Wielka awaria w Warszawie. "Nic nie było widać"

Kłęby pary wodnej, gorąca woda na ulicach, kierowcy uwięzieni w autach i dwie poparzone osoby w szpitalu - to skutki wielkiej awarii ciepłowniczej w Warszawie. Służby wciąż pracują. Kilka ulic na Sadybie wciąż jest zamkniętych. Prezydent Stolicy obiecuje, że do 22:00 po awarii nie będzie śladu.

Kolizji auta SOP. Limuzyną jechał Jarosław Gowin

Kolizja rządowej limuzyny z wicepremierem na pokładzie. Tym razem autem podróżował Jarosław Gowin. Na szczęście nic mu się nie stało. Do stłuczki doszło z winy kierowcy Służby Ochrony Państwa. Dostał mandat i punkty karne.

Śledczy: wybuch gazu w Szczyrku miał związek z pracami prowadzonymi obok gazociągu

To już nie jest domniemanie - to potwierdzony fakt. Zdaniem śledczych istnieje związek między wybuchem gazu w domu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi nieopodal. W czasie wykonywania przewiertu uszkodzony został gazociąg. W poniedziałek miejsce rozszczelnienia zostało zlokalizowane. Wskutek eksplozji zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Sekcje zwłok jeszcze nie zostały zakończone.

Prezes NIK Marian Banaś nie stawi się w Senacie

Marian Banaś nie przyjął zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Nie odpowie zatem na żadne pytania senatorów. Wysłał pismo, w którym wytłumaczył, że prezes NIK nie odpowiada przed Senatem. Marian Banaś nie ma zamiaru rezygnować z urzędu prezesa NIK, choć CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w związku z jego oświadczeniami majątkowymi.

Zabójstwo rodziny w Ząbkowicach Śląskich. Policja zatrzymała 18-latka

Siedmioletni chłopiec i jego rodzice zostali zamordowani w nocy z niedzieli na poniedziałek we własnym domu, na osiedlu domków jednorodzinnych na obrzeżach Ząbkowic Śląskich. O popełnienie zbrodni podejrzewany jest 18-letni mężczyzna, który wezwał policję na miejsce zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że to starszy syn zamordowanej pary. Został zatrzymany.

Wydatki na promocję Polski w USA. Na co idą miliony z PFN?

Cztery i pół miliona złotych w ciągu zaledwie pół roku - tyle Polaków miała kosztować poprawa wizerunku Polski w USA. Onet prześwietla wydatki Polskiej Fundacji Narodowej i podsumowuje: publiczne pieniądze wciąż płyną szerokim strumieniem do kontrowersyjnej amerykańskiej firmy PR. Na co dokładnie - nie wiadomo. Wśród licznych wydatków jest pozycja pod tytułem "przelot i zakwaterowanie Edmunda Jannigera". To były współpracownik Antoniego Macierewicza.

Krótka lista pewnych kandydatów na prezydenta w 2020 roku

Kto będzie w przyszłym roku kandydował na prezydenta Polski? Na około pół roku przed wyborami tylko dwóch kandydatów jest pewnych: kandydat PiS Andrzej Duda i lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Platforma Obywatelska jest po sobotniej debacie Małgorzata Kidawa-Błońska kontra Jacek Jaśkowiak i wybierze swojego kandydata 14 grudnia. W Lewicy wciąż brak decyzji, prawybory odbywają się też w Konfederacji.

Posłowie PiS złożyli wniosek do TK. Chodzi o listy poparcia kandydatów do KRS

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek grupy posłów PiS o zbadanie konstytucyjności przepisów ustawy o KRS i ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z kwestią jawności list poparcia kandydatów na członków sędziów KRS. Podobny wniosek, złożony przez PiS w sierpniu, uległ umorzeniu. NSA nakazał Kancelarii Sejmu RP ujawnienie tych list, ale kancelaria tego nie zrobiła, zasłaniając się decyzją PUODO.

"Pomaga mi przeżyć cały rok". Trwa "weekend cudów" Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to z jednej strony darczyńcy i wolontariusze, a z drugiej potrzebujący. Każdy rok dla Szlachetnej Paczki to tysiące nowych historii i uśmiechów. To także długie godziny przygotowań i nieprzespane noce dla wolontariuszy. Podczas tegorocznego finału akcji paczki otrzyma ponad 14 tysięcy rodzin.

Lodowisko, curling i liczne atrakcje. W Warszawie ruszył Zimowy Narodowy

PGE Narodowy już po raz siódmy zamienia się w największe zimowe miasteczko w Polsce. Zimowy Narodowy to lodowisko, curling oraz lodowa górka, z której można zjeżdżać na specjalnych pontonach. Jest wiele atrakcji dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Ubiegłoroczna edycja tego zimowego wydarzenia zgromadziła przeszło 550 tysięcy osób.