Najnowsze

Najnowsze

Czterech byłych polityków Porozumienia pozostanie w rządzie PiS

Byli politycy Porozumienia - Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek i Andrzej Gut-Mostowy pozostają w rządzie PiS-u. Wszyscy są wiceministrami. Do momentu wyjścia Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy byli z Jarosławem Gowinem, ale mimo wcześniejszych deklaracjipostanowili pozostać z PiS-em. Jak mówi Gowin, wyjście Porozumienia z rządu to był czas próby. Jedni zdali ją lepiej, inni gorzej.

Głosowanie w sprawie reasumpcji. "To jest kolejny element destrukcji Sejmu"

To jest korupcja zwykła, to jest karalne i to robi przedstawiciel narodu w Sejmie. W normalnym państwie cywilizowanym jest to naprawdę niemożliwe - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezes TK i były Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll w sprawie reasumpcji głosowania i pozyskiwania większości sejmowej.

"Zabijali rodziców na oczach dzieci. Bili ich, odcinali ręce. Widziałem to na własne oczy"

Według szacunków UNHCR na całym świecie pod koniec 2020 roku było ponad dwa i pół miliona miliona afgańskich uchodźców. Afgańczycy, którzy znaleźli schronienie za granicą, z niepokojem obserwują to, co dzieje się w ich ojczyźnie. Wielu z nich w Afganistanie zostawiło rodziny. Nie mają z nimi kontaktu. Nie widzą, czy jeszcze żyją, bo na własne oczy widzieli, do czego są zdolni talibowie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Domem TVN24 jest Polska. Tutaj powinniśmy być"

Po półtora roku oczekiwania na kolejną koncesje na nadawanie w Polsce, TVN24 otrzymała ją w Holandii. Ale mimo że wiele stacji nadaje dzięki koncesjom przyznawanym w innych krajach Europy, to Polska jest domem TVN24, więc oczekiwanie na polską koncesję trwa. Jej przyznanie nie rozwiązałoby jednak problemu, jakim jest lex TVN.

Rząd odpowiedział Komisji Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej

Poznaliśmy odpowiedź polskiego rządu na pytanie Komisji Europejskiej w sprawie wykonania wyroku TSUE. Izba Dyscyplinarna ma zostać zlikwidowana, ale nie jest jasne, kiedy. Dalej napisano, że do Izby nie będą trafiały sprawy nowe. Nie ma jednak ani słowa o obecnych. Taka odpowiedź może nas drogo kosztować. Całkiem dosłownie.

Nad Polską przeszły gwałtowne burze i ulewy

Potężne burze, grad i ulewy przeszły w nocy i rano nad centralną i południową Polską. Usuwanie ich skutków trwało długo i nie wszędzie już się zakończyło. Dobra wiadomość jest taka, że w najbliższych dniach pogoda powinna oszczędzić już nam aż tak gwałtownych wydarzeń.

Rusza Top of the Top Sopot Festival 2021

O 20:00 w TVN rozpocznie się pierwszy koncert Top of the Top Sopot Festival 2021. Takiego nagromadzenia gwiazd i tak długiej listy przebojów, które się nie starzeją, nie było od lat.

Prognoza pogody na środę 18 sierpnia

W środę zachmurzenie będzie kłębiaste, małe i umiarkowane, na północy okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Agrounia zablokowała drogę krajową numer 15 w miejscowości Sampława

Rolnicy protestują, bo nadal nie doczekali się rozmów z rządzącymi. Brak perspektyw, drożyzna i kolejne przepisy uderzające w polską wieś - tak opisują sytuację w swojej branży. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obiecuje 200 milionów złotych dla gospodarstw dotkniętych ASF. To za mało - odpowiadają protestujący. Rolnicy oczekują rozmowy i nowych, systemowych rozwiązań.

Wieczorem pierwszy koncert na Top of the Top Sopot Festival

Rusza Top of the Top Sopot Festival 2021. Przez trzy dni na estradzie wystąpi rzesza znakomitych gwiazd. Ale jest to też okazja do świętowania 20-lecia TVN24. W Sopocie będą zatem też dziennikarze TVN i TVN24, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z pracy, którą dla Państwa wykonują od lat.

Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie o zmianach w liście lektur

Będzie szkoła po nowemu, z nową listą lektur dla dzieci i młodzieży na każdym szczeblu nauczania. Na dwa tygodnie przed rozpoczęcie roku szkolnego minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie o zmianach w lekturach obowiązkowych i uzupełniających. Nie będzie już na przykład wierszy Marcina Świetlickiego, będzie za to więcej dzieł Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest jeszcze jedna zmiana - lekcje wychowania do życia w rodzinie będą mogły odbywać się o dowolnej porze.

Marszałek Elżbieta Witek posłużyła się opiniami sprzed trzech lat

Jest coraz więcej informacji o opiniach prawnych, na które powoływała się marszałek Sejmu Elżbieta Witek, uzasadniając konieczność reasumpcji głosowania. Marszałek mówiła wtedy, że zasięgnęła opinii pięciu prawników, którzy potwierdzili, że nad wnioskiem można głosować na "tym posiedzeniu", ponieważ "ono trwa". Teraz okazuje się, że te opinie były dokumentami sprzed trzech lat i dotyczyły zupełnie innej sprawy. Autorzy tamtych opinii są zbulwersowani wplątywaniem ich w sprawę reasumpcji, a politycy opozycji łączą siły, by odwołać marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Polska wysłała odpowiedź w sprawie Izby Dyscyplinarnej i wyroku TSUE

Polska odpowiedziała Komisji Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej i wyroku TSUE. Unijne organy zostały poinformowane, że rząd ma w planach likwidację Izby Dyscyplinarnej, ale nie w ogóle, a w obecnej postaci. Komisja Europejska potwierdziła, że odpowiedź otrzymała, że ją analizuje i podejmie decyzje o dalszych krokach. Na końcu tej drogi są sankcje finansowe.

Powrót talibów po dwóch dekadach zmian. "Moje serce krwawi"

Przed 2001 rokiem, pod rządami talibów, kobiety praktycznie wymazano ze społeczeństwa. Nie wolno było im pracować, uczyć się czy wychodzić z domu bez opieki męża. Po obaleniu talibów rozpoczęto proces demokratyzacji Afganistanu, a kobietom zagwarantowano równouprawnienie. Zaczęły one służyć w armii, policji, a także weszły do polityki. Teraz, gdy władzę w kraju ponownie przejmują talibowie, Afganki obawiają się, że powrócą stare praktyki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Oświadczenie Zarządu TVN w sprawie koncesji dla TVN24

Mimo że spełnione są wszystkie wymogi formalne i stosowne dokumenty złożono półtora roku temu, telewizja TVN24 wciąż nie otrzymała kolejnej koncesji na nadawanie. Stacja zwróciła się więc o nią w Holandii i ją otrzymała. To nie rozwiązuje problemu, jaki stwarza lex TVN. Zarząd stacji wystosował oświadczenie.

Pijany kierowca wjechał w rodzinę idącą chodnikiem. Zginęły dwie osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Daleszycach w województwie świętokrzyskim. Idące chodnikiem matka i córka zginęły, gdy uderzył w nie samochód, którym jechało trzech pijanych mężczyzn. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Trzech mężczyzn policja odnalazła bardzo szybko. Zarzuty mają usłyszeć, gdy wytrzeźwieją.

Małopolska może stracić miliardy unijnych funduszy

Komisja Europejska wstrzymuje rozmowy z województwem małopolskim w sprawie przyznania dwóch i pół miliarda euro unijnych funduszy. Zagrożone są także bieżące rozliczenia. Wszystko dlatego, że przyjął tak zwaną uchwałę anty-LGBT. Teraz albo 22 radnych PiS wycofa się z dyskryminującej uchwały, albo trzy i pół miliona mieszkańców Małopolski nie skorzysta z unijnych pieniędzy.

Prognoza pogody na wtorek 17 sierpnia

We wtorek zachmurzenie będzie zmienne z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, z zachodu. Ciśnienie rośnie.