Fakty po Faktach

Włodzimierz Czarzasty oraz Paweł Zalewski, Ryszard Czarnecki i Paweł Kowal byli w sobotę gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Anita Werner.

Mocne uderzenie

Ofiar nie było, więc bariera zdała egzamin i spełniła swoją rolę. To jedna wersja zdarzeń. Druga jest taka, że kierująca terenowym samochodem kobieta miała po prostu wiele szczęścia. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na moście w Warszawie. Warto zapytać o stan przydrożnych barier i o to, czy ktoś je czasem kontroluje.

Powrót do przeszłości

Formalnie jutro, nieformalnie już dziś Leszek Miller może odbierać gratulacje i życzenia z okazji wyboru na szefa SLD. Bo jest zdecydowanym faworytem, bo trudno sobie wyobrazić by w ostatniej chwili do gry wszedł ktoś z szansami na sukces. Wreszcie Leszek Miller ma zwyczaj startowanie w zawodach o których wie, że je wygra. Już dziś zresztą wyraźnie zlekceważył konkurentów.

Cały ten zgiełk

Jeszcze zanim premier i ministrowie wrócili ze szczytu w Brukseli w kraju już rozpoczęła się licytacja, kto ostrzej skrytykuje stanowisko rządu i kto zażąda jakich konsekwencji i działań. Być może sprawą zajmie się nawet Rada Bezpieczeństwa Narodowego bo wraca zarzut utraty suwerenności. Spokojniej zareagowały na wyniki szczytu rynki finansowe - nie tylko w Polsce.

Nie po drodze

Na początek nowy układ sił w Unii i Zjednoczone Królestwo, które nie chce tak do końca zjednoczonej Europy. To właśnie premier David Cameron powiedział "nie" zmianie unijnych traktatów. Powstała też grupa 17 plus 6, to kraje - w tym i Polska - które chcą mocniejszej integracji, większej dyscypliny i kontroli finansowej. W tej sprawie, w tej chwili nie po drodze z resztą krajów jest oprócz Wielkiej Brytanii także Czechom, Szwedom i Węgrom.

Przyczyny śmierci

Są wstępne, nieoficjalne przyczyny śmierci Violetty Villas. Sprawą zajęła się prokuratura po informacjach, że w ostatnich miesiącach artystka żyła w bardzo złych warunkach, a jej organizm był bardzo osłabiony.

Bezdomny bohater

Pies bohater szuka domu. Nie miał łatwego życia, przez lata był przykuty łańcuchem do budy. Pilnował obejścia, w którym mieszkały cztery rodziny - do czasu, gdy w budynku wybuchł pożar. Pies zerwał się z łańcucha i dotąd drapał w drzwi aż obudził domowników. Ludzie uratowali się, Dragon dostał nagrodę w kategorii bohater roku, ale został sam na pogorzelisku.

Taśmy prawdy

Dominique Strauss Kahn nie wygląda na człowieka, który ucieka z hotelu, a pracownicy ochrony po rozmowie z rzekomo zgwałconą pokojówką są dziwnie zadowoleni i uradowani. Opublikowano film z monitoringu nowojorskiego hotelu - dotarła do niego jedna z francuskich stacji telewizyjnych.

Gra słów

Nie wszyscy, ale większość, nie zawsze, ale bardzo często - politycy dają dowody na to, że jak mówią, to mówią. I żeby nie przywiązywać się do składanych przez nich obietnic, zapewnień, czasem ostrej krytyki. Ostatnio przykład dał Leszek Miller, który bez mrugnięcia okiem wycofał się z powtarzanych wiele razy deklaracji. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nie jest wyjątkiem.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli były premier Kazimierz Marcinkiewicz, Marek Dyduch i Joanna Senyszyn.

Życie to nie bajka

Mikołajki na ostro - dzieci demolujące świąteczne miasteczko, a święty zamiast z prezentami z rózgą i policją. To nie jest bajka - to historia z parku w Kościanie - bez happy endu, ale z morałem.

Przebudzenie?

Szykuje sie wielki sobotni wiec w Moskwie. Ponad 50 tysięcy Rosjan już skrzyknęło sie przez internet. Protestują przeciw fałszowaniu wyborów - i emocje wcale nie słabną choć policja próbuje je studzić - a w słuchawkach telefonów opozycyjnych redakcji odzywa się tajemniczy głos przekonujący, że Putin jest dobry. Rosjanie przestali wierzyć politycznej hipnozie.

Nie po kolei

Do 2030 nie będzie w Polsce szybkich kolei. Te słowa z konferencji ministra Nowaka zrobiły największe wrażenie. Pewnie dlatego że jego poprzednik - minister Grabarczyk zrobił wrażenie obiecując że pojedziemy 350 km na godzinę.

Pasy bezpieczeństwa

Nie stanął na pasach i potrącił pieszego - a wszystko sfilmowano. Podobne nagrania policja ogląda zbyt często - by karą za tak niebezpieczne wykroczenie jak wyprzedzanie na pasach było kilkaset złotych.

Pożegnanie

Pożegnanie Adama Hanuszkiewicza - był jednym z najwybitniejszych reżyserów teatralnych, zmarł w niedzielę, miał 87 lat. Dziś żegnano go na Wojskowych Powązkach.

Sprawa dla prokuratora

Fakty z PZPN niewesołe - po słynnych taśmach prokuratura wszczyna śledztwo. Mogło dojść do oszustwa i ktoś mógł na nim zarobić.

Na zdrowie

Minister zdrowia pilnie poszukiwany - pytania od lekarzy, aptekarzy i pacjentów niebezpiecznie sie piętrzą. Bartosz Arłukowicz zwykle mówił chętnie - od kiedy został ministrem zamilkł na długo - jakby przełykał wyjątkowo gorzka pigułkę.

Nie chce, ale musi

Krygował sie, nie chciał, wahał, ale wystartuje. Leszek Miller nie chce, ale musi - i jako anioł stróż lewicy będzie kandydował na szefa SLD. Robi ten numer nie po raz pierwszy.

Dyplomacja i polityka

Mocne słowa premiera Tuska - oby zmiany traktatu nie rozwaliły Europy. Będziemy walczyć, by nie było hańby, Europa to "27" - mówi premier jadąc na szczyt.

Na ratunek euro

Fakty Justyna Pochanke - witam państwa. Merkel, Sarkozy, Cameron, Tusk - wszyscy przywódcy Europy na kolacji za pół godziny - pytanie kto ma apetyt. I czy ktoś zostanie rzucony na pożarcie. Ten antykryzysowy szczyt w Brukseli może być szczytem przełomu albo rozłamu - kompromisu albo konfrontacji "27" lub "17".

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, Henryka Bochniarz i Ludwik Sobolewski.

Fakty po Faktach

W dzisiejszych "Faktach po Faktach" gościem Kamila Durczoka był prof. Karol Modzelewski.

Fakty po Faktach

O relacjach z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i ewentualnych zmianach w związku mówiła w "Faktach po Faktach" minister sportu Joanna Mucha. Gościem w drugiej części programu był Władysław Frasyniuk.

Fakty po Faktach

O przyszłości Unii Europejskiej i miejscu Polski we wspólnocie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski (PiS) i Marek Siwiec (SLD) oraz Roman Giertych, były wicepremier i prawnik.

Fakty po Faktach

Ryszard Bugaj i Jan Lityński oraz Krystyna Kurczab-Redlich i Stanisław Ciosek byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadził Piotr Marciniak. (TVN24)

Fakty po Faktach

Róża Thun i Leszek Miller oraz Paweł Poncyljusz i Bogdan Pęk byli gośćmi "Faktów po Faktach". Program poprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska. (TVN24)

"Fakty po Faktach"

Aleksander Kwaśniewski mówił w "Faktach po Faktach", że Unia Europejska musi się dalej integrować, jeśli ma pozostać ważnym graczem na scenie politycznej. - Znaleźliśmy się w sytuacji, że albo nam się powiedzie razem, albo diabli nas wezmą razem - stwierdził.

Fakty po Faktach

W pierwszej części dzisiejszych "Faktów po Faktach" gośćmi Justyny Pochanke byli Paweł Kowal i prof. Tomasz Nałęcz, którzy rozmawiali na temat przyszłości Europy. Gościem drugiej części programu był były trener piłkarski Andrzej Strejlau, który mówił o sytuacji w PZPN.

Fakty po Faktach

Piłka nożna i polityka zagraniczna w środowych "Faktach po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Mirosław Drzewiecki i Włodzimierz Cimoszewicz.

Fakty po Faktach

29.11 | Radosław Sikorski o swoim berlińskim przemówieniu mówił w "Faktach po Faktach". Z szefem polskiej dyplomacji rozmawiał Grzegorz Kajdanowicz. (TVN24)