Prognoza pogody na czwartek 1 czerwca

W czwartek pogodnie, zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie pochmurno z niewielkimi opadami deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 15 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie i 20 stopni Celsjusza w centrum kraju do 23 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h.

Prognoza pogody na środę 31 maja

W środę na zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Poza tym stopniowo zanikające przelotne opady deszczu. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie przed południem także burze (10-20 mm i porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Na północy kraju możliwe porywy do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

"Mam nadzieję, że to nie będzie spektakl polityczny". Pierwsze posiedzenie komisji weryfikacyjnej

W poniedziałek zebrała się po raz pierwszy komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji. Jej przewodniczący, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki chce, by spotykała się ona raz w tygodniu, a raz w miesiącu mogłaby zapadać decyzja co do konkretnej nieruchomości. Wybór adresu, którym będzie zajmować się komisja, będzie miał duży wpływ na rynek nieruchomości, dlatego będzie on odbywał się niejawnie. Prawo i Sprawiedliwość chce wzywać prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz, natomiast Platforma Obywatelska Jarosława Kaczyńskiego. Władze stolicy, a także prawnicy, wskazują, że działalność komisji może być niekonstytucyjna. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza stawić się na jej wezwanie.

Rok od audytu rządów PO-PSL. "Jedna wielka kompromitacja"

Audyt rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, obiecany przez Prawo i Sprawiedliwość miał był wielki, miażdżący i wskazywać winnych. Rok temu mówiono o "tsunami niegospodarności" i niezliczonych zgłoszeniach do prokuratury. Tymczasem są one nieliczne i często umarzane.

Szczątki innych osób w grobie gen. Kwiatkowskiego. "Siedem lat mnie okłamywali"

W trumnie generała Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono szczątki siedmiu innych osób - informuje dziennik "Fakt". Prokuratura Krajowa potwierdziła tę informację. Dla wdowy po generale, Krystyny Kwiatkowskiej, jest to profanacja. - Skrępowali go sznurkiem folii budowlanej. W trumnie męża były mniejsze i większe fragmenty innych ciał - mówiła w rozmowie z dziennikiem. Politycy PiS i PO wzajemnie obarczali się w poniedziałek winą za tę sytuację.

Dzieci zatruły się chlorem na basenie w Kaliszu. Sześcioro trafiło do szpitala

W Kaliszu grupa dzieci zatruła się na basenie. Sześcioro z nich na tyle poważnie, że musiało trafić do szpitala. Na pytanie, czym się zatruły, zarówno lekarze, jak i opiekunowie odpowiadają: chlorem. Jego stężenie było tak duże, że trudno było oddychać. Na miejscu interweniowała między innymi grupa specjalistyczna ratownictwa chemicznego ze Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie ewakuowano ponad 40 osób. Trwa ustalanie przyczyn awarii.

Państwowa działka dla redemptorystów. "Ściąga ojciec dyrektor ludzką zawiść na Kościół"

Wartą ponad milion osiemset tysięcy złotych działkę zakon redemptorystów dostali w wieczystą dzierżawę z dużą bonifikatą. Teren należał do państwa. Obok znajduje się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz kościół. Grunty na 99 lat trafiły do fundacji zakonu redemptorystów. - Majątki publiczne, które są przekazywane z bonifikatą, w mojej ocenie powinny, być na cele publiczne - mówi Szymon Osowski z fundacji Watchdog Polska. Zdaniem dominikanina, o. Pawła Gużyńskiego, o. Rydzyk w taki sposób "ściąga ludzką zawiść na Kościół".

To współcześni żołnierze niezłomni. Dziś ich święto

Porucznik Łukasz, starszy chorąży Jacek i chorąży Zbigniew rzadko się chwalą, choć są bohaterami. Ciężko ranni na polu walki odległym od kraju mówią krótko: takie zadanie, taka misja, tak ślubowaliśmy. Niezwykle skromni, współcześni żołnierze niezłomni. W Dniu Weterana rozmawiała z nimi reporterka "Faktów" TVN.

Szkole w Gdańsku grozi zamknięcie. "Absurdalna decyzja polityczna"

Pozytywna Szkoła Podstawowa imienia Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku działa od trzech lat i jest pełna zadowolonych dzieci. Pomorski kurator oświaty stwierdził jednak, że decyzja powołująca szkołę jest nieważna. - To absurdalna decyzja polityczna - uważa dyrektor placówki, Piotr Szeląg. Jego zdaniem szkoła, z racji braku Karty Nauczyciela, nie podoba się związkom zawodowym i lokalnym politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Prognoza pogody na wtorek 30 maja

We wtorek na wschód od linii Wisły pogodnie. Na zachodzie Polski przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 26 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie, do 31 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni.

Urzędy mają zbierać informacje o obywatelach innych narodowości. Platforma bije na alarm, PiS tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo

Urzędy na Pomorzu Zachodnim mają zbierać informacje o polskich obywatelach innych narodowości. Kontekst jest niejasny, ale wiadomo, że chodzi o bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe. Platforma bije na alarm, że każdy obcy narodowo staje się w oczach władz podejrzany o terroryzm. Z kolei poseł PiS Jacek Sasin komentuje, że terror często jest dziełem osób, które nie są rdzennymi Europejczykami.

Sukces innowacyjnej operacji psa. Forest znów stanie na czterech łapach

Forest ledwo przeżył i stracił dwie łapy, bo przez dwa tygodnie tkwił w sidłach kłusownika. Psa udało się odratować, ale pozostało pytanie - jak ma chodzić, skoro stracił obie prawe łapy - przednią i tylną? Jednak Forest ma wielką szansę - gdy jeden człowiek go skrzywdził, inni uratowali. Ich wytrwałe wysiłki dokonały cudów.

Prognoza pogody na poniedziałek 29 maja

Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz w Małopolsce i na Górnym Śląsku poniedziałek będzie pogodny i bez opadów. Również na Wybrzeżu rozpogodzenia. W pozostałych regionach zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przemieszczającymi się od północy w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu do 10-40 mm i burzami, miejscami gwałtownymi z gradem. Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 23 stopni Celsjusza na Żuławach i Suwalszczyźnie, 27 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Jego prędkość w trakcie burz może osiągnąć prędkość do 80-100 km/godz.