Najnowsze

Najnowsze

Gretkowska: nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób

- Nie znam kobiety, która nie byłaby molestowana w taki czy inny sposób - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS pisarka Manuela Gretkowska. - Molestowanie to nie jest tylko dotyk, przemoc czy gwałt, ale także słownictwo, które ma poniżyć ze względu na płeć - oceniła i dodała, że akcja "#MeToo" pokazuje, że "skala jest potężna". Gretkowska wyraziła swoje zdziwienie dlaczego w reakcji na popularną na całym świecie akcję, nie powstała męska odpowiedź "#MeTooSoSorry" (Ja też przepraszam). - Ten mental molestowania idzie z góry - oceniła pisarka.

MON zataiło przeszłość gen. Sokołowskiego przed prezydentem? "Hybrydowa wojna domowa"

Gen. dyw. Marek Sokołowski, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oddał się w środę do dyspozycji ministra obrony narodowej. Jak poinformował resort obrony, szef MON podejmie decyzję w tej sprawie na początku przyszłego tygodnia. W czwartek "Fakt" podał, że stoi za tym zatajenie przeszłości Sokołowskiego we wniosku o nominację generalską. Wniosek ten szef MON złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy.

Poznał kobietę na portalu randkowym, potem nakłonił do prostytucji

35-letni obywatel Bułgarii odpowie za handel ludźmi i sutenerstwo. Mężczyznę udało się namierzyć, kiedy jego ofiara przerwała milczenie. Kobietę poznał na portalu randkowym, obiecał wspólne życie i pomoc w trudnej sytuacji finansowej. Później nakłonił ją do prostytucji, z której sam czerpał zyski.

Idą do pracy już na studiach. By szybciej zdobyć doświadczenie

Studia to już nie tylko nauka i zabawa. Z podjęciem pracy młodzi nie czekają, aż będą absolwentami z wyższym wykształceniem. Zaczynają już teraz, by zarobić i w czasie studiów zadbać o swoje szanse na rynku pracy. Zdobywają doświadczenie i nowe umiejętności, a dla pracodawcy to też oznacza korzyści.

Zginęli żołnierze, Trump milczał. Gdy zabrał głos, wywołał burzę

W Stanach Zjednoczonych rodziny żołnierzy, którzy zginęli na wojnie to świętość. Prezydenci dzwonią do nich, piszą listy i składają wizyty. Tym razem też jest list, był telefon, ale jest też zgrzyt. Donald Trump najpierw stwierdził, że inni prezydenci przed nim wcale nie dzwonili do rodzin poległych, a kiedy już zadzwonił do żony jednego żołnierzy, który zginął w Afryce, miał powiedzieć, że jej mąż "sam wiedział, na co się pisze".

"Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty"

Nasz rząd uważa, że receptą na problemy Europy jest poluzowanie Europy, a Europa ma odwrotne zdanie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Michał Kamiński (Europejscy Demokraci). Jego zdaniem polski rząd podchodzi do Unii roszczeniowo. - Europa nie jest bankomatem, a my nie mamy do niej uniwersalnej karty - stwierdził. Drugi gość programu, politolog Marek Migalski, podkreślił, że w Unii są "specyficzne" metody uprawiania polityki, "inne niż te na Wiejskiej". - Tusk dość szybko zrozumiał mechanizmy rządzące Unią - dodał.

"Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć złoty środek"

- Nie ma problemu z brakiem informacji, mamy problem z ilością informacji - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Tematem rozmowy było zapobieganie atakom terrorystycznym. Jak tłumaczył drugi gość programu, Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie UW, analiza dostępnych danych z internetu kosztuje "czas i pracę odpowiednich ludzi". Stąd apel brytyjskich służb do firm technologicznych. - To jest kwestia przerzucania się kosztami związanymi ze sprawdzaniem tego, co dzieje się w internecie - tłumaczył Sokołowski. - Biznes jest nastawiony na pieniądze, służby na bezpieczeństwo. Trzeba znaleźć ten złoty środek - ocenił Liedel.

Młody owczarek porzucony w lesie. "Widok był bardzo przykry"

Jest pogodny i uwielbia się bawić, ale w sobotę nie mógł ruszyć nawet głową, bo tak mocno przypięty był do drzewa. W lesie czekał na pomoc i wył wniebogłosy. Pani wyrzuciła go z domu, bo jej dom okazał się za mały. Kobieta usłyszała już zarzuty i teraz swój dom może zamienić na więzienie.

Ryzykują życie dla fajnej foty na "fejsa"

Otwierają włazy, wchodzą do kanałów i robią zdjęcia. Po co? Żeby pochwalić się w mediach społecznościowych. Przedstawiciele łódzkich wodociągów mówią o nowej, bezmyślnej modzie, która może skończyć tragedią.

Sfałszowane dane i zlepek kilkunastu tożsamości. Małżeństwo oszukiwało "na aktora"

Ukradli wizerunek amerykańskich i polskich aktorów, żeby w internecie sprzedawać podrobione zegarki, biżuterię czy żarówki do samochodów. Taki scenariusz na biznes wymyśliło sobie małżeństwo 30-latków z Łodzi. Oszukali klientów na ponad 250 tysięcy złotych. Teraz usłyszeli zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami i wprowadzenia na rynek podróbek.

Rezydenci zmieniają miejsce protestu. Karczewski: sytuacja nie eskaluje

Głodówka lekarzy - dzień siedemnasty. Rezydenci zmieniają miejsce protestu, ale nie zmieniają postulatów. Niezmienna jest też ich determinacja. Zwłaszcza, że do strajku dołączają inne zawody medyczne i inne miasta. Od wtorku siedem osób głoduje w Szczecinie. Coraz głośniej słychać hasło "strajk generalny". Co na to rządzący? Według marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego, nie ma żadnej eskalacji protestu.

Wieki potyczek i krzesło "posła Lechistanu". Historia relacji polsko-tureckich

Wielu polskich polityków krytykuje obecne władze Turcji, nie zmienia to jednak faktu, że w czasach zaborów to było jedyne państwo, które nie uznawało nieistnienia Polski. Przez wszystkie 123 lata - według legendy - na dworze sułtana zawsze oczekiwano na ambasadora Lechistanu, a w skarbcu przechowywano klucz do naszej ambasady, który zwrócono od razu, gdy Polska odzyskała niepodległość. Jak przez lata wyglądały polsko-tureckie relacje?

"Z reguły przywódcy państw nie są ludźmi moralnymi"

Prezydent Turcji jest tak samo dobrym przywódcą państwa jak każdy inni. Z reguły przywódcy państw nie są ludźmi moralnymi - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były polityk Jan Rokita, komentując wizytę Recepa Erdogana w Polsce. - Historia ostatniego półwiecza bardzo jasno uzmysławia, że Zachód po II wojnie światowej sprzymierzając się z Turcją, nie oczekiwał nigdy od niej przestrzegania standardów demokratycznych - ocenił. Zdaniem Rokity "był taki moment po 1990 roku" gdy było realne, by Turcja weszła do Unii Europejskiej i fakt, że tak się nie stało "to był błąd", który wynikał przede wszystkim z "blokady Niemiec".