Ostatnia prosta kampanii. 13 czerwca mieszkańcy Rzeszowa ruszą do urn

Wybory w Rzeszowie to sprawdzian dla całej sceny politycznej. To już ostanie dni kampanii i ostatni tydzień na przekonanie nieprzekonanych. 13 czerwca rzeszowianie ruszą do urn. W sobotę o godzinie 20:00 odbędzie się "Bitwa o Rzeszów. Czas Decyzji" - druga debata z kandydatami na prezydenta Rzeszowa. Program poprowadzi Grzegorz Kajdanowicz, a na pytania odpowiadać będą Ewa Leniart, Grzegorz Braun, Konrad Fijołek i Marcin Warchoł. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVN24 i w TVN24 GO. Od około godziny 21:10 w drugiej części programu gośćmi będą komentatorzy - dziennikarze oraz politolodzy.

Donald Tusk o Polskim Ładzie: Unia daje pieniądze, PiS dodaje podatki

Fundusz odbudowy i uwspólnotowienie długu to pomysły z Brukseli, a to, co jest autorskim wkładem PiS, to wyższe podatki i drożyzna - tak Donald Tusk podsumował promowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości program Polskiego Ładu. Były premier nie szczędzi przy tym mocnych słów krytyki za budowanie kolejnych podziałów w społeczeństwie, tym razem na bogatych i pozostałych.

Iga Świątek i Magda Linette już w trzeciej rundzie turnieju Rolanda Garrosa

Dwie Polki znalazły się w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Broniąca tytuł Iga Świątek ponownie nie straciła seta. Wcześniej awans zapewniła sobie Magda Linette. Z rywalizacji wycofała się rozstawiona z numerem drugim Japonka Naomi Osaka, w pierwszej rundzie odpadła Hiszpanka Garbine Muguruza.

Długi weekend, a studenci ruszyli do uczelni. Powód? Szczepienia na COVID-19

W całym kraju powoli ruszają szczepienia studentów na uczelniach. Już w piątek zaszczepić się przeciwko COVID-19 mogli między innymi studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej. W poniedziałek zacznie szczepić studentów Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Także w poniedziałek ruszają szczepienia dzieci i nastolatków w wieku 12-15 lat.

32 lata temu odbyły się wybory czerwcowe. "Solidarność zmieniła Europę"

4 czerwca 1989 roku Polacy poszli do urn. Pomimo ograniczeń narzuconych przez komunistów, opozycja solidarnościowa odniosła ogromny sukces. To był początek końca komunizmu w Europie Środkowej. Z okazji 32. rocznicy tamtych wydarzeń w Warszawie odsłonięto pomnik Solidarności, a w Gdańsku na maszt wciągnięto zrobioną z podarowanych skrawków flagę.

Donald Tusk wróci do krajowej polityki? Ryszard Czarnecki: to nasze marzenie

Szczegółów nie zdradził, ale powiedział, że ma potrzebę przywrócenia ładu demokratycznego i wolnościowego w Polsce. Donald Tusk udzielił wywiadu dla TVN24, który wywołał lawinę komentarzy. - Jestem gotowy zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii - stwierdził przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Dodał, że chce pomóc odwrócić "niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Politycy PO zareagowali na wywiad pozytywnie, a eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki nawet entuzjastycznie.

"Wiemy, jak to jest jest nie mieć". Specjalna gala sportów walki braci Collins

Collins Charity Fight Night - to były ciosy wyprowadzane w słusznej sprawie. Wszystko po to, by zebrać pieniądze i pomóc potrzebującym. Na ringu mierzyli się ze sobą nie tylko bokserzy, ale też inni sportowcy i celebryci. Swoich sił spróbował między innymi były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Cała gala jest dostępna do obejrzenia w serwisie Player.pl.

W Świeradowie-Zdroju otwarto nową wieżę widokową

Wieża widokowa Sky Walk w Świeradowie-Zdroju ma 62 metry wysokości. Wejście na górę zajmuje około 20 minut spacerem, a z jej szczytu rozciąga się widok na Góry Izerskie. Władze Świeradowa-Zdroju liczą, że wieża przyciągnie turystów.

Schroniska dla zwierząt poszukują wolontariuszy

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje wolontariuszy. Może zgłaszać się każdy, kto jest pełnoletni, ma trochę wolnego czasu i przede wszystkim kocha zwierzęta. Takich apeli o pomoc jest więcej. Z powodu pandemii schroniska i fundacje opiekujące się zwierzętami nie mogły korzystać z pomocy wolontariuszy. Teraz powoli wracają do normalności, tylko ci, którzy wcześniej chętnie pomagali, nie zawsze wracają.

Trzy działaczki polskiej mniejszości na Białorusi zostały ściągnięte do Polski

Dzięki staraniom polskich władz trzy działaczki mniejszości polskiej na Białorusi znalazły schronienie w Polsce. Szczegóły akcji nie są znane. Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa na Białorusi były prześladowane za działalność opozycyjną, znalazły się w areszcie. Terror białoruskich służb można poznać z ich relacji oraz z nagrań innych opozycjonistów.

Pijany 60-latek bez prawa jazdy wjechał na podwórko, potrącił 11-latka

W środę późnym popołudniem w Radzicach Małych w województwie łódzkim pijany 60-latek wjechał samochodem na podwórko i potrącił 11-latka, ciężko go raniąc. 60-latek nie miał nawet prawa jazdy. Do podobnego incydentu doszło w Osinach pod Opolem. 21-letni kierowca wjechał w dom. Nikomu nic się jednak nie stało.

Sasin, Dworczyk i Kamiński do dymisji? Są wnioski o wota nieufności

Koalicja Obywatelska złożyła w środę wnioski o wotum nieufności wobec trzech ministrów - ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz szefa KPRM i ministra bez teki Michała Dworczyka. Politycy PO twierdzą, że ministrowie powinni ponieść odpowiedzialność polityczną za udział w organizacji tak zwanych wyborów kopertowych. Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że działania te były bezprawne i skierowała zawiadomienia do prokuratury.

Na podlaskiej wsi powstaje "Kraina Dobrej Nadziei"

Na podlaskiej wsi powstaje kompleks, w którym pomoc znajdą bezdomni i ubodzy. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei, które w Białymstoku prowadzi największe na Podlasiu schronisko dla bezdomnych. Prace budowlane trwają we wsi Kościuki.

"Zastój w szczepieniach" na Śląsku. Władze zorganizowały mobilny punkt

W Polce cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19 - w niektórych województwach przyspiesza, w innych spowalnia. Tendencję spadkową zaobserwowano w województwie śląskim. Dlatego władze postanowiły uruchomić mobilne punty szczepień, w których podawany jest jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. W środę taki punkt działał w Myszkowie.

10 projektów na 100 dni. Premier przedstawił kolejne szczegóły Polskiego Ładu

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziesięć ustawy wchodzących w skład Polskiego Ładu, które mają zostać wprowadzone w ciągu stu dni. Do września Prawa i Sprawiedliwość ma pokazać szczegóły swoich pomysłów. W pierwszej kolejności emerytura bez podatku, mieszkanie bez wkładu własnego, wizyty u lekarzy specjalistów bez limitów.

MSZ: Trzy działaczki Związku Polaków na Białorusi sprowadzone do Polski

Trzy represjonowane na Białorusi polskie działaczki sprowadzono do Polski. To Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa. Wszystkim groziło do 12 lat więzienia. W areszcie ciągle pozostają szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, a także dziennikarz i członek organizacji Andrzej Poczobut. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przekazał, że śledztwo wobec Ramana Protasiewicza i jego partnerki będzie prowadzone w Mińsku.

Nowe limity, powrót konferencji i targów. Rząd luzuje kolejne obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w środę decyzje dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń. Decyzją rządu zwiększony zostanie limit osób na imprezach okolicznościowych z 50 do 150. Wracają targi, konferencje i wystawy. Rząd przywraca również możliwość funkcjonowania zamkniętych do tej pory sal zabaw dla najmłodszych. Nowe zmiany obejmą także transport zbiorowy, ale niezmiennie jednak będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego - dezynfekcja rąk i maseczki. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 6 czerwca do 25 czerwca.

Lęk, wycofanie, depresja. Eksperci podpowiadają, jak dać dzieciom siłę

Zabawy, gry czy wyjście na lody - pomysłów, jak spędzić Dzień Dziecka jest mnóstwo. To święto najmłodszych, które w tym roku jest szczególne. Od poniedziałku wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej, choć nie wszyscy chętnie. Eksperci z okazji Dnia Dziecka opowiadają o tym, jak dać dzieciom siłę nie tylko od święta, ale na co dzień.

W życie weszły nowe przepisy ruchu drogowego. Co się zmienia?

Zgodnie z przyjętą przez rząd nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, od 1 czerwca znacząco zmieniły się obowiązujące przepisy. Uważać muszą zarówno kierowcy, jaki i piesi. Zgodnie z nowymi przepisami pieszy, wchodzący na przejście dla pieszych, będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. Kierowcy natomiast obowiązuje zakaz tak zwanej jazdy na zderzak. Ponadto ujednolicono dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia.

Wniosek w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Wróblowi oddalony

Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna nie wyraziła zgody na uchylenie immunitetu sędziemu Izby Karnej SN Włodzimierzowi Wróblowi, czego domagała się prokuratura, która chce postawić sędziemu zarzuty. - Mamy do czynienia z jakimś teatrem prawa - komentuje sędzia Wróbel.