Jedni przychodzą skoro świt, inni handlują numerkami w internecie. Problemy w starostwie

Żeby załatwić sprawę w wydziale komunikacji starostwa w Jaśle, to trzeba wstać w nocy. W poniedziałek kolejka przed starostwem zaczęła ustawiać się pięć po trzeciej - w nocy. To w zasadzie kolejka do kolejki, bo petenci stoją w ten sposób do automatu z numerkami. Do jego obsługi oddelegowana jest urzędniczka, która pilnuje, żeby nikt nie pobrał zbyt wielu karteczek. Ma to ukrócić kwitnący w internecie proceder handlu numerkami.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma swój plan na "ustawę represyjną"

Sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony po tym, jak nakazał Kancelarii Sejmu RP przedstawienie list poparcia kandydatów na członków sędziów nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Jego kara dobiegła końca. Nie dobiegła końca za to ścieżka legislacyjna "ustawy represyjnej", czyli projektu ustawy posłów z klubu PiS, która wprowadza nowe kary dyscyplinarne dla sędziów. 8 stycznia projektem zajmie się Senat. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma już plan.

To będzie wspaniała noc. Największe gwiazdy na Sylwestrze z TVN

Dynamiczna, taneczna i pozytywna - taka będzie ostatnia noc roku w Warszawie. Na wspólną zabawę sylwestrową zaprasza TVN i stołeczny urząd miasta. Zapraszają też gwiazdy - między innymi Edyta Górniak, Beata Kozidrak, Perfect czy Blue Cafe. Lista wykonawców jest długa, ale wieczór na pewno dłużyć się nie będzie.

"Odradzamy wyjścia w wysokie partie". Apele ratowników TOPR

W Tatrach jest pięknie, biało, ale i niebezpiecznie. W górach wciąż obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem mocno sypnęło śniegiem, ale na szlaki lepiej nie wychodzić. Ratownicy proszą turystów o ostrożność, a policjanci kierowców o odpowiednie przygotowanie aut.

We Wrocławiu ruszyło 42. Europejskie Spotkanie Młodych

42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé startuje we Wrocławiu. To czas na modlitwę, rozmowy i spotkania młodych z całego świata. Spotkania zainicjowane przez brata Rogera potrwają już tradycyjnie do Nowego Roku.

Bartosz Arłukowicz chce walczyć o szefostwo w PO

Coraz bliżej wyborów w PO, więc pojawia się coraz więcej kandydatów. Już nie tylko Budka, Zdrojewski i Mucha. Zawalczyć o fotel szefa PO chce też Bartosz Arłukowicz. Były minister zdrowia, a obecnie europoseł, chce Platformy bliżej ludzi i chce więcej życia. Teraz do swojej wizji musi jeszcze kogoś przekonać.

Tuż przed Finałem WOŚP. Wolontariusze odbierają puszki

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Już 12 stycznia Jurek Owsiak z Orkiestrą zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Wolontariusze już teraz odbierają puszki i identyfikatory, a w internecie ruszyły licytacje.

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

W górach trwa sroga zima i został ogłoszony trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W wyższe partie nie należy wchodzić wcale, a w niższych uważać - apelują ratownicy TOPR, którzy mają ręce pełne pracy.  Trwa akcja ratunkowa. TOPR-owcy dotarli do grupy turystów którzy sami nie byli wstanie wrócić.

Jak przygotować zwierzęta na sylwestrową noc?

Już za kilka dni sylwester, czyli dla większości zwierząt czas wielkiego stresu. Wystrzałów petard boją się nie tylko psy i koty, ale też zwierzęta całkiem dzikie. Jak przygotować nasze czworonogi do tej wystrzałowej nocy i jak pomóc zwierzętom wolno żyjącym? Czy są alternatywy dla tradycyjnych fajerwerków?

"Zamiast 'planu B' jest 'plan K' - kompromitacja obozu władzy"

Marian Banaś wciąż pozostaje na stanowisku i wciąż jest pewny swojej pozycji. Rezygnacji nie składa i raczej nie zamierza. Składa za to wszystkim Polakom świąteczne życzenia. Życzenie PiS-u, że uda się zrealizować jakiś "plan B", na razie zostaje odłożone na półkę z napisem "niemożliwe do spełnienia".

Zabrał córkę na spacer i porzucił w oknie życia

Katowicka policja szuka mężczyzny, który zostawił swoją 3-letnią córkę w oknie życie. W drugi dzień Świąt ojciec zabrał 3-latkę na spacer i zamiast odprowadzić ją do domu, podrzucił zakonnicom. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, po badaniach trafiła pod opiekę matki.

Dyscyplinarka dla Krystyny Pawłowicz? Chodzi o internetowy wpis

Ośródek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych wnioskuje o dyscyplinarkę dla Krystyny Pawłowicz. Chodzi o internetowy wpis, który dotyczył Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nawet część polityków PiS ocenia, że była posłanka przekroczyła w nim dopuszczalne granice.

"KRS nie przestanie nominować sędziów"

Nowa KRS nie przestanie nominować sędziów - zapewnia jej przewodniczący sędzia Leszek Mazur. O chaosie w polskim wymiarze sprawiedliwości po raz kolejny mówi spora część prawników i opozycja. Ostrzegają, że po wejściu w życie nowej ustawy dyscyplinującej sędziów ten stan się pogłębi. Rządzący jak mantrę powtarzają, ze to oni porządkują i stabilizują system.

Noworodek w ciężkim stanie po wybuchu w kominku

Tragiczny w skutkach wypadek w Poznaniu. Podczas uzupełniania paliwa w biokominku doszło do gwałtownego zapłonu rozlanego etanolu. Poparzona została kobieta i jej dzieci. Ona i 2-letnia dziewczynka niegroźnie. Jednak 2-tygodniowy noworodek jest w ciężkim stanie.

Tragiczny świąteczny bilans na polskich drogach. Tak źle nie było od lat

Więcej wypadków, więcej ofiar i więcej rannych - tak tragicznego świątecznego bilansu na polskich drogach nie było od lat. Od lat nie było też na nich tylu pijanych kierowców. W ciągu trzech dni policja zatrzymała ponad pół tysiąca prowadzących po alkoholu. Niektórzy byli pod wpływem tak bardzo, że nawet nie pamiętają wypadku, który spowodowali. Do niedzielnego wieczora codziennie służbę na drogach będzie pełnić 5000 policjantów.

Poznański chór nagrał własną wersję piosenki "World On Our Shoulders"

Wiele głosów, jedna piosenka i jedno wspólne przesłanie do światowych liderów: podejmijcie w końcu działania, które uratują naszą planetę. Poznański Chór Chłopięcy dołączył do akcji #Resolution2020. Nagrał swoją wersję piosenki "World On Our Shoulders", by w ten sposób zwrócić uwagę innych na problem degradacji środowiska i zmian klimatycznych.

"Ustawa represyjna" w Senacie. Marszałek zapowiada konsultacje

Projekt posłów z klubu PiS w sprawie zmian w sądownictwie został uchwalony przez Sejm i trafił do Senatu. Marszałek Tomasz Grodzki zapewnia, że projekt zostanie skonsultowany z prawnikami krajowymi i zagranicznymi. Senat nie może jednak pracować nad projektem zbyt długo - jeśli Senat nie zajmie stanowiska w ciągu 30 dni od otrzymania projektu ustawy, to uznaje się go za przyjęty bez poprawek.

Kto ma ciepłe ubrania na zbyciu, ten dostanie kawę. Akcja w Poznaniu

Bułki mają dziurawe, ale serca pełne. Pracownicy poznańskiej restauracji Bajgle Króla Jana przy ulicy Kraszewskiego 15 zachęcają do pomocy potrzebującym. W zamian za ciepłe ubrania proponują gorącą kawę lub herbatę. Do zimowej, ale pełnej ciepła, akcji przyłączył się też Teatr Polski. Akcja nazywa się "Rzuć skarpetą". To pomysł ze szczecińskiej kawiarni Coffee Point.

Co z budową szczecińskiego promu? "Nie ma nic"

Nowoczesny prom pasażerski dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej planowo miał wejść do służby na przełomie 2020 i 2021 roku. Na razie żadnego rozpoczęcia budowy nie było, dokumentacji nie ma i nawet projektu nie ma. W czerwcu 2017 roku stępkę pod prom położył sam wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego budowa miała być nową nadzieją dla stoczni w Szczecinie.