Policja zatrzymała 10 osób po derbach Łodzi

W Łodzi odbyło się spotkanie derbowe pomiędzy Widzewem a ŁKS-em. Na trybunach zasiadło ponad 17 tysięcy osób. Nie wszyscy wytrzymali napięcie - doszło do kilku incydentów. Policja zatrzymała 10 osób.

Kolejne szkoły przechodzą na nauczanie zdalne

Wraz z rosnącą liczbą zakażeń rośnie liczba szkół działających w trybie zdalnym. Zakażeni są i uczniowie, i nauczyciele. W szkołach, zdaniem epidemiologów, transmisja wirusa jest wyjątkowo prosta. Mimo rekomendacji Ministerstwo Zdrowia nie podejmuje na razie nowych decyzji mających ograniczyć transmisję wirusa. A zdaniem epidemiologów decyzje są konieczne.

Afera mailowa. Doszło do kolejnych wycieków

Minister miał dyktować treść depeszy dla Polskiej Agencji Prasowej, a premier miał rozmawiać z szefem Rządowego Centrum Analiz na temat zakażeń po protestach Strajku Kobiet. W aferze mailowej pojawiają się kolejne wycieki. Obóz władzy całej sprawy nie chce komentować.

Rośnie dynamika nowych zakażeń. Padają pytania o regionalny lockdown

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2950 nowych zakażeniach koronawirusem. Jednak prawdziwą skalę i dynamikę czwartej fali widać dopiero w ujęciu tygodniowym. Tam, gdzie jest najmniej zaszczepionych, tam najwięcej jest zakażonych i hospitalizowanych. Czy wschód kraju powinien się szykować na lockdown?

Białostoccy radni apelują do rządu w sprawie migrantów

Straż Graniczna informuje o dwóch próbach siłowego forsowania granicy w miniony weekend. Dwaj żołnierze zostali ranni. Już w kraju policja zatrzymała dostawcze samochody, w których do granicy z Niemcami próbowało przedostać się w sumie kilkadziesiąt osób. O humanitarne podejście do migrantów i respektowanie międzynarodowych traktatów apelują do rządu w specjalnej uchwale radni Białegostoku.

Reakcje po wywiadzie Mateusza Morawieckiego w "Financial Times"

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Financial Times" mówi o pistolecie przystawionym do głowy i perspektywie trzeciej wojny światowej. Szef polskiego rządu użył takiej wojennej, konfrontacyjnej retoryki tuż po szczycie, który zakończył się wyciągniętą do negocjacji ręką.

"Życie to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować"

W Polsce na przeszczep serca dzieci czekają średnio ponad 450 dni. Jak alarmują transplantolodzy, rocznie kilkoro dzieci umiera z powodu braku dawcy. 26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantologii, który ma na celu promowanie transplantologii oraz podnoszenie świadomości na temat procedur związanych z przeszczepami, a także przekazywaniem organów po śmierci.

Artyści wspierają migrantów. Nagrali piosenkę "sKraj"

Kilkudziesięciu artystów z całej Polski nagrało piosenkę "sKraj" na znak solidarności z migrantami, którzy przebywają na polsko-białoruskiej granicy. Utwór ma zachęcać do bezpośredniego wspierania organizacji, które pomagają potrzebującym na granicy. Inicjatywę artystów patronatem objęła Polska Akcja Humanitarna.

PO wybiera swoje władze. Donald Tusk jedynym kandydatem na przewodniczącego

W sobotę odbywają się wewnętrzne wybory w Platformie Obywatelskiej. Wyłonieni przez członków partii zostaną liderzy struktur regionalnych i powiatowych oraz przewodniczący partii. Jedynym kandydatem na to ostatnie stanowisko jest Donald Tusk, który obecnie jest wiceprzewodniczącym i pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Piotr Duda, Robert Bąkiewicz i Anna Zalewska w Luksemburgu. "Podpalimy Europę w naszych sercach"

W piątek odbył się protest związkowców z "Solidarności" przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu przeciwko decyzji o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów. Pojawili się też tam narodowiec Robert Bąkiewicz, który ostatnio zasłynął zagłuszaniem Powstańców Warszawskich, a także eurodeputowana PiS Anna Zalewska. Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział, że daje sędziom TSUE czas do namysłu, inaczej podpali Europę "w swoim sercu".

Szpital w Hajnówce otrzymuje dary dla migrantów. "Proszę jednak najpierw zadzwonić"

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o dopuszczenie medyków wolontariuszy do obszaru objętego stanem wyjątkowym. Tymczasem do szpitali, gdzie trafiają kolejni migranci, trafia pomoc z całej Polski. W piątek straż graniczna poinformowała, że tylko w czwartek odnotowała ponad 630 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Strażnicy zatrzymali też 14 osób podejrzanych o udział w zorganizowanym przemycie ludzi.

Kolejna odsłona afery z byłym dyrektorem CBA. Grzegorz P. miał "dostać cynk", że jest obserwowany przez służby

"Superwizjer" TVN wraca do śledztwa w sprawie byłego dyrektora CBA, wieloletniego zaufanego współpracownika ministra Mariusza Kamińskiego. Jak ustalili dziennikarze, Grzegorz P. miał być poinformowany o tym, że jest rozpracowywany przez CBA i ABW. W wyniku przecieku śledztwo, które dotyczyło między innymi organizowania przemytu papierosów przy wykorzystaniu wagonów PKP Cargo, zostało spalone.

W Koszalinie zawaliła się część wiaduktu. Sprawę wyjaśnia prokuratura

W czwartek zawaliła się część wiaduktu w Koszalinie na alei Monte Cassino. Kawałek konstrukcji spadł i zablokował ulicę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do katastrofy doszło w trakcie odkuwania jednego z przęseł wiaduktu. Prokuratura rozpoczęła śledztwo. Będzie badać, czy zastosowana technika była właściwa.

Wichury pozbawiły prądu niektórych mieszkańców Wielkopolski i Mazowsza

W czwartek przez Polskę przeszły wichury. Jak informowały w piątek rano służby, w całym kraju odnotowano ponad 10 tysięcy interwencji - najwięcej na Dolnym Śląsku. Porywisty wiatr zrywał dachy. W całym kraju uszkodził ponad 900 budynków. W wyniku pozrywanych linii energetycznych w całym kraju prądu nie miało ponad 120 tysięcy odbiorców. Najwięcej na Mazowszu i w Wielkopolsce.