Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 19 listopada

W piątek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

Sejm w środę uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej. Umożliwia ona wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Wjazd do strefy nadgranicznej dla dziennikarzy będzie, ale za zgodą komendanta Straży Granicznej. Procederowymi w trybie pilnym zmianami zajmie się teraz Senat.

Darowizny na kampanię premiera od pracowników spółek Skarbu Państwa. Komentarze po reportażu "Czarno na białym"

Blisko ćwierć miliona złotych na kampanię wyborczą Mateusza Morawieckiego w 2019 roku wpłaciły osoby z tak zwanej listy ludzi premiera w spółkach Skarbu Państwa. Lista wyciekła do mediów, a reporterzy "Czarno na białym" i portalu tvn24.pl dotarli do kopii potwierdzeń przelewów. Ich ustalenia wywołały falę komentarzy zarówno wśród polityków opozycji, jaki władzy. Jest nawet zapowiedź zawiadomienia do prokuratury.

Pożar domu we Włoszczowie. Nie żyje dwóch chłopców

W pożarze domu we Włoszczowie zginęli dwaj chłopcy. W chwili pojawienia się ognia byli w budynku sami. Śledczy przesłuchują świadków. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Wstępna przyczyna jest znana, ale dla dobra śledztwa na razie nie została ujawniona.

Kolejne próby sforsowania granicy. Straż Graniczna: jedna grupa migrantów liczyła około 500 osób

Jak przekazała Straż Graniczna, w środę w nocy doszło do kilku prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez duże grupy migrantów. Do największej z nich doszło w Dubiczach Cerkiewnych - około 500 osób chciało dostać się do Polski. Ponadto w pobliżu tej grupy byli funkcjonariusze białoruscy, którzy oślepiali laserami polskie służby i utrudniali naprawę zniszczonych zasieków.

Kryzys na granicy. Angela Merkel ponownie rozmawiała z Alaksandrem Łukaszenką

W środę Angela Merkel ponownie rozmawiała z Alaksandrem Łukaszenką w sprawie zażegnania kryzysu na zewnętrznych granicach UE z Białorusią. Łukaszenka miał zaproponować utworzenie korytarza humanitarnego dla dwóch tysięcy migrantów. W zamian Białoruś miałby odesłać pozostałych migrantów do ich krajów pochodzenia. Tymczasem prezydent Andrzej Duda zaznaczył w środę, że Polska nie zaakceptuje żadnej decyzji podjętej w sprawie kryzysu "ponad naszymi głowami".

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

Sejm w środę uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej. Przepisy regulują sytuację na granicy z Białorusią po zakończeniu stanu wyjątkowego. Zgodnie z ustawą zgodę na przebywanie dziennikarzy w obszarze strefy nadgranicznej będzie mógł wydać właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej.

Kryzys na granicy. "Polska nie uzna ustaleń, które zostaną podjęte ponad naszymi głowami"

Polityczne rozwiązanie kryzysu na granicy Polski z Białorusią to odpowiedzialność rządu Polski. Jednak najważniejsze rozmowy odbywają się bez udziału polskiego prezydenta, premiera czy szefa dyplomacji. Dlatego opozycja mówi o międzynarodowej izolacji. Prezydent Andrzej Duda, który przebywał z wizytą w Czarnogórze, powiedział dziennikarzom, że rozmawiał telefonicznie z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Miał przekazać, że " Polska nie uzna ustaleń, które zostaną podjęte ponad naszymi głowami".

Organizatorzy antysemickiego wiecu w Kaliszu aresztowani na 3 miesiące

Sześć godzin trwało posiedzenie sądu, który zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O. - organizatorów zgromadzenia w Kaliszu w Narodowe Święto Niepodległości. Mężczyźni usłyszeli zarzuty nawoływania do nienawiści, znieważenia na tle narodowościowym oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw przeciwko osobom z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej.

Potrącił pieszego, a potem wjechał w inne auto. 47-letni kierowca bmw zatrzymany

Policjanci zatrzymali 47-letniego sprawcę groźnego wypadku w Częstochowie. Kierowca bmw najpierw przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, potrącił pieszego na przejściu i uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później uderzył w tył innego auta osobowego. Okazało się, że to karany pirat drogowy i nie miał prawa jeździć. Pieszy ciągle walczy o życie. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

Prognoza pogody na czwartek 18 listopada

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami. Przemieszczające się nad krajem dwie strefy opadów deszczu i mżawki do 1-5 mm. Tylko na południowym-zachodzie na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 6 stopni na Suwalszczyźnie do 10 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-70 km/h.

Co z dodatkowymi obostrzeniami?

Ministerstwo Zdrowia w środę odnotowało 24 239 nowych zakażeń koronawirusem oraz 463 zgony z powodu COVID-19. Rok temu przy takich danych rząd wprowadzał obostrzenia. Teraz jednak nie dzieje się nic w tym kierunku, a od polityków władzy można usłyszeć, że Polacy są inni niż reszta narodów Europy. Więcej na ten temat dziś w materiale Pawła Płuski w "Faktach" TVN o godzinie 19:00.

Organizatorzy marszu w Kaliszu aresztowani na trzy miesiące

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla organizatorów zgromadzenia w Narodowe Święto Niepodległości w Kaliszu - Wojciecha O., Piotra R. oraz Marcina O. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty nawoływania do nienawiści, znieważenia na tle narodowościowym oraz publicznego nawoływania do popełniania przestępstw. Koalicja Obywatelska chce także symbolicznego rozliczenia tej sprawy. Wnioskuje o przyjęcie uchwały potępiającej wydarzenia w Kaliszu z 11 listopada.

Koalicja Obywatelska chce, by prokuratura i NIK przyjrzały się katastrofie w kopalni Turów

Kolejna polska oferta rozwiązania sporu o Turów została odrzucona przez stronę czeską, a licznik kary za działanie kopalni wciąż bije. Na dodatek - jak pokazał "Superwizjer - to jedynie wierzchołek góry lodowej problemów wokół kopalni Turów. Michał Fuja w swoim reportażu przedstawił między innymi okoliczności katastrofy górniczej, do której doszło w 2016 roku na terenie kopalni. Opozycja chce, by tropem dziennikarskiego śledztwa podążyły prokuratura i Najwyższa Izba Kontroli.

Policja zaostrza kontrole. Coraz więcej kar dla osób bez maseczek

Zasłanianie nosa i ust maseczką w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach publicznych jest obowiązkowe w Polsce. Jednak nie wszyscy przestrzegają tego obowiązku. Dlatego służby zapowiadają wzmożone kontrole i mandaty, bo - jak twierdzą - na ludzi nie działają już ani prośby, ani komunikaty lekarzy.

Wielkie odliczanie do transmisji skoków narciarskich w TVN. Start już w piątek

Ruszyło końcowe odliczanie do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ulubiona dyscyplina sportowa Polaków już niedługo na wyciągnięcie ręki. Widzowie zmagania skoczków będą mogli oglądać w telewizji - na kanale TVN, Eurosport 1 oraz w internecie za pośrednictwem serwisu Player.pl. Sezon 2021/22 rusza w piątek kwalifikacjami w Niżnym Tagile.

Projekt nowelizacji Ustawy o ochronie granicy państwowej został skierowany do dalszych prac w komisji

W nocy z wtorku na środę Sejm zajmował się projektem nowelizacji Ustawy o ochronie granicy państwowej. Przepisy mają uregulować sytuację na granicy polsko-białoruskiej po zakończeniu obowiązywania stanu wyjątkowego. Podczas sejmowej debaty padły mocne oskarżenia zarówno ze strony opozycji, jak i partii rządzącej. Do projektu zgłoszono poprawki, dlatego został on skierowany do dalszych prac w sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.