Noworodek w ciężkim stanie po wybuchu w kominku

Tragiczny w skutkach wypadek w Poznaniu. Podczas uzupełniania paliwa w biokominku doszło do gwałtownego zapłonu rozlanego etanolu. Poparzona została kobieta i jej dzieci. Ona i 2-letnia dziewczynka niegroźnie. Jednak 2-tygodniowy noworodek jest w ciężkim stanie.

Tragiczny świąteczny bilans na polskich drogach. Tak źle nie było od lat

Więcej wypadków, więcej ofiar i więcej rannych - tak tragicznego świątecznego bilansu na polskich drogach nie było od lat. Od lat nie było też na nich tylu pijanych kierowców. W ciągu trzech dni policja zatrzymała ponad pół tysiąca prowadzących po alkoholu. Niektórzy byli pod wpływem tak bardzo, że nawet nie pamiętają wypadku, który spowodowali. Do niedzielnego wieczora codziennie służbę na drogach będzie pełnić 5000 policjantów.

Poznański chór nagrał własną wersję piosenki "World On Our Shoulders"

Wiele głosów, jedna piosenka i jedno wspólne przesłanie do światowych liderów: podejmijcie w końcu działania, które uratują naszą planetę. Poznański Chór Chłopięcy dołączył do akcji #Resolution2020. Nagrał swoją wersję piosenki "World On Our Shoulders", by w ten sposób zwrócić uwagę innych na problem degradacji środowiska i zmian klimatycznych.

"Ustawa represyjna" w Senacie. Marszałek zapowiada konsultacje

Projekt posłów z klubu PiS w sprawie zmian w sądownictwie został uchwalony przez Sejm i trafił do Senatu. Marszałek Tomasz Grodzki zapewnia, że projekt zostanie skonsultowany z prawnikami krajowymi i zagranicznymi. Senat nie może jednak pracować nad projektem zbyt długo - jeśli Senat nie zajmie stanowiska w ciągu 30 dni od otrzymania projektu ustawy, to uznaje się go za przyjęty bez poprawek.

Kto ma ciepłe ubrania na zbyciu, ten dostanie kawę. Akcja w Poznaniu

Bułki mają dziurawe, ale serca pełne. Pracownicy poznańskiej restauracji Bajgle Króla Jana przy ulicy Kraszewskiego 15 zachęcają do pomocy potrzebującym. W zamian za ciepłe ubrania proponują gorącą kawę lub herbatę. Do zimowej, ale pełnej ciepła, akcji przyłączył się też Teatr Polski. Akcja nazywa się "Rzuć skarpetą". To pomysł ze szczecińskiej kawiarni Coffee Point.

Co z budową szczecińskiego promu? "Nie ma nic"

Nowoczesny prom pasażerski dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej planowo miał wejść do służby na przełomie 2020 i 2021 roku. Na razie żadnego rozpoczęcia budowy nie było, dokumentacji nie ma i nawet projektu nie ma. W czerwcu 2017 roku stępkę pod prom położył sam wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego budowa miała być nową nadzieją dla stoczni w Szczecinie.

Czego komisarz Jurova oczekuje od Polski w sprawie "ustawy represyjnej"?

Ani prezydent, ani premier nie odnieśli się do apelu wiceszefowej Komisji Europejskiej w sprawie "ustawy represyjnej". Vera Jourova jednak na taką odpowiedź nie oczekuje. Oczekuje ona konsultacji projektu ustawy z międzynarodowymi ekspertami - z prawnikami Komisji Europejskiej lub prawnikami Komisji Weneckiej.

Małgorzata Gersdorf odpowiedziała na słowa prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla telewizji publicznej, że wstyd mu za to, kto został wybrany na urząd pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. W poniedziałek odpowiedziała mu prof. Małgorzata Gersdorf. Wyliczyła ona wszystkie przypadki, w których prezydent, łamiąc prawo, swoimi działaniami przyczynił się do chaosu w sądownictwie.

Święta na oddziale neonatologii. "Mogą być piękne. Będą piękne"

Są tak małe, że mieszczą się w ludzkiej dłoni. Walczą o każdy oddech, często przy wsparciu aparatu do oddychania. Dla wcześniaków pierwsze miesiące życia spędzone w inkubatorze są szczególne trudne. Jak wygląda codzienność małych pacjentów i ich matek w przedświątecznym okresie? Reportaż Pauli Przetakowskiej.

Ziobro: napiszę list do komisarz Jurovej

Wiceszefowa Komisji Europejskiej wystosowała list w sprawie "ustawy represyjnej". Adresatami pisma są prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Jak na razie odpowiedział tylko Tomasz Grodzki. Vera Jourova apeluje o wstrzymanie prac nad projektem nowelizacji ustaw sądowych. List to nie koniec, bo wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiedziała wizytę w Warszawie.

"Nie byliście na głosowaniu. Możemy dzięki temu spokojnie procedować ten projekt"

Zgłosimy wniosek formalny o wyłączenie z porządku obrad tej ustawy - zapowiada Krzysztof Gawkowski. Tyle, że ten pomysł Lewicy może być trudny do zrealizowania. W przeciwieństwie do czwartkowego poranka, kiedy, korzystając z nieobecności ponad 30 posłów PiS-u, opozycja mogłaby przegłosować taki wniosek i spowolnić sejmowy ekspres, wprowadzający w życie ustawę dyscyplinującą sędziów. 

Zabójstwo Jaroszewiczów. W sprawie jest akt oskarżenia

Zabójstwo byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji to była jedna z najgłośniejszych zbrodni lat dziewięćdziesiątych. Przez blisko trzy dekady nie udało się ani znaleźć sprawców, ani ich osądzić. Aż do teraz. Jest akt oskarżenia przeciwko trzem członkom gangu "karateków". Dwaj z nich przyznali się do zarzucanych im czynów.  

"Nie dawaj tamtym posłom, nie dawaj tamtym". Mikrofon był włączony

Niemal 10 godzin obrad, ponad sto głosowań. Przyjęte zostały poprawki PiS, a odrzucone wszystkie te zgłoszone przez opozycję. Już niemal świtało, kiedy sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka kończyła posiedzenie. Projekt przeszedł. Wprawdzie bez kilku kontrowersyjnych zapisów, ale o złagodzeniu nie ma mowy. Wręcz przeciwnie.

Komisja Europejska "zachęca do skonsultowania projektu z Komisją Wenecką"

Rzecznik Praw Obywatelskich po raz kolejny alarmuje - przyjęcie tego projektu to droga do prawniczego polexitu. Nie on jeden i nie tylko przed takimi konsekwencjami ostrzega. Mimo to prace nad ustawą dyscyplinującą sędziów nie ustają. Cała noc w komisji, krótka przerwa, drugie czytanie, a wkrótce głosowanie. Legislacyjne pendolino pędzi dalej. Stop - apeluje Komisja Europejska i sugeruje wstrzymanie procedowania. Przynajmniej do czasu przeprowadzenia wszystkich konsultacji. W odpowiedzi słyszy, że apel jest nietrafiony.

PiS nadal z przewagą. Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

41 procent badanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjantów - wynika z sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 27 procent ankietowanych. Łącznie w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań.

Krewni, przyjaciele i mieszkańcy pożegnali ofiary tragedii w Szczyrku

Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy Szczyrku pożegnali w czwartek osiem ofiar wybuchu gazu, do którego doszło 4 grudnia. Prokuratura tymczasem zatrzymała trzech mężczyzn podejrzewanych o przyczynienie się do tragedii. To prezes firmy, która zleciła przewiert gazociągu nieopodal budynku i dwaj pracownicy firmy, która zlecenie wykonywała. Wszyscy usłyszeli zarzuty.