Najnowsze

Najnowsze

Borys Budka nowym przewodniczącym PO. "To olbrzymie zaufanie"

Borys Budka przejmuje stery w Platformie Obywatelskiej. Wygrał wybory partyjne, teraz celem są prezydenckie i wsparcie w nich kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jego zdecydowane zwycięstwo to zdecydowana porażka Grzegorza Schetyny. Jaka będzie rola starego lidera w nowej rzeczywistości?

"Kreatywność" studenta z AGH. W pokoju umieścił dmuchane jacuzzi

O tym, że student potrafi wiadomo nie od dziś. A student Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie potrafi, w pokoju, w akademiku zmieścić basen. I to nie byle jaki. Prawdziwe jacuzzi, na tysiąc litrów wody. Relaks w trakcie sesji to świetny pomysł, ale ze względu na ciężar - nie tylko gatunkowy - sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna uczelni.

Prognoza pogody na poniedziałek 27 stycznia

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Miejscami na Warmii, Mazurach i Podlasiu wystąpią słabe opady deszczu ze śniegiem, a na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Łódzkiej słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 4 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny w porywach do 50 km/h.

Pokonał 366 maratonów w 366 dni. Teraz chce pokonać 100 triatlonów w 100 dni

Rano wstaje i karmi świnie, po południu trenuje mordercze biegi. Rolnik-ultramaratończyk rozsławił swoją wieś, gdy pobił rekord Guinnessa i przebiegł 366 maratonów w 366 dni. W sumie na swoim koncie ma już ponad 700 maratonów i 90 innych biegów. Teraz pan Ryszard Kałaczyński z Wituni koło Więcborka chce zostać człowiekiem z żelaza, rozsławić Polskę i pokonać sto triatlonów Ironman w sto dni. Prowadzi zbiórkę w internecie na sprzęt i "startowe". Próby pobicia rekordu podejmie się najszybciej w przyszłym roku.

Bocian został na zimę. Puka w drzwi dziobem i dostaje szprotki

Pewien bocian z Podlasia nie poleciał do ciepłych krajów, choć na chorego nie wygląda. Najpierw mieszkał w Topolanach. Teraz przeprowadził się do wsi Potoka. Polubili go mieszkańcy - z wzajemnością. Bocian ludzi trzyma się blisko, może liczyć na różne smakołyki, a sam reaguje na wołanie: "kici, kici".

Szykują się duże zmiany w psychiatrii dla dzieci i młodzieży

Obecnie dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi trafiają od razu do szpitali psychiatrycznych. Od 1 kwietnia w pierwszej kolejności mają otrzymać pomoc w ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej. Tylko niektórzy będą kierowani do psychiatry. Hospitalizacja będzie ostatecznością.

Borys Budka nowym szefem PO. Miażdżąca przewaga w wyborach

Borys Budka rywali pokonał miażdżącą przewagą i to on stanie na czele Platformy Obywatelskiej. Nowy przewodniczący dziękuje za poparcie. Mówi o dużym wyróżnieniu, ale i wyzwaniu. Wskazuje pierwszy cel: to intensywna praca na rzecz kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Tomasz Kaczmarek przerwał milczenie. Opozycja chce głowy Mariusza Kamińskiego

Po tym, jak były agent CBA Tomasz Kaczmarek, znany jako "agent Tomek", przerwał milczenie - i rozpętała się polityczna burza. Lewica zapowiedziała wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego. Jego zawieszenia domaga się Platforma Obywatelska. Minister spraw wewnętrznych nabrał wody w usta. Politycy PiS pytają, dlaczego agent Tomek zaczął mówić o naciskach dopiero wtedy, kiedy sam usłyszał zarzuty.

"Spowiedź agenta Tomka". Reportaż "Superwizjera" TVN o 20:00 w TVN24

Co wie Tomasz Kaczmarek? Były agent CBA w "Superwizjerze" TVN po raz pierwszy zdradzi kulisy operacji w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich. Jak wyglądało rozpracowywanie byłej pary prezydenckiej? Kto wydawał instrukcje? Czy doszło do nadużyć? Cały reportaż "Spowiedź agenta Tomka" Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego o godzinie 20:00 w TVN24.

Prognoza pogody na niedzielę 26 stycznia

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. W górach możliwe słabe opady śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza miejscami na wschodzie i 4 stopni Celsjusza w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

"Jesteśmy na krawędzi bankructwa". Masowy protest rybaków

Od Świnoujścia po Władysławowo - rybacy protestują i blokują porty. Rządowi zarzucają bierność, Unii Europejskiej surowy zakaz, który dla nich oznacza poważne problemy. Chodzi o ograniczenie niemal do zera połowów dorsza. Rybacy nie są sami, protestują też przetwórcy ryb.

Przedszkola w Białymstoku tylko dla zaszczepionych dzieci

Brak szczepienia równoznaczny jest z brakiem miejsca w przedszkolu. Białystok to kolejne miasto, które wprowadza taką zasadę. Władze tłumaczą to troską o bezpieczeństwo. Lekarze popierają taką decyzję i przypominają, że szczepienia są nie tylko obowiązkowe, ale i konieczne.

WSA uchylił postanowienia. Listy poparcia do KRS mają być ujawnione

Listy poparcia do nowej KRS mają być jawne - to kolejne orzeczenie, tym razem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wcześniej dokumenty kazał udostępnić Naczelny Sąd Administracyjny. Dla Kancelarii Sejmu ważniejsza jest jednak urzędnicza decyzja Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Mimo nakazów listy poparcia do nowej KRS wciąż pozostają niejawne.

Platforma wybiera nowego szefa

W Platformie Obywatelskiej nadszedł czas wyboru nowego przewodniczącego partii. W pierwszej turze walczy czterech kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Głosować mogą wszyscy członkowie PO w 190 komisjach wyborczych w całym kraju. Pod czyim przywództwem pójdzie Platforma?

Napięcie na linii Warszawa-Bruksela. Marek Prawda pilnie wezwany do MSZ

Szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda został pilnie wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma to związek z wypowiedziami rzecznika Komisji Christiana Wiganda na temat praworządności w Polsce. Słowa rzecznika KE w Warszawie się nie spodobały, podobnie jak wniosek Komisji do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wniosek jest już w Luksemburgu.

"Nie znamy jeszcze prawdziwej skali zagrożenia"

- Nie ma zakazu podróży na świecie, poza tym rejonem, gdzie ten koronawirus występuje najczęściej. Natomiast należy monitorować to co się dzieje. Jednym z objawów zarażenia jest wysoka gorączka, dlatego w tym momencie wykorzystanie kamer termowizyjnych na lotniskach pozwoli na szybką identyfikację osób, które potencjalnie mogą przenosić tego wirusa pomiędzy krajami i między kontynentami - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. dr. hab Krzysztof Pyrć wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagielońskiego. Odniósł się w ten sposób do zaostrzonych środków bezpieczeństwa wprowadzanych na lotniskach w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem - Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna wyspa, natomiast trzeba pamiętać, że my tak naprawdę nie znamy prawdziwej skali zagrożenia. Nie można mówić, że to będzie pandemia stulecia - dodał Pyrć.

"To rozstrzygnięcie ma walor salomonowego"

W czwartek Sąd Najwyższy w składzie trzech izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wydał uchwałę, zgodnie z którą sędziowie powołani przez nową KRS powinni się wstrzymać od orzekania. Wszystkie zakończone sprawy są ważne, bo jak orzekł Sąd Najwyższy - uchwała nie działa wstecz. Chcemy ograniczyć chaos, przywrócić spokój, pewność i bezpieczeństwo obywateli - uzasadniano w Sądzie Najwyższym.

Komisja Europejska "zaniepokojona stanem praworządności w Polsce". Złożyła wniosek do TSUE

Komisja Europejska jest bardzo zaniepokojona stanem praworządności w Polsce - powiedział w piątek rzecznik Komisji Christian Wigand. Przedstawiciele nie mają wątpliwości, co do prawomocności Sądu Najwyższego, ale mają wątpliwości w stosunku do Trybunału Konstytucyjnego. Do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wpłynął już wniosek Komisji o zastosowanie środków tymczasowych w sprawie procedury dyscyplinarnej w polskich sądach.