Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na środę 24 czerwca

W środę na północy Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z opadami deszczu (do 20 mm). W południowo-wschodniej części kraju możliwe burze (10-20 mm opadu, porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Śląsku do 26 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa.

Głosowanie korespondencyjne w gminie Baranów? Mieszkańcy chcą to obejść

Baranów to jedna z dwóch gmin w Polsce, w której wyborcy zagłosują korespondencyjnie i jedyna, w której mieszkańcy znaleźli sposób, by ten nakaz obejść. Część już pobrała zaświadczenia i zagłosuje poza Baranowem, część czeka, bo zabrakło hologramów. Tylko do środy można składać wnioski o wydanie pakietów wyborczych, bez których zagłosować korespondencyjnie się nie da.

Samorządy oskarżają rząd o manipulację

Polskie samorządy zarzucają rządowi "daleko idącą manipulację". Chodzi o filmik, który kancelaria premiera opublikowała w internecie. Władze centralne twierdzą w nim, że rząd PiS zapewnił samorządom wsparcie, jakiego nie otrzymały nigdy wcześniej. Samorządy odpowiadają, że liczby w filmiku są prawdziwe, ale są też zupełnie oderwane od kontekstu i tworzą nieprawdziwy obraz sytuacji.

Pijane opiekowały się dziećmi. Jedna z kobiet usłyszała zarzuty

Widzisz pijanych rodziców? Zgłoś to - apeluje gdańska policja. Ten apel jest skutkiem tego, co stało się w jednej z restauracji. Tam dwie pijane kobiety miały pod swoją opieką czwórkę dzieci. Były one przegrzane i głodne. Najmłodsze miało dwukrotnie wypaść z wózka. Obie kobiety miały około dwóch promili alkoholu w organizmie. Jedna z nich już usłyszała zarzuty.

"Świątynie nie są miejscami do uprawiania polityki"

Wicepremier przemawiająca z ambony na Jasnej Górze - ten widok zdumiał w minioną niedzielę opinię publiczną. Po tym wystąpieniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że ambona nie może służyć do innych celów niż religijne. Podkreślił również, że Kościół nie może angażować się w kampanię. Rzecznik Jasnej Góry dodaje, że trwają prace nad stworzeniem dokumentu regulującego publiczne wystąpienia osób świeckich podczas wydarzeń religijnych.

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie przystąpiło do unijnego przetargu?

Ministerstwo Zdrowia mogło w połowie kwietnia zamówić respiratory bezpośrednio od producentów za sprawą unijnego przetargu. Podjęło jednak decyzję, by skorzystać z pośrednictwa firmy, która nie miała ani tego sprzętu, ani doświadczenia w branży medycznej. Efekt - jak ustalił portal tvn24.pl - jest taki, że do tej pory większość respiratorów nie dotarła. Jak decyzję tłumaczy ministerstwo i co z wypłaconymi już firmie pieniędzmi?

Kampania na ostatniej prostej. Politycy PiS wspierają Andrzeja Dudę

Kandydaci na prezydenta starają się wykorzystać każdą minutę, żeby zdobyć jak największe poparcie przed niedzielnym głosowaniem. Utrudnia im to jednak pogoda. Z tego powodu Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski musieli zmienić swoje plany. Gdy już dotarli na swoje wiece, to przekonywali, że to właśnie oni zasługują na głosy Polaków.

Ostatnia prosta przed wyborami. Kandydaci nie tracą pomysłowości i zapału

"Zapraszam na wybory" - te słowa było w poniedziałek słychać w wielu miejscach w Polsce. Na kampanijnym szlaku są dziesiątki spotkań i setki tematów. Kandydaci opozycji - Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz - mieli pracowity dzień. Na tapecie znalazły się między innymi między innymi kwestia programu dla niepełnosprawnych i edukacja.

Prognoza pogody na wtorek 23 czerwca

We wtorek na zachodzie Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu i burze (10-30 mm) - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni Celsjusza nad Zatoką Gdańską do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągający prędkość do 90 km/h, północny.

Obietnice a możliwości. Jakie kompetencje ma w Polsce prezydent?

Kandydaci prześcigają się w obietnicach. Pozostaje pytanie o uprawnienia prezydenta. Konstytucyjnie kompetencje pierwszej osoby w państwie są mocno ograniczone. Jakie więc prerogatywy ma prezydent w Polsce? Obietnic w wyścigu prezydenckim pada sporo, ale nie zawsze mają związek z uprawnieniami głowy państwa.

Nowe zakażenia SARS-CoV-2. "Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki to jest nasz egoizm"

Zakon elżbietanek na kwarantannie. Badania potwierdziły, że 30 na 40 zakonnic zakaziło się koronawirusem. SARS-CoV-2 wykryto również wśród weselnych gości w Gibach, gdzie na przyjęciu bawiło się 60 osób z różnych regionów Polski. Po weekendzie rzecznik ministerstwa zdrowia grzmi na konferencji - zachowanie Polaków w sklepach woła o pomstę do nieba. Powód? Brak maseczek.

Ulewy, burze i silny wiatr. Nic nie zwiastuje poprawy pogody

Woda powoli opada i pokazuje to, co zniszczyła. Są zalane domy, kościoły, żłobek, połamane drzewa. Są też ogromne straty, bo ulewy wielu zniszczyły to, na co pracowali przez ostatnie lata. Na łagodniejszą aurę nie ma co się w najbliższych dniach nastawiać. W prognozach - silny wiatr, ulewy i burze z piorunami.

Kampanijne obietnice kandydatów. Wybory już za sześć dni

Umowy śmieciowe, budowa nowych mieszkań, zmiany w ochronie zdrowia, wyższe płace, ochrona środowiska. Pytanie - nie co można obiecać, ale co potem da się zrealizować, czyli co wolno prezydentowi, który oczywiście ma inicjatywę ustawodawczą, ale wśród swoich prerogatyw ma przecież bezpieczeństwo i politykę międzynarodową.

W pierwszej turze górą Duda, w drugiej Trzaskowski. Sygnał ostrzegawczy dla urzędującego prezydenta

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy, ale druga dla Rafała Trzaskowskiego. Sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" to kolejny alarm dla sztabu obecnego prezydenta Polski. W poniedziałek sądową batalię wygrał Rafał Trzaskowski. Sąd uznał, że za słowa o milionie bezrobotnych Andrzejowi Dudzie nie należą się przeprosiny. Przeprosin od prezydenta domaga się z kolei Platforma, bo rządy PO-PSL nazwał wirusem gorszym od koronawirusa. Do wyborów pozostało sześć dni, pięć do ciszy wyborczej. Kandydaci robią, co mogą, by do siebie przekonać tych jeszcze niezdecydowanych.

"W nocy był armagedon". Woda Stradomki przelała się przez wały

Mamy nieustający alert pogodowy i potraktujmy go poważnie, patrząc na to, co działo się lokalnie w wielu miejscowościach Polski. Zwłaszcza na południu. Po burzach i ulewach gwałtownie wzrósł stan wód w rzekach. Podtopionych zostało setki domów, budynków i ulic. W nocy też będzie padać.