Najnowsze

Najnowsze

Zaczął uciekać przed funkcjonariuszami, padł strzał. Policja publikuje wizerunek mężczyzny

Policjanci szukają mężczyzny, który uciekł podczas próby zatrzymania na wrocławskich Partynicach. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zabarykadował się w samochodzie, w pewnym momencie gwałtownie ruszył i omal nie potrącił przechodnia z dzieckiem. Policja oddała strzał w kierunku odjeżdżającego auta. Funkcjonariusze również opublikowali zdjęcie poszukiwanego mężczyzny.

Co z walką z nepotyzmem w PiS? "Jest fikcyjna"

Prawo i Sprawiedliwość miało ukrócić nepotyzm, by - jak mówił szef partii Jarosław Kaczyński - "nie dawać pretekstów", dodając jednocześnie, że to szkodliwe zjawisko. Przedstawiciele partii mówią, że walka z nepotyzmem idzie dobrze. Jednak opozycja widzi to zdecydowanie inaczej, bo jej zdaniem na obietnicach i działaniach pozorowanych się skończyło. Walce PiS z nepotyzmem przyjrzeli się również dziennikarze "Czarno na białym".

Nowe informacje w sprawie śmierci 25-latka w izbie wytrzeźwień

Pojawiają się kolejne pytania w sprawie śmierci 25-letniego Dmytra Nikiforenki. Mężczyzna zmarł we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Przed śmiercią miał być bity i duszony przez policjantów i pielęgniarza. Policja twierdzi, że mężczyzna zachowywał się agresywnie. Jednak zachowanie zarejestrowane na nagraniu z monitoringu przed przystankiem nie wskazuje, by 25-latek był agresywny.

Ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 406 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem - to o ponad 40 procent więcej niż tydzień temu. Resort przekazał również, że minionej doby z powodu COVID-19 zmarło 13 osób. Z kolei w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest blisko połowa Polaków.

Coraz więcej ratowników medycznych odmawia pracy. Co czwarta kareta bez obsady

Kryzys w systemie ochrony zdrowia przybiera na sile. W całym kraju w geście protestu do pracy nie przychodzą kolejni ratownicy medyczni. Według danych resortu zdrowia co czwarta kareta nie pracuje. Ratownicy medyczni domagają się miedzy innymi podwyżek. Ministerstwo Zdrowia deklaruje dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych na ratownictwo i mówi o nowej wycenie pracy ratowników niezatrudnionych na etacie.

Prezydent zawetuje ustawę anty-TVN? Komentarz szefa gabinetu Andrzeja Dudy

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot przekazał, że prezydent Andrzej Duda jest gotowy zawetować lex TVN w obecnym kształcie. W rozmowie z "Radiem Zet" potwierdził, że stanowisko prezydenta zostało przekazane rządowi i pomysłodawcom projektu. Ponadto w poniedziałek na wspólnym posiedzeniu trzech połączonych senackich komisji senatorowie opowiedzieli się za odrzuceniem ustawy anty-TVN w całości.

Sejm zdecydował w sprawie stanu wyjątkowego. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata

Sejm na poniedziałkowym specjalnym posiedzeniu nie uchylił stanu wyjątkowego wprowadzonego na granicy polsko-białoruskiej. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata. Politycy opozycji zwracali uwagę na brak obecności prezydenta Andrzeja Dudy na sali plenarnej. Głos zabrał również premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości, że tego, co dzieje się na granicy, nie mogą obserwować dziennikarze.

Radość po puczu w Gwinei. "Wojskowym mówimy: dobra robota"

W niedzielę wieczorem doszło do puczu w Gwinei. Wojskowi ogłosili, że rząd został obalony, a prezydent Alpha Conde jest aresztowany. Społeczność międzynarodowa potępiła wydarzenia w Gwinei, ale na ulicach stolicy jest ogromna radość i nadzieja, że to początek zmian. Alpha Conde był prezydentem od ponad dekady, a w czasie jego rządu Gwinea pogrążyła się w kryzysie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Lekcja historii o atakach z 11 września 2001 roku. "Nasza misja jest dość prosta"

Za kilka dni minie 20 lat od wydarzeń, które na zawsze zmieniły świat. 11 września 2001 roku terroryści z Al-Kaidy dokonali ataku na bliźniacze wieże w Nowym Jorku i na Pentagon. Pokolenie urodzone po zamachach czytało o nich głównie w podręcznikach historii. W jaki sposób opowiedzieć młodym ludziom o tym, co się wtedy wydarzyło? Tego zdania postanowiło podjąć się jedno z nowojorskich muzeów, w którym świadkowie zamachów opowiadają o swoich doświadczeniach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Sejmowa debata o stanie wyjątkowym

W poniedziałek posłowie zajmowali się rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Głos na posiedzeniu Sejmu zabrał między innymi premier Mateusz Morawiecki, który mówił o zagrożeniu kryzysem migracyjnym.

Senackie komisje za odrzuceniem ustaw anty-TVN w całości

W poniedziałek odbyło się wspólne posiedzenie senackich komisji kultury i środków przekazu, praw człowieka, praworządności i petycji oraz ustawodawczej w sprawie ustawy anty-TVN. Eksperci podczas dyskusji wyliczali, że ustawa forsowana przez PiS jest szkodliwa, a jej przepisy naruszają polską konstytucję, unijne traktaty, zasadę swobody przedsiębiorczości i zakłócą rynek medialny w Polsce. Zaproszony na posiedzenie poseł Marek Suski nie przyszedł i nie bronił projektu.

Sejm nie uchylił rozporządzenia o stanie wyjątkowym

Sejm odrzucił w poniedziałek wnioski o uchylenie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. 247 posłów zagłosowało przeciw, za odrzuceniem rozporządzenia było 168 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziła burzliwa sejmowa debata.

Prognoza pogody na wtorek 7 września

We wtorek zachmurzenie będzie małe, a miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Podlasiu do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z południa będzie słaby.

Prognoza pogody na poniedziałek 6 września

W poniedziałek pogodnie, w ciągu dnia nieco więcej chmur na północy Polski. Temperatura maksymalna od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Partia Zieloni zwraca uwagę na problem setek wraków zalegających na dnie Bałtyku

Partia Zieloni zwraca uwagę na problem ponad 400 wraków spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego. Słona woda powoduje korozję i jest tylko kwestią czasu, kiedy do wody trafią groźne chemikalia. Zieloni zwracają też uwagę na kwestię nawozów sztucznych, które spływają rzekami do morza. Dlatego apelują do rządu o podjęcie natychmiastowych działań.

Na dożynkach, na odpuście czy po mszy świętej. Mobilne punkty szczepień w wielu miejscach Polski

W Polsce cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. W niedzielę preparaty można było przyjąć między innymi na dożynkach, na odpuście, na pielgrzymce czy po mszy świętej. Zdaniem lekarzy szczepienia to jedyny sposób na powstrzymanie wzbierającej w Polsce czwartej fali zachorowań na COVID-19. Do tej pory w Polsce w pełni zaszczepionych zostało blisko 19 milionów osób.