Pięciu strażaków rannych. W czasie akcji wybuchł gaz

We wtorek przed godziną 21 w zachodniopomorskim Cieszynie ratownicy zostali wezwani do pożaru mieszkania w domu wielorodzinnym. Kiedy próbowali wejść do środka, wybuchła butla z ulatniającym się gazem. Strażacy, którzy stali przed drzwiami budynku, trafili do szpitali. Mieszkanie, w którym wybuchła butla, na razie nie nadaje się do ponownego zamieszkania.

Ochroniarz zabezpieczający finał WOŚP trafi na trzy miesiące do aresztu

Dariusz S., ochroniarz firmy "Tajfun", który zabezpieczał finał WOŚP w Gdańsku, trafi do aresztu na trzy miesiące. Gdańska prokuratura postawiła mu cztery zarzuty. Dwa za składanie fałszywych zeznań, jeden za nakłanianie do tego innego pracownika. Prokuratura do listy zarzutów dołączyła jeszcze ten o nielegalnym posiadaniu broni.

Siarczysty mróz i trujące powietrze. Zimowy krajobraz w Polsce

Marzną piesi, a kierowcy skrobią szyby samochodów - mróz daje się we znaki, ale obok tych narzekających są i ci, którzy z takiej pogody bardzo się cieszą. Martwić wszystkich może za to jakość powietrza. Kiedy temperatura spada do kilkunastu stopni poniżej zera, trujący smog w wielu miejscach staje się widocznym elementem krajobrazu.

Kolejny rok, kolejny proces. Ojciec z niepełnosprawnym synem nie musi płacić syndykowi

Pan Stefan Pachulczak ze Świnoujścia od prawie 5 lat walczył o to, żeby nie stracić mieszkania, które kupił. Groziła mu eksmisja po tym, jak deweloper ogłosił upadłość. W marcu ubiegłego roku ostatecznie mężczyzna wywalczył akt notarialny i to miał być szczęśliwy finał tej historii. Niestety, syndyk zażądał zapłaty za "bezumowne użytkowanie lokalu" od września 2014 roku. Sąd w Świnoujściu odrzucił roszczenia syndyka. To jednak niekoniecznie koniec problemów, bo orzeczenie nie jest prawomocne.

Projektanci nie chcą ubrać piosenkarki na galę Grammy. "Bo jestem za gruba"

Amerykańska piosenkarka Bebe Rexha w ostrych słowach skrytykowała branżę mody. Kolejni projektanci odmówili ubrania jej na galę rozdania nagród Grammy, bo artystka - według nich - jest za gruba. Bebe zamieściła w mediach społecznościowych emocjonalne nagranie, w którym powiedziała, że cała ta sytuacja "to szaleństwo".

Projekt w sprawie wynagrodzeń w NBP w Sejmie. "Oszustwo legislacyjne"

W Sejmie jest projekt nowelizacji w sprawie jawności wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim. Wynagrodzenia na kierowniczych stanowiskach w NBP nie będą mogły przekroczyć 60 procent pełnego wynagrodzenia prezesa banku centralnego. Projekt nie przekonuje opozycji, bo nie wszystko, co miało być jawne, będzie jawne.

Uchybienia w co drugim escape roomie. Zamknięto 60 obiektów

Niemal w co drugim escape roomie są uchybienia. Po kontrolach budowlanych zamknięto prawie 60 tego typu obiektów, a skala nieprawidłowości jest ogromna. Kontrole przeprowadzono w całym kraju po tragedii w Koszalinie. W pożarze pokoju zagadek zginęło tam pięć dziewcząt.

"Polityczne akty zgonu". Kolejni prezydenci składają zażalenia

Kolejni prezydenci miast składają zażalenia do prokuratury na umorzenie śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu". Młodzież Wszechpolska wysłała je do 11 włodarzy miast, w tym do Pawła Adamowicza, który przed śmiercią zapowiadał, że będzie się odwoływał od decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa. Teraz zażalenia składają była prezydent Warszawy oraz prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Wrocławia i Poznania.

Piątek pobije transferowy rekord Polski? "Pierwszy krok do wielkiej kariery"

To może być polski rekord transferowy. Krzysztof Piątek jest bliski podpisania kontraktu z AC Milanem. Genoa może otrzymać za polskiego napastnika nawet 40 milionów euro. Żaden klub tak wielu pieniędzy za polskiego piłkarza jeszcze nie wyłożył. Dziwić to nie powinno, bo bramkostrzelny Piątek, jeszcze w ubiegłym sezonie grający w Cracovii, jest objawieniem włoskiej ligi.

Chciała zapełnić puszkę Adamowicza. Zbiórka przekroczyła oczekiwania

Wirtualne puszka, realna kwota - miał być tysiąc, jest ponad sześć milionów. Pomysłodawczyni akcji - "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę Pana Prezydenta Pawła Adamowicza" nie spodziewała się takiego odzewu. Już milion był dla niej sumą astronomiczna, teraz nic już jej nie zdziwi. Jurek Owsiak zapowiedział, że za te pieniądze kupiona zostanie karetka neonatologiczna dla Gdańska.

Dulkiewicz wystartuje w wyborach. "Pan prezydent by sobie tego życzył"

"Wiem, że prezydent by sobie tego życzył" - mówi zastępczyni Pawła Adamowicza i ogłasza swój start w wyborach. O fotel prezydenta Gdańska powalczy 3 marca. Będzie startować w wyborach z listy Stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska". Obecnie Aleksandra Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska. Na stanowisko komisarza została wskazana przez premiera Morawieckiego.

Wielkie wyróżnienie i rywalizacja. "Zimna wojna" z trzema szansami na Oscara

"Zimna wojna" z trzema nominacjami do Oskara. Film Pawła Pawlikowskiego, który od kilku miesięcy zachwyca międzynarodową krytykę i publiczność prestiżowych festiwali, ma szansę na statuetkę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Paweł Pawlikowski został nominowany w kategorii najlepszy reżyser. Autor zdjęć, Łukasz Żal, nominowany został w kategorii najlepsze zdjęcia.

Ognisko odry w Szczecinie. Szpital MSWiA nie przyjmuje pacjentów

Odra w Szczecinie. Z powodu tej choroby w ubiegłym tygodniu zamknięto szczeciński szpital MSWiA. Od dziś czynna jest w nim rejestracja, ale o przyjęciach na oddziały czy do poradni specjalistycznych na razie nie ma mowy. Szpital uspokaja, że sytuacja jest opanowana. Czy pacjenci czują się uspokojeni?

Brakuje sprzętu i ludzi. Wieś Laliki odcięta od świata

To pierwszy od lat tak poważny atak zimy w polskich górach. Śniegu spadło tyle, że w Beskidach część mieszkańców jest odcięta od świata. Na stokach sezon w pełni, w końcu są ferie, ale i tam trzeba pamiętać, że zima choć piękna, może być też bardzo niebezpieczna.

Matka Stefana W. w wywiadzie: on skrzywdził także nas

Jako matka wciąż go kocha, bo to jej syn. Mówi o najtrudniejszym uczuciu w życiu i prosi o wybaczenie rodzinę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Matka Stefana W. w wywiadzie dla "Dużego Formatu" "Gazety Wyborczej" opowiedziała o momencie, gdy dowiedziała się o tragedii.

Prokuratura: Stefan W. nie miał identyfikatora "media"

Miał wprowadzić w błąd policję, miał też nakłaniać innego pracownika ochrony do składania fałszywych zeznań. Na polecenie prokuratury został zatrzymany ochroniarz z gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie śmiertelnie ranny został prezydent Adamowicz. Dariusz S. od początku mówił policji, że Stefan W. posługiwał się plakietką z napisem "media". Okazało się, że to nieprawda.

"Bierzemy się za robotę". Owsiak wraca jako prezes WOŚP

"Jedno serce zgasło, ale miliony serc się otworzyły" - mówi Jurek Owsiak i tłumaczy, że właśnie to, co zobaczył w Gdańsku przekonało go do powrotu. Będzie dalej prezesem fundacji WOŚP i obiecuje Pawłowi Adamowiczowi, że od teraz - bierze się do pracy z jeszcze większym zapałem.

To tam zdradził, że chce zostać prezydentem. Misja Adamowicza w Sarajewie

To był tysięczny dzień oblężenia Sarajewa. W środku tego konfliktu pojawili samorządowcy z Polski, a wśród nich i Paweł Adamowicz. Nie znaleźli się tam przypadkiem - to była misja humanitarna, a oni nieśli pomoc. Jaki wtedy był przyszły prezydent Gdańska? Jak zapamiętali go ci, którzy razem z nim wyruszyli w tę podróż?