To będzie niezapomniana, roztańczona noc

Bajm, Natalia Nykiel, Wilki i Agnieszka Chylińska. To tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią podczas koncertu na powitanie Nowego Roku w Warszawie. A przygotowania do tego koncertu idą pełną parą. Organizatorzy - telewizja TVN i władze miasta stołecznego Warszawa - zapewniają, że to będzie niezapomniana, roztańczona noc.

Rozpędzone BMW uderzyło w piesze na przejściu. Matka i córka nie żyją

Rozpędzone BMW uderzyło w 52-letnią kobietę i jej 18-letnią córkę, przechodzące przez pasy dla pieszych. Obie kobiety zmarły w szpitalach. Auto prowadził 26-letni mężczyzna. Był trzeźwy, ale policjanci mają wątpliwości, czy nie był pod wpływem narkotyków. Świadkowie mówią, że mężczyzna z ogromną prędkością pędził przez miasto.

Legislacyjny ekspres i "ręczne sterowanie" cenami energii. "Ryzyko popełnienia błędu jest ogromne"

Za prąd nie zapłacimy więcej, choć ceny energii rosną - był legislacyjny ekspres parlamentarny i nocne przyjęcie ustawy. Będzie niższa akcyza i opłata przejściowa - a ceny w całym 2019 roku mają być takie jak w pierwszym półroczu obecnego. Opozycja zarzuca większości parlamentarnej ręczne sterowanie gospodarką. Jak twierdzą politycy opozycji, zmiany są nieprzemyślane i tylko odsuwają problem na czas wyborów.

Jest ustawa, za prąd nie zapłacimy więcej. Opozycja: ręczne sterowanie

Kolejne grudniowe, kolejne ekspresowe posiedzenie parlamentu. W środku nocy, po kilkunastu godzinach prac, ustawę przyjęto. Za prąd nie zapłacimy więcej, choć ceny energii rosnąć będą. Rząd twierdzi, że zabezpieczył pieniądze na wyrównanie na przyszły rok, pewności nie ma, co z rokiem 2020. Opozycja mówi o ręcznym sterowaniu gospodarką i pośpiechu w tworzeniu prawa.

Był maluch, będzie syrenka. Tom Hanks znów szuka samochodu

W Bielsku-Białej pospolite ruszenie. Wezwanie Toma Hanksa nie może pozostać bez odzewu. Gwiazdor Hollywood chce wystawić na aukcję gwiazdę peerelowskiej motoryzacji - syrenkę. Pieniądze trafią do miejscowego szpitala. Z maluchem się udało. Teraz też musi być sukces.

742 zarzuty dla byłej dyrektorki szkoły policealnej

Ze szkoły policjanci wyprowadzili ją w kajdankach w Dzień Nauczyciela. Teraz w jej sprawie do sądu trafił akt oskarżenia. Barbara R., była już dyrektor Szkoły Policealnej numer 2 w Białymstoku, miała zastraszać i wymuszać łapówki od swoich podwładnych. W ilościach hurtowych. Kazała sobie dodatkowo płacić praktycznie za każdą wykonywaną czynność. Brak koperty oznaczał brak pracy. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Czerwone kartki dla premiera. Pracownicy prokuratur wciąż protestują

Czerwone kartki dla premiera od pracowników cywilnych prokuratur. Protest wchodzi w kolejną fazę. Najpierw miały miejsce masowe odejścia od biurek. Teraz pojawiły się masowe pytania do szefa rządu jak chce załagodzić sytuację. Pracownicy prokuratur domagają się podwyżek o 1000 złotych netto.

Ostatnie przygotowania przed 27. finałem WOŚP

Tysiące wolontariuszy z tysiącami puszek. Tym razem zagrają "dla dzieci małych i bez focha". To już ostatnia prosta przed 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start 13 stycznia. Ale pełna gotowość jest już dziś.

Niższa akcyza ma zablokować podwyżki cen prądu. W piątek dodatkowe posiedzenie Sejmu

Jeden dzień i jeden punkt. W piątek odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. W ostatnim możliwym momencie rząd chce ustawowo zablokować podwyżki cen prądu. Firmy energetyczne zaoszczędzą dzięki niższej akcyzie, a dzięki temu zrezygnują z planów podniesienia opłat. To tylko pudrowanie rzeczywistości - komentuje opozycja i dodaje, że ustawa nie rozwiązuje problemu, a odwleka go na czas "po wyborach".

"Nie jest w stanie po męsku znieść tej porażki". Prezydent krytykowany po słowach o sędziach

Kolejne ostre słowa prezydenta o sędziach. "Wyrażam jednak głębokie ubolewanie, że w związku z orzeczeniem TSUE wracają do SN sędziowie splamieni w czasach komunistycznych" - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Duda. Co ciekawe, w Dzienniku Ustaw wciąż nie pojawiła się siódma nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która gwarantuje powrót do orzekania sędziom, którzy przymusowo zostali odesłani w stan spoczynku.

Kolejne ofiary dopalaczy. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

Kolejne trzy ofiary dopalaczy. Wszystkie trzy zgony miały miejsce w powiecie mikołowskim. Prawdopodobnie się nie znali, ale prawdopodobnie zażyli tę samą substancję. W związku ze sprawą policja zatrzymała trzy osoby. Jedna z nich usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu środków psychoaktywnych.

Akcja gdańskiego Caritasu roztopiła serca. Seniorzy nie będą sami w Wigilię

Są samotni od lat. Do wspomnień o Wigilii w gronie najbliższych wracają często. Seniorzy z gdańskich domów opieki ten dzień spędzą w otoczeniu rodzin. Nie tych prawdziwych, ale takich, które zaprosiły ich do siebie w ramach akcji organizowanej przez Caritas. Odzew był tak duży, że zabrakło... seniorów. Dla nich ważne jest to, że nie będą sami.

Udało się zebrać całą kwotę na leczenie Kai

Udało się zebrać całą kwotę na leczenie sześcioletniej Kai. Dziewczynka walczy z rakiem, nowotwór zaatakował już po raz trzeci. Szansą jest terapia w Niemczech, terapia droga, bo chodzi o prawie 4 miliony złotych. Ale dzięki ponad 130 tysiącom dobrych ludzi, także dzięki widzom TVN24, cała kwota została zebrana.

Ciała czterech osób w mieszkaniu w Pyrzycach. Przeżyła tylko 11-latka

Zabójstwo w Pyrzycach w Zachodniopomorskiem. Nie żyją 4 osoby. Ich ciała policja znalazła w mieszkaniu w bloku. Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów, ale wiele wskazuje na to, że była to rodzinna tragedia. W domu mieszkała matka z trójką dzieci. Ich ojciec, obcokrajowiec, przyjechał z zagranicy na święta. Najstarsza ich córka, 11 latka, przeżyła.

Ciała trzech górników wydobyte z kopalni w Czechach

W hołdzie zabitym w czeskiej kopalni w całym kraju trwa żałoba narodowa. Pod ziemią, w eksplozji metanu zginęło dwunastu Polaków i jeden Czech. Ratownikom dopiero dziś udało się wydobyć trzy ciała. Przed kopalnią płoną znicze, przychodzą tam bliscy i koledzy górników.

Dzielna Kaja i walka z czasem. Zbiórka wciąż trwa

Dzielna Kaja i wyścig z czasem o jej życie. Dziewczynkę nowotwór zaatakował po raz trzeci. Musi być leczona w Niemczech. A to kosztuje. By terapia mogła być kontynuowana, potrzeba niemal 4 milionów złotych. Dla ludzi dobrej woli i z wielkimi sercami rzeczy niemożliwych jednak nie ma.