Powalczą o medale w sumo, lacrosse i petanque. The World Games we Wrocławiu

Wrocław przygotowuje się do The World Games, czyli igrzysk sportów nieolimpijskich. Do startu imprezy pozostały niecałe dwa miesiące. W rywalizacji o medale zmierzą się miedzy innymi zawodnicy uprawiający sumo, futbol amerykański, czy przeciąganie liny. Będą też takie sporty, jak rock'n'roll akrobatyczny, petanque i lacrosse. Na 24 arenach w 31 dyscyplinach będzie rywalizować w sumie około cztery tysiące sportowców.

Zajmują się każdym, najmniejszym nawet elementem konstrukcji. Rozpoczęto prace konserwatorskie w Auschwitz

Powstał globalny plan konserwacji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, który ma na celu zachowanie miejsca pamięci tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej. Prace na początek objęły dwa murowane baraki, nad którymi wzniesiono dwie hale namiotowe. Konserwacja obejmuje każdy, najmniejszy nawet element konstrukcji. Pracom przyglądał się reporter TVN24.

Wykonywano rutynową kontrolę, odkryto toksyczne składowisko

Co dalej z toksycznymi beczkami w Przyjmie? Na terenie byłej żwirowni koło Konina odkryto pojemniki, w których są toksyczne materiały. Między innymi lakiery, rozpuszczalniki, aceton i odpady szpitalne. Mieszkańcy okolicznych miejscowości alarmowali od lat o tym, że powstaje nielegalne wysypisko. Policja mówi, że związek z tymi substancjami mogą mieć właściciele terenu.

"To jest sport dla każdego". Sezon padla otwarty w Wilanowie

Padel to gra dla każdego, chociaż łatwiej będą mieli ci, którzy grali wcześniej w tenisa albo w squasha. Bo, jak mówią sami zawodnicy, padel to połączenie właśnie tych dwóch dyscyplin. Jednak podstawowa różnica to brak naciągu w rakiecie. Tegoroczny sezon został właśnie otwarty - na warszawskim Wilanowie.

Dać wiele, mając niewiele

Ośrodek interwencyjny w Otwocku- to tu trafiają dzieci niechciane - porzucone w oknie życia, czy odebrane rodzicom. Maluchy potrzebują miłości, czułości, opieki i tego żeby ktoś z nimi był. Ośrodek im to zapewnia, ale instytucja też potrzebuje pomocy - m.in. stałych wolontariuszy. Rocznie do ośrodka preadopcyjnego w Otwocku trafia 80 dzieci, w którym "ciocie" i specjaliści starają się niwelować negatywne skutki sieroctwa.

Marsz matek-feministek w Łodzi. Kobiety domagają się egzekwowania praw

Ulicami Łodzi przeszedł marsz matek - feministek. Kobiety demonstrują, by przypomnieć innym, że należy docenić ich rolę. Matki spotkały się, by wspólnie walczyć o lepsze warunki wychowania dzieci. Domagają się m.in. większej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach, skutecznego egzekwowania prawa alimentacyjnego oraz reagowania na przemoc w rodzinie. - Problemy matek w Polsce są bardzo ważne. O nich się głośno mówi, ale w dalszym ciągu nie ma żadnych realnych rozwiązań systemowych. Myślę, że to jest takie zwrócenie społecznej uwagi na to, że po prostu jesteśmy ważne - mówi jedna z uczestniczek marszu.

Ma 22 lata i rewolucjonizuje polską medycynę. "Geniusz tego pomysłu polega na prostocie"

Student z Krakowa po cichu wprowadza rewolucję w polskiej medycynie. 22-latek stworzył najtańszy na świecie model wątroby 3D. Dzięki niemu lekarze operujący pacjentów z nowotworami wątroby będą mogli leczyć lepiej i skuteczniej. Model Polaka już cieszy się wielką popularnością wśród chirurgów. Kosztuje zaledwie 400 złotych i jest niemal 30-krotnie tańszy od innych tego typu rozwiązań.

Okaleczył dwie dziewczyny. Grozi mu dożywocie

Dotkliwie okaleczył dwie dziewczyny i przez blisko dwa miesiące był nieuchwytny. W końcu odnalazły go same poszkodowane. Sebastian K. został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ten najpoważniejszy dotyczy usiłowania zabójstwa. Na trzy miesiące trafił do aresztu, ale grozi mu nawet dożywocie.

Naloty, aresztowania, ewakuacje i kolejne teorie. Strach na Wyspach po ataku w Manchesterze

Zagrożenie w Wielkiej Brytanii nie mija po ataku w Manchesterze. Służby zatrzymują kolejne osoby, uzbrojeni policjanci patrolują ulice, a media spekulują, że terroryści mogą mieć jeszcze jedną bombę. Brytyjczycy łączą się w bólu z rodzinami ofiar i rannymi, a libijskie władze mówią, że zamachowiec zadzwonił do swojej mamy tuż przed tym, jak dokonał ataku.

Komisja weryfikacyjna bez posła Nowoczesnej. Zarzucono mu konflikt interesów

Kandydatura Jerzego Meysztowicza z Nowoczesnej do komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji została odrzucona przez Sejm. Politycy PiS i KUKIZ'15 zarzucali mu konflikt interesów. Wybór Roberta Kropiwnickiego z PO także nie obył się bez kontrowersji. Początkowo większość posłów PiS wyjęła karty, jednak Marszałek Sejmu nakazał powtórne głosowanie i ostatecznie polityk Platformy wszedł w skład komisji. Będzie ona pracować w niepełnym składzie, do czasu wyboru nowego członka rekomendowanego przez Nowoczesną.

"Wspaniała", "najwspanialsza na świecie". Dziś wszyscy dziękują mamom

Maciek ma 26 lat, jest autystycznym dzieckiem, ale mimo to skończył studia. Nie udało by mu się, gdyby nie wsparcie jego mamy, pani Danuty. W Dzień Matki warto mówić o niej i każdej innej, gdyż są to ciche bohaterki. Fundacja Dr Clown zamieniła sale szpitalne w Gdańsku i 11 innych miastach w salony fryzjerskie i kosmetyczne, by mamy opiekujące się chorymi dziećmi, mogły zrobić coś dla siebie.

Gwałtowne nawałnice i gradobicia w południowej Polsce

Przez południową część kraju przetoczyły się gwałtowne burze. Zostawiły po sobie zalane posesje, podtopione gospodarstwa i pola. Śląsk, Lubelszczyzna i Małopolska to regiony, w których sytuacja była najpoważniejsza, tam też najwięcej pracy mieli strażacy. Synoptycy nie mają dobrych wieści - to nie koniec burz i gradobić.

Wybijał szyby i rzucał smołą w kamienicę w Toruniu. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia

Kamery monitoringu na toruńskiej starówce zarejestrowały mężczyznę, który co kilka dni wybijał szyby w upatrzonej przez siebie kamienicy. Na elewacji budynku chuligan rozbijał także słoiki z lepką substancją. W kamienicy znajdują się apartamenty do wynajęcia. Policja nie wyklucza, że mężczyzna działał na zlecenie. Został on zatrzymany i przyznał się do winy. Mimo to, grozi mu 5 lat więzienia.

Nie będzie drugiego czytania projektu reformy KRS. "PiS uwielbia chaos, zamieszanie"

Reforma Krajowej Rady Sądownictwa wciąż pod znakiem zapytania. Miało być drugie czytanie projektu, ale nie będzie - zniknęło z porządku obrad. Opozycja mówi o chaosie, PiS tłumaczy, że to przez skrócenie posiedzenia Sejmu. Pytań o kierunki zmian w wymiarze sprawiedliwości nie brakowało także w trakcie wtorkowego posiedzenia komisji sprawiedliwości.

Druga Rospuda? Ekolodzy w obronie Puszczy Białowieskiej

Była skarga do Komisji Europejskiej i protesty przed Ministerstwem Środowiska. Teraz ekolodzy przechodzą do kolejnego etapu walki o Puszczę Białowieską. Przedstawiciele 5 organizacji pojawili się w środę na miejscu wycinki drzew i utrudniali drwalom pracę. Zapowiadają, że jeśli ministerstwo nie zrezygnuje z działań w lesie, to ich protesty mogą przybrać podobny kształt do tych, które miały miejsce w dolinie Rospudy przed 10 laty. Zdaniem Lasów Państwowych, wycinka jest niezbędna, by chronić drzewa przed kornikami.

Zostały pocięte butelką po piwie. Chirurg proponuje pomoc

Ciąg dalszy historii Elwiry i Anny, które zostały oszpecone po ataku w centrum Katowic. Wśród widzów TVN24 znalazł się chirurg plastyczny, który zaoferował pomoc w leczeniu ran młodych kobiet. Okazało się także, że sprawca brutalnego ataku sprzed miesiąca od dwóch tygodni przebywa w areszcie. Dlaczego ustalono to dopiero teraz?

Nie żyje trzymiesięczna dziewczynka. Ojciec zatrzymany

Tragedia w Opocznie. Rodzice pili i niewykluczone, że bili. Nie żyje trzymiesięczna dziewczynka. Policja zatrzymała 37-letniego ojca. To on mógł przyczynić się do śmierci dziecka. Jest podejrzany o znęcanie się nad córką. Świadkiem zdarzenia był 8-letni brat dziewczynki. Zapewniono mu opiekę, bo matka także została zatrzymana do wyjaśnienia.

Słowa ministra a ustalenia "Superwizjera". Trzy pytania po wystąpieniu Ziobry

Użycie paralizatora nie było przyczyną śmierci Igora Stachowiaka - stwierdził w Sejmie minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Do śmierci nie przyczyniły się do niej także - według ministra - zastosowane przez policjantów chwyty obezwładniające. Szef resortu powołuje się tu na trzy ekspertyzy biegłych i przekonuje, że prokuratura robi wszystko co możliwe, by sprawę wyjaśnić. Wyjaśnień na pewno wymagają pewne niejasności, które pojawiły się w sejmowym wystąpieniu Ziobry.

Betonowy kajak

Studenci z gliwickiej Politechniki Śląskiej zabłysnęli na regatach w Holandii. Zawody to nietypowe bo konstrukcje betonowe. Konkurencji było kilka, Polacy wygrali w kategorii kreatywności.

Motocyklowa "Gymkhana" w Szczecinie

Ryk silników, zapach spalin i widowiskowe przejazdy czyli motocyklowa Gymkhana w Szczecinie. To nietypowy wyścig - tu liczy się aptekarska precyzja, taneczna finezja i perfekcyjna technika.

Groźny wypadek na torze w Indianapolis

Na liczniku miał ponad 300 kilometrów na godzinę. Z taką prędkością uderzył w betonową ścianę . Groźny wypadek miał na torze w Indianapolis Francuz Sebastien Bourdais. Do tego zdarzenia doszło w czasie kwalifikacji do słynnego wyścigu Indy500. Wydobycie Francuza z pojazdu zajęło służbom ratowniczym ok. 10 minut, później został odwieziony do szpitala. Zawodnik cały czas był przytomny i był z nim kontakt. Okazało się, że ma liczne pęknięcia miednicy i biodra.

Happening w Szczecinie, manifestacja w Krakowie

Białe róże, czarna płachta i zdjęcia dzieci z wadami genetycznymi pojawiły na happeningu w Szczecinie. Tak organizacja Dziewuchy Dziewuchom przekonuje, że potrzebna jest zmiana prawa liberalizująca przepisy aborcyjne. Przeciw temu środowiska pro-life manifestowały w Krakowie - w czasie marszu dla Życia i Rodziny.