Najnowsze

Najnowsze

Ważny wyrok TSUE dla przyszłości polskich lasów. Ekolodzy mówią o sukcesie

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że organizacje ochrony przyrody powinny mieć prawo kwestionować przed sądem plany urządzenia lasu. Sprawa dotyczyła skargi skierowanej przeciwko Polsce przez Komisję Europejską. Przedstawiciele polskich władz mówią o wyroku potencjalnie tragicznym, ekolodzy o sukcesie i szansie na ratowanie polskiej przyrody. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Greenpeace ostrzega, że Odrze znowu grozi zatrucie. Wskazują winnych: kopalnie

Odra wpływa na Górny Śląsk jako rzeka pierwszej klasy czystości, a wypływa jako ściek. Trafia do niej skrajnie zasolona woda z kopalń. To dlatego latem zeszłego roku w Odrze - zdaniem Greenpeace - zakwitły tzw. złote algi, które zabiły setki ton ryb. Eksperci Greenpeace alarmują, że sytuacja może się powtórzyć. Proponują, żeby kopalnie odsalały swoje ścieki.

Basen w Człuchowie jednak nie zostanie zamknięty

Samorządowcy dogadali się i basen w Człuchowie w województwie pomorskim nie zostanie jednak zamknięty. Ceny prądu i ogrzewania nadal pozostają horrendalnie wysokie, ale nikt nie straci pracy, a dzieci i dorośli będą mogli trenować.

Prognoza pogody na piątek 3 marca

W piątek pochmurno z przejaśnieniami. Rano lokalnie mglisto. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 8 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami dość silny, w porywach o prędkości do 50-60 km/h.

Jacek Karnowski był inwigilowany przy użyciu Pegasusa

Afera inwigilacyjna zatacza szersze kręgi. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski był inwigilowany przy użyciu Pegasusa. To szpiegowskie oprogramowanie rodem z Izraela do śledzenia terrorystów i przestępców. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że CBA śledziło Karnowskiego przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, gdy przygotowywał kampanię opozycji do Senatu.

Cyberoszuści są coraz sprytniejsi, ale policja ma pomysł, jak ich zwalczać

Dzwonią lub piszą pod pretekstem niedopłaty, nieoczekiwanego rachunku, bądź niezwykle korzystnej oferty. Podszywają się pod instytucje lub firmy i coraz częściej działają w sieci. Oszuści na wszelkie sposoby próbują osaczyć swoje ofiary, aby ograbić je z oszczędności. W Komendzie Głównej Policji nad cyberprzestępczością docelowo ma pracować ponad 1800 funkcjonariuszy, bo im więcej sposobów funkcjonowania - zwłaszcza w sieci - tym więcej sposobów na przestępczą działalność.

Afera mailowa i wyciek niejawnych informacji. Jest śledztwo i komentarz rzecznika rządu

Jest pierwsze śledztwo w sprawie wycieków ze skrzynki mailowej byłego szefa kancelarii premiera. Chodzi o korespondencję Michała Dworczyka z ówczesnym doradcą ds. bezpieczeństwa i możliwe ujawnienie informacji niejawnych, za co grozi pięć lat więzienia. Opozycja pyta też o odpowiedzialność polityczną tych, którzy odpowiadają za nieszczelność informacyjną w rządzie.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie maili Michała Dworczyka

Do tej pory według PiS-u to była rosyjska prowokacja. Jak ktoś pytał o maile Dworczyka, to wpisywał się w narrację Putina i jego towarzyszy. A jednak prokuratura uznała, że sprawę trzeba zbadać i wszczęła śledztwo. Według opozycji - w prokuraturze nic nie dzieje się bez wiedzy i akceptacji Zbigniewa Ziobry.

Włodzimierz Karpiński został aresztowany na trzy miesiące

Sąd aresztował byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego na trzy miesiące. Prokuratura stawia mu zarzut przyjęcia łapówki w wysokości pięciu milionów złotych. Karpiński pracował w stołecznym ratuszu. Został zawieszony przez prezydenta miasta w pełnieniu obowiązków.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wolna i niepodległa Polska nie może zapomnieć o tych, którzy oddali za nią życie. Pamięć i prawda nie mogą zaginąć - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prezydent Andrzej Duda złożył w Sierpcu na Mazowszu wieniec pamiątkowy pod pomnikiem generała Emila Fieldorfa "Nila".