Najnowsze

Najnowsze

Gdy wybuchła wojna, Polacy ruszyli do pomocy

Kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja, miliony Ukraińców musiało uciekać z kraju. Do Polski docierali często z jedną walizką i bez nadziei na normalne życie. Wiarę jednak pomogli im odzyskać Polacy, którzy natychmiast ruszyli na granicę z jedzeniem, ciepłymi ubraniami czy ofertami noclegu. Mimo upływu roku ta pomoc wciąż jest widoczna i niezbędna.

Amelia śpiewała w schronie piosenkę "Mam tę moc". Teraz wystąpiła w studiu TVN24

W marcu ubiegłego roku świat obiegło nagranie dziewczynki śpiewającej w kijowskim schronie piosenkę "Mam tę moc" znaną z uwielbianego przez dzieci filmu "Kraina lodu". Niedługo później 8-letnia dziś Amelia Anisowicz była już w Polsce. Po raz pierwszy w życiu stanęła wtedy przez tysiącami ludzi na stadionie i milionami przed telewizorami i zaśpiewała ukraiński hymn na rozpoczęcie koncertu charytatywnego "Razem z Ukrainą". W piątek rano, w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, Amelia pojawiła się w studiu TVN24 i raz jeszcze zaśpiewała piosenkę.

Donald Tusk o aferze "willa plus": "cela plus" to będzie program lepiej przygotowany

Pan minister Czarnek mówi, że "willa plus" to świetnie przygotowany program. A ja chcę powiedzieć, że "cela plus" będzie programem jeszcze lepiej przygotowanym - powiedział Donald Tusk w "Faktach po Faktach" w TVN24. Dodał, że będzie to program "dla tych wszystkich, którzy w sposób tak bezprzykładny i tak świetnie zorganizowany, jeśli chodzi o pieniądze, zbudowali system dojenia państwa".

Taras Topola, zespół Antytila. Artysta został wysłany z frontu z powrotem na scenę

To jeden z najsłynniejszych zespołów w Ukrainie - Antytila. Na samym początku wojny muzycy służyli na froncie jako medycy. Później nagrali utwór razem z Edem Sheeranem, żeby opowiedzieć, co dzieje się w ich ojczyźnie. Sam głównodowodzący ukraińskimi siłami ściągnął ich z frontu i nakazał im jeździć po świecie, żeby w taki sposób walczyć - na scenie. Lider bandu - Taras Topola - wielokrotnie był gościem TVN24. Reporter TVN24 BiS Hubert Kijek połączył się z artystą i rozmawiał z nim na temat tego, jak z jego perspektywy wygląda ta wojna i jak zmieniło się jego życie przez te 12 miesięcy.

Olena pokazywała życie w ogarniętym wojną Kijowie. "Moja misja w Ukrainie się skończyła"

Zdecydowałam się zostać i mówić światu: jestem tutaj, żyję, w Ukrainie dzieją się straszne rzeczy - podkreśla Olena Gnes, mieszkanka Kijowa, która na początku wojny łączyła się z dziennikarzami prosto ze schronu niedaleko swojego bloku. Z kobietą 12 miesięcy temu rozmawiał także reporter TVN24 BiS Hubert Kijek. Teraz ponownie przeprowadził z nią wywiad. Olena uciekła parę miesięcy temu do Stanów Zjednoczonych - razem z trójką dzieci nie dawała już rady psychicznie i fizycznie. "Moja misja w Ukrainie się skończyła" - tak mówi o swoim wyjeździe. Za pośrednictwem mediów społecznościowych wciąż opowiada Amerykanom o swojej ojczyźnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Andrzej Duda: niech się Trybunał Konstytucyjny odkłóci i weźmie do roboty

Prezydent powiedział głośno to, o czym od miesięcy alarmują opozycja, sędziowie i prawnicy. Trybunał Konstytucyjny jest podzielony, bo część sędziów uważa, że kadencja Julii Przyłębskiej na urzędzie prezesa się skończyła. Andrzej Duda postanowił skierować do TK ustawę o Sądzie Najwyższym, od której wejścia w życie zależy wypłata środków na KPO.

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją

Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że w Polsce na depresję choruje milion dwieście tysięcy osób. Sytuację - szczególnie wśród aktywnych zawodowo - pogorszyła pandemia COVID-19. 23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją. Bezcenne są kampanie, które pozwalają poznać problem.

Prognoza pogody na piątek 24 lutego

W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu do 5 mm, po południu na północnym-zachodzie i północy Polski przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach o prędkości do 50-60 km/h.

8-miesięczny Piotruś szuka domu

Mały Piotruś ma 8 miesięcy. Prawie od początku swojego życia jest w ośrodku preadopcyjnym prowadzonym przez łódzką Fundację Gajusz. Ze względu na chorobę i zawirowania prawne, adoptowany teraz być nie może. Ze względu na wiek nie może dłużej być w ośrodku preadopcyjnym. Maluszek potrzebuje domu i miłości.

Policja tłumaczy się z użycia wysięgnika podczas miesięcznicy smoleńskiej

Policjanci na strażackim wysięgniku zaglądający do prywatnego mieszkania. Takie zabezpieczanie miesięcznicy smoleńskiej wywołało lawinę pytań i niekiedy żartów. Teraz jest odpowiedź policji. Na pismo senatora Krzysztofa Brejzy odpisała KSP. Tłumaczy, że policjanci działali w związku z zagrożeniem terrorystycznym i dzięki wysięgnikowi "przeciwdziałali zagrożeniom potencjalnym".

"Willa plus". Minister Czarnek wciąż broni swojego pomysłu

Do dymisji się nie poda - z "Willi plus" jest dumny. Minister Przemysław Czarnek mówi o znakomitym programie, świetnie wypracowanym i znakomicie przeprowadzonym. Resort ministra rozdawał wielomilionowe dotacje organizacjom powiązanym personalnie z ludźmi władzy. Nie tylko na nieruchomości. Sam minister wymienia, że na liście zakupów był między innymi fortepian za 650 tysięcy złotych.

CBA weszło do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

NCBiR zorganizowało konkurs, w którym miliony złotych przyznano budzącym wątpliwości podmiotom. W tej sprawie wyjaśnień domagali się posłowie opozycji, którzy alarmują, że pajęczyna politycznych i personalnych powiązań w tej sprawie się rozrasta. Sprawą zajęło się CBA.

Ukraińcy atakują rosyjskie pozycje i spodziewają się ataku w rocznicę inwazji

W nocy ukraińskie wojska miały przeprowadzić zmasowany atak rakietowy na rosyjskie pozycje na okupowanych terenach Donbasu. Równo rok po uznaniu przez Rosję samozwańczych republik ludowych - Donieckiej i Ługańskiej. Mieszkańcy Ukrainy spodziewają się, że 24 lutego, w rocznicę rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji, Rosjanie przeprowadzą ataki rakietowe.

Dom dziecka "Miasto dobra" w Ukrainie ma własne schrony

W "Mieście dobra" jest ponad 250 dzieci - najmłodsze ma cztery miesiące. Ten wyjątkowy dom dziecka w obwodzie czerniowieckim powstał po wybuchu wojny, z inicjatywy Polki, za pieniądze amerykańskich darczyńców. Ma własne schrony przeciwlotnicze.

Prognoza pogody na czwartek 23 lutego

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami na wschodzie. Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej słabe opady deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu do 13 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie dość silny, w porywach do o prędkości do 50 km/h.

Ważna umowa dotycząca elektrowni atomowej w Polsce podpisana

W cieniu wizyty prezydenta Bidena została podpisana ważna umowa dotycząca polsko-amerykańskiej współpracy przy budowie elektrowni atomowej w Polsce. Budowa ma ruszyć za trzy lata. Elektrownia stanie na Pomorzu, w gminie Choczewo. Pierwszy reaktor ma być oddany do użytku siedem lat później.