Od Krakowa po Gdańsk. Tak urodziny świętują ośrodki TVN24

Białystok, Szczecin, Katowice, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk - TVN24 to nie tylko studio w Warszawie. To nasze ośrodki w całym kraju. To nasi ludzie w terenie - zawsze w gotowości, zawsze czujni i świetnie zorientowani w tym, co w lokalnej trawie piszczy. Dziś pokazujemy, jak 20. urodziny świętują pracownicy naszych ośrodków regionalnych.

20-lecie TVN24. Tak świętujemy nasze urodziny

9 sierpnia 2001 roku o godzinie 12 wystartowała pierwsza w Polsce całodobowa stacja informacyjna - TVN24. Przez 20 lat wiele się zmieniło, tylko nie jedno - nasza praca to wciąż nasza pasja. Okrągłe urodziny to powód, żeby świętować cały dzień. Dziś warto pokazać również tych, których na co dzień nie widać na antenie, ale bez nich stacja by nie istniała.

Mieszkaniec Lubina zmarł po zatrzymaniu przez policję. Nagranie z zatrzymania trafiło do sieci

Czy policjanci zastosowali odpowiednie środki przymusu bezpośredniego? Nagranie z zatrzymania mieszkańca Lubina trafiło do sieci. Wzbudza dużo emocji i jeszcze więcej wątpliwości. 6 sierpnia rano w okolicy ulicy Traugutta w Lubinie 34-latek miał rzucać kamieniami w okna, a policję wezwała jego własna matka, która zaznaczyła, że syn nadużywa narkotyków. W czasie zatrzymania 34-latka obezwładniało kilku policjantów. Jak powiadomiła policja, zatrzymany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie zmarł po dwóch godzinach.

20 lat TVN24. Na antenie mówiliśmy nie tylko o polityce, także o ludzkich sprawach

Od 20 lat reporterzy TVN24 są tam, gdzie warto i trzeba być. Także tam, gdzie inni nie chcą. Wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy najważniejsze i najciekawsze. Na antenie TVN24 jest także przestrzeń dla tematów spoza bieżącego nurtu polityki. Z reguły do ich realizacji potrzeba więcej czasu, więcej wysiłku i zaangażowania, ale nie mamy wątpliwości, że warto i trzeba je pokazywać.

Gowin stawia PiS ultimatum w sprawie lex TVN. W tle oświadczenie kongresmenów

Nowelizacja ustawy medialnej, czyli lex TVN, to jedna z kości niezgody między Porozumieniem Jarosława Gowina z jednej strony a PiS i Solidarną Polską z drugiej strony. W proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość przepisach Porozumienie widzi zagrożenie dla wolności mediów i sojuszu Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Lex TVN zakłada, że spółka taka jak TVN S.A. nie mogłaby uzyskać w Polsce żadnych koncesji na nadawanie. Projekt wzbudził szereg głosów sprzeciwu w kraju, i za granicą. Swoje oświadczenie wydali już amerykańscy senatorowie, w piątek dołączyli do nich kongresmeni z Izby Reprezentantów.

Gowinowcy zostają, ale stawiają warunki. Ważą się losy Zjednoczonej Prawicy

Politycy Porozumienia oficjalnie wciąż pozostają w koalicji rządzącej, ale to obecność warunkowa. Jarosław Gowin stawia ultimatum - albo przejdą ich postulaty, albo oni wyjdą z rządu i z koalicji. Kwestie sporne to zmiany podatkowe, zmiany w finansowaniu samorządów i zmiany w prawie medialnym wymierzone przeciwko TVN, tak zwane lex TVN. Zdaniem komentatorów ten stan zawieszenia może jeszcze potrwać jakiś czas, a w ostateczności jest możliwe, że Porozumienie Jarosława Gowina opuści Zjednoczoną Prawicę i dołączy do Koalicji Polskiej.

Tokio 2020. Polska kończy igrzyska na 17. miejscu w tabeli medalowej

Nasi reprezentanci stawali na podium 14 razy. Cztery razy usłyszeliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Cztery złote medale, pięć srebrnych i pięć brązowych dały Polskę 17. miejsce w klasyfikacji medalowej na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio. Złoto zdobyła polska sztafeta mieszana 4x400 metrów, Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, a także Dawid Tomala w chodzie na 50 kilometrów.

Pani Joanna apeluje o pomoc. "Ta złotówka jest na wagę życia"

Choroba zaatakowała panią Joannę podstępem. Zaczęło się od przewlekłego przeziębienia, ale antybiotyki i leki nie pomagały. W grudniu 2019 roku na szyi pani Joanny wyskoczył guz. Lekarze skierowali ją na USG tarczycy. Zdiagnozowano chłoniaka nieziarnistego śródpiersia w czwartym stadium. Szansą na powrót do zdrowia jest immunoterapia, którą chcą zastosować lekarze - nierefundowane leczenie metodą CAR-T. Pani Joanna postanowiła z mężem założyć zbiórkę w internecie.

Amerykańscy kongresmani wystosowali list w sprawie lex anty-TVN

Kolejny list zza oceanu w sprawie lex anty-TVN. Tym razem głos zabierają kongresmeni. Wyrażamy zaniepokojenie trwającymi atakami na wolną prasę. Kongres będzie uważnie obserwować los nowej ustawy medialnej oraz kwestię odnowienia koncesji dla TVN - brzmi fragment listu. Jest to głos przedstawicieli ponad partyjnym podziałem.

Porozumienie zostaje w koalicji, ale stawia warunki

Wspólnego stanowiska między PiS a Porozumieniem Jarosława Gowina w sprawie Polskiego Ładu nie ma. Podwyżce podatków wprost sprzeciwiała się bliska współpracowniczka wicepremiera Jarosława Gowin, za co zapłaciła fotelem wiceministra. Po sobotnim posiedzeniu zarządu Porozumienia poinformowano, że ugrupowanie zostaje na razie w Zjednoczonej Prawicy, ale stawia warunki w sprawie lex TVN, podatków i finansowania samorządów.

Pytania o majątek rodziny Obajtków

Kolejny odcinek serialu z Danielem Obajtkiem w jednej z głównych ról. "Gazeta Wyborcza" przedstawia wyliczenia dotyczące transakcji za setki tysięcy złotych zawieranych przez osobę z jego najbliższej rodziny.

Jan-Krzysztof Duda wygrał Puchar Świata w szachach

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda zapisuje się w historii. Polak wygrał turniej o Puchar Świata w szachach. Jest pierwszym Polakiem, który tego dokonał, a ma zaledwie 23 lata. Król szachów z Wieliczki na ostatniej w finałowym pojedynku pokonał Rosjanina Siergieja Kariakina.

Porozumienie opuści Zjednoczoną Prawicę? "Wszystkie scenariusze są na stole"

W sobotę zarząd krajowy Porozumienia ma zadecydować, czy partia Jarosława Gowina pozostanie w Zjednoczonej Prawicy. Powodem jest nagłe zdymisjonowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego wiceminister rozwoju Anny Korneckiej. We wtorek Anna Kornecka skrytykowała podnoszenie podatków dla przedsiębiorców, które jest jednym z podstawowych założeń Polskiego Ładu.

Groźny wypadek w Sierakowie. Pijany kierowca wjechał w dom

Kierowca samochodu osobowego uderzył w budynek w Sierakowie. Najpierw przebił się przez barierki przy ulicy, a potem wbił się w ścianę domu. Do zdarzenia doszło w środę nad ranem. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierujący miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Moment wypadu uchwyciły kamery monitoringu. W chwili wypadku w domu przebywało 8 osób, ale nikomu z domowników nic się nie stało. Kierowcą okazał się 30-letni obywatel Ukrainy. Jechał z pasażerem. Obaj trafili do szpitala.

Komisja Europejska grozi Małopolsce zamrożeniem unijnych funduszy. Chodzi o uchwałę anty-LGBT

Małopolska może stracić pieniądze z nowej perspektywy unijnej ze względu na przyjętą w 2019 roku uchwałę anty-LGBT. Zablokowane mogą zostać pieniądze na inwestycje, ale też fundusze na promocję regionu. Zarząd województwa małopolskiego otrzymał pismo ostrzegawcze od Komisji Europejskiej. Zdaniem Komisji samorząd, podejmując taką uchwałę, sam przyczynia się do kreowania mało przyjaznego wizerunku, więc przeznaczenie środków na promocję kultury i turystyki w regionie nie ma uzasadnienia. Dlatego Komisja Europejska oczekuje, że uchwała zostanie uchylona.

"Jeżeli my mamy tutaj umrzeć, to pójdziemy na wojnę". Rolnicy zignorowani przez rząd

Rolnicy protestowali ponad dobę, blokując drogi województwa łódzkiego. Ich protest rozpoczął się w środę rano, wciąż nie doczekali się rozmów z przedstawicielami rządu, więc zapowiadają kolejne blokady. Przedstawiciele AGROunii zarzucają politykom nieskuteczną walkę z afrykańskim pomorem świń oraz ignorowanie problemów branży takich jak niskie ceny skupu. Protestujący domagają się wsparcia od opozycji.

Tokio 2020. Michał Rozmys stracił buta w biegu na 1500 metrów, kobieca sztafeta 4x400 powalczy o złoto

Polscy reprezentanci wciąż walczą o kolejne medale na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio. Marcin Lewandowski nie ukończył półfinałowego biegu na 1500 metrów. Na ostatnim okrążeniu dopadła go kontuzja. Z kolei Michał Rozmysa w trakcie wyścigu stracił buta, ale i tak zdecydował się ukończyć bieg - do mety dobiegł ostatni, ze sporą stratą do rywali. Nieco więcej szczęścia miała kobieca sztafeta 4x400 metrów. Polki awansowały do finału i w sobotę powalczą o medale.

Przez czwartą falę wrócą obostrzenia? Co z trzecią dawką szczepionek? Minister zdrowia odpowiada

Eksperci uważają, że czwarta fala zachorowań na COVID-19 w Polsce już się rozpoczyna. Dlatego apelują o to, żeby Polacy się zaszczepili. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Rada Medyczna zarekomendowała rozważenie podania trzeciej dawki szczepionki grupom najbardziej narażonym na ciężki przebieg COVID-19. Ponadto w środę szef resortu zdrowia zapowiedział, że jeśli liczba nowych dziennych zakażeń w skali kraju przekroczy tysiąc, to możliwe, że obostrzenia wrócą - zaczynając od regionów, w których zaszczepionych jest najmniej mieszkańców.

Anna Kornecka zdymisjonowana z rządu. Jarosław Gowin: to narusza umowę koalicyjną

Kolejny wstrząs w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Tym razem doszło do konfliktu pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i liderem Porozumieniem Jarosławem Gowinem. Szef rządu w środę zdymisjonował wiceminister rozwoju Annę Kornecką, która jest członkiem Porozumienia. We wtorek Anna Kornecka skrytykowała podnoszenie podatków dla przedsiębiorców, co jest założeniem Polskiego Ładu. Jarosław Gowin stwierdził, że jej dymisja to naruszeń postanowień umowy koalicyjnej. W sobotę ma odbyć się posiedzenie zarządu krajowego Porozumienia, na którym mają zapaść dalsze decyzje co do obecności tej partii w Zjednoczonej Prawicy.

Terlecki o liście amerykańskich senatorów w sprawie lex TVN: czytają różne głupstwa

W środę republikańscy i demokratyczni senatorowie USA wspólnie wystosowali list otwarty, w którym ostrzegają Polskę przed konsekwencjami wprowadzenia w życie lex TVN. "Nie jest to sposób na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych, a na dodatek ograniczy to jeszcze bardziej wolność mediów, o którą Polacy tak długo walczyli" - czytamy. Do sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki, który stwierdził, że Amerykanie "czytają różne głupstwa", w związku z czym nie wiedzą, co się dzieje w Polsce. Słowa Terleckiego wywołały falę komentarzy. Zdaniem opozycji polski rząd nie powinien bagatelizować ostrzeżeń zza oceanu. TVN24 wciąż czeka na przedłużenie koncesji.

Polski Ład. Samorządowcy protestują przeciwko utracie przychodów z podatków

Polski Ład to cios dla samorządów - protestują samorządowcy. W ciągu najbliższych dziewięciu lat do samorządów trafiłoby około 145 miliardów złotych mniej - jak wyliczyli sami samorządowcy. Rządowa propozycja zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku, co oznacza straty finansowe w budżetach gmin. Jarosław Gowin ma zaproponować rządowi nowe rozwiązanie - większy udział samorządów w podatkach PIT i CIT.

Kryscina Cimanouska wylądowała w Wiedniu, jeszcze w środę ma dotrzeć do Polski

Białoruska biegaczka Kryscina Cimanouska, którą reżim Łukaszenki chciał sprowadzić do Mińska, wylądowała w Wiedniu. Olimpijka jest pod opieką polskich dyplomatów. Miała lecieć z Tokio bezpośrednio do Warszawy, ale plany zmieniono ze względów bezpieczeństwa. Do Warszawy ma przylecieć jeszcze w środę. Otrzymała polską wizę humanitarną. Mija niemal dokładnie rok od sfałszowanych białoruskich wyborów prezydenckich i reżim nie ustaje w represjach. W Kijowie zginął działacz białoruskiej opozycji i mało kto wierzy, że to było samobójstwo.

Jacek Tyszka odmawia sądzenia z nominatami nowej KRS. Jego przełożony uważa, że "zrzekł się urzędu"

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Jacek Tyszka odmówił zasiadania w składzie sędziowskim razem z sędziami powołanymi na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Wiceprezes sądu i zarazem wicerzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik oświadczenie sędziego Tyszki uznał za zrzeczenie się urzędu i na piśmie poinformował, że sprawę przekazuje ministrowi sprawiedliwości.