Dwóch turystów na zamkniętym szlaku. GOPR apeluje o rozwagę

Potężny wiatr na Śnieżce, a na zamkniętym szlaku dwóch turystów. Ich nierozważne zachowanie nagrała pracownica pobliskiego schroniska. Podmuchy wiatru tego dnia osiągały prędkość nawet 130 km/h, a mimo to znaleźli się tacy, którzy postanowili się wspinać. Dopiero na górze przekonali się, jak trudna jest tam sytuacja. Wiatr co chwilę przewracał turystów na ziemię. GOPR apeluje o rozwagę i ostrożność.

Żałoba w Chojnicach. Prokuratura prowadzi śledztwo

W Chojnicach trwa żałoba w związku z tragicznym pożarem w tamtejszym hospicjum. Zginęły w nim cztery osoby, a 24 zostały poszkodowane. Prokuratura prowadzi śledztwo. Bada nie tylko wątek okoliczności pojawienia się ognia. Sprawdza też, czy systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych były wystarczające i czy ewakuacja przebiegła poprawnie.

Robert Biedroń włącza się do prezydenckiego wyścigu. Otrzymał poparcie Lewicy

Miał być premierem, chce być prezydentem. Robert Biedroń ma już pełne poparcie Lewicy i deklaruje start w wyścigu o prezydenturę. Choć formalnie przysłowiową "kropkę nad i" postawi za niecałe dwa tygodnie wspólna konwencja wszystkich trzech partii lewicowych . Kandydat jest wspólny, ale to nie oznacza, że decyzja była jednomyślna i oczywista.

Kubacki zwycięża w Turnieju Czterech Skoczni, rozbudza apetyty kibiców

Dawid Kubacki trzecim polskim królem Turnieju Czterech Skoczni. W Bischofshofen potwierdził, że nie ma na niego mocnych i rozbudził marzenia polskich kibiców, którzy liczą na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tam Kubacki na razie jest piąty, ale już w najbliższy weekend pojawi się kolejna szansa, by zbliżyć się do czołówki.

Oskarżenia wobec Tomasza Grodzkiego. Marszałek zwrócił się do ABW

Marszałek Grodzki wzywa ABW do pomocy w wyjaśnieniu "Senatgate" . Tak nazywa zorganizowaną akcję, która ma na celu jego zdyskredytowanie. Na oskarżenia o korupcję reaguje stanowczo i do prokuratury kieruje zawiadomienia dotyczące zniesławienia i stosowania gróźb. Przedstawia też relację pacjenta, który za fałszywe pomówienie miał dostać 5000 złotych.

Posiedzenie Rady Gabinetowej, bez opozycji. "To jest rozmowa swoich ze swoimi"

Napięcie rośnie. Eksperci mówią o kryzysie i kreślą najczarniejsze scenariusze. Jakie stanowisko powinna zająć w tej sytuacji Polska? Prezydent wzywa na konsultacje. Jednak o detalach polityki międzynarodowej rozmawia w wąskim gronie. Tylko z premierem i ministrami. Ruszyła Rada Gabinetowa. Na rozmowy z opozycją w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego na razie nie ma szans.

Do Polski przyjadą przedstawiciele Komisji Weneckiej

W Sejmie okrągły stół w sprawie sądów, a w Senacie prace nad ustawą dyscyplinującą sędziów. Do Polski na dwudniową wizytę mają przyjechać przedstawiciele Komisji Weneckiej. To będzie ważny tydzień dla praworządności. Pytanie - czy z ważnymi decyzjami? Skoro sejmowa większość niezmiennie twierdzi, że powodów do zmian nie ma.  

Zagrożenie lawinowe w Tatrach. Ratownicy ostrzegają turystów

Trudne warunki i trzeci stopień zagrożenia lawinowego - w Tatrach ostrzeżenie obowiązuje powyżej 1700 metrów nad poziomem morza. Ratownicy przestrzegają, że wychodząc na szlak trzeba mieć odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim doświadczenie w górskich wędrówkach.

"Jesteśmy gotowi". Zbliża się 28. Finał WOŚP

Wielkie granie odbędzie się już za sześć dni, ale wielkie kwoty już w grze się pojawiły. Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się już ponad 4 miliony 600 tysięcy złotych. Licznik się kręci. Trwają internetowe aukcje, a wolontariusze meldują pełną gotowość. 12 stycznia od świtu do późnej nocy Orkiestra będzie grać i zbierać na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

We wtorek w Sejmie okrągły stół w sprawie sądownictwa

Okrągły stół w sprawie sądów odbędzie się w Sejmie we wtorek. Z inicjatywą wyszli politycy PSL, a pozostałe kluby opozycyjne były na "tak". Udział potwierdzają także prawniczy eksperci. Celem jest wypracowanie rozwiązań, które rzeczywiście poprawią sytuację w wymiarze sprawiedliwości. Obóz rządzący na rozmowy raczej się nie wybiera.

Sylwestrowy atak w Jastrowie. Zarzuty dla 17-latka

Konsekwencje sylwestrowego ataku w wielkopolskim Jastrowie. Jest areszt dla 17-latka, który rzucił się z nożem na 26-letniego mężczyznę. Według nieoficjalnych ustaleń zaatakowany zwrócił uwagę nastolatkom, by ci nie rzucali w jego stronę petard. To miało rozwścieczyć grupę. Poszkodowany jest w ciężkim stanie. Ma kilkanaście ran ciętych i kłutych na udach, klatce piersiowej i głowie.

Pożar w chojnickim hospicjum. Cztery osoby nie żyją

Dramatyczna akcja ratunkowa w chojnickim hospicjum. Pacjenci nie mieli szans samodzielnie się ewakuować, strażacy wynosili ich na łóżkach. Po trzeciej nad ranem personel placówki zawiadomił służby o pożarze. Ratownicy byli na miejscu już kilka minut później. Niestety, dla czterech osób było już za późno. 24 osoby zostały poszkodowane. Akcję i ewakuację utrudniało duże zadymienie. Według wstępnych ustaleń - ogień mógł zaprószyć jeden z podopiecznych.

Lewica ma kandydata na prezydenta? "To powinien być Robert Biedroń"

Lewica 19 stycznia miała ogłosić swojego kandydata na prezydenta. Jednak w niedzielę Włodzimierz Czarzasty w mediach ogłosił, że na tę funkcję będzie rekomendował Roberta Biedronia. Do tej pory przedstawiciele Lewicy nie wskazywali jednoznacznie jego kandydatury, a w puli pojawiało się kilka innych nazwisk.

Maximus i Feniks są w coraz lepszym stanie

Maximus i Feniks to dwa tygrysy uratowane z transportu, który w październiku utknął na polsko-białoruskiej granicy. Zwierzęta mieszkają w zoo w Człuchowie na Pomorzu. Są w coraz lepszym stanie.

Mija rok od tragedii w koszalińskim escape roomie

Mija rok od tragicznego pożaru w koszalińskim escape roomie, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewczyn. Co się zmieniło w kwestii bezpieczeństwa? Tuż po tragedii kontrole wykazały, że 80 procent escape roomów w Polsce nie spełniało wymagań przepisów przeciwpożarowych.

Wybory w PO. Kto zastąpi Grzegorza Schetynę?

Kandydatów jest sześcioro - jedna kobieta i pięciu mężczyzn. Jednak wśród nich nie ma Grzegorza Schetyny. Obecny szef PO mówi, że czas na nowe wyzwania, nowych ludzi i nowy początek. Na nowego lidera rekomenduje więc Tomasza Siemoniaka. Wśród jego kontrkandydatów znajdują się Borys Budka, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz, Bartłomiej Sienkiewicz i Joanna Mucha.

Na świecie zaczyna brakować piasku. Popyt jest ogromny

W niektórych krajach jest cenniejszy niż ropa, w Polsce jest wydobywany na potęgę. Piasek jest trzecim najcenniejszym surowcem świata. Naukowcy biją na alarm - na świecie zaczyna brakować piasku. Według ekologów nadmierna eksploatacja piasku przyczynia się również do pogłębiania kryzysu klimatycznego.

Trwają przygotowania do 28. finału WOŚP

Trwa mobilizacja na wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby pracują w pocie czoła, aukcje są już rozgrzane do czerwoności, kolejni wyjątkowi wolontariusze odbierają słynne kolorowe puszki. Finał już w niedzielę 12 stycznia.

Doktor jest posłem KO, w szpitalu nie przedłużono mu umowy. Pacjenci stanęli w jego obronie

"Murem za doktorem Haidarem". Doktor Riad Haidar przez 30 lat był ordynatorem oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej, ale właśnie nie przedłużono z nim umowy. Propozycji pracy na innym stanowisku w szpitalu nie przyjął, a jego pacjenci i przyjaciele nie przyjmują do wiadomości, że może go nagle nie być. Riad Haidar jest także posłem Koalicji Obywatelskiej, a dyrektor szpitala Adam Chodziński to z kolei radny Zjednoczonej Prawicy.

Szefowa Kancelarii Sejmu wezwana na rozprawę. "Odniosę się dopiero, jak będę miała dokumenty"

Szefowa kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska twierdzi, że jeszcze nie dostała wezwania na rozprawę, więc nie będzie go komentować. Sędzia Paweł Juszczyszyn wrócił do orzekania i wrócił do swojej sprawy. Chciałby się dowiedzieć, dlaczego Kancelaria Sejmu nie przekazała sądowi list poparcia kandydatów na członków sędziów nowej KRS. Szefowa kancelarii ma się stawić w sądzie osobiście.

Dron Ukraińca spadł na dach Bazyliki Mariackiej

Miało być pamiątkowe nagranie z urlopu, a zamiast tego mogą być zarzuty. 24-letni turysta z Ukrainy używał drona na krakowskim rynku i stracił kontrolę nad urządzeniem. Spadło ono prosto na dach zabytkowej Bazyliki Mariackiej. Musieli interweniować strażacy, a policjanci i prokuratura zastanawiają się teraz, czy właściciel drona odpowie za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia innych.

Zdradził go tatuaż. "Seryjny włamywacz" w rękach policji

25-letni seryjny włamywacz znów w rękach policji. Był już kiedyś w więzieniu, ale rok temu wyszedł na wolność. Od tamtego czasu okradał sklepy, restauracje i zakłady fryzjerskie. Wytropili go funkcjonariusze z Będzina. Wpadł, bo zdradził go tatuaż. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.