Kolegium Elektorów wybiera prezydenta Stanów Zjednoczonych

W Ameryce jest już o krok od wyboru prezydenta. Kolegium Elektorów decyduje, który z kandydatów obejmie najwyższy urząd w państwie. Choć ostatnie tygodnie minęły za oceanem pod znakiem sądowych batalii Donalda Trumpa i wypierania przez niego wyborczej porażki, jego rywal Joe Biden jest pewien wygranej. Zaprzysiężenie nowego szefa państwa ma odbyć się 20 stycznia.

"Czułem się, jakbym stracił trzech synów". Dowódca saperów o wydarzeniach w Kuźni Raciborskiej

8 października 2019 roku w lesie w Kuźni Raciborskiej sześciu saperów usuwało pięć pocisków artyleryjskich. W czasie ich akcji doszło do wybuchu. Dwóch żołnierzy zginęło na miejscu, trzeci zmarł kilka dni później w szpitalu. Po ponad roku od zdarzenia starszy chorąży sztabowy Tomasz Znojkiewicz z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach w rozmowie z reporterką TVN24 Małgorzatą Marczok dla portalu tvn24.pl wrócił do tej tragedii. Opowiedział o zmarłych kolegach, trudnej rekonwalescencji i o drugiej szansie, jaką dostał od życia.

Czarnobyl na liście UNESCO? Opinie są podzielone

Ukraiński minister kultury uważa, że już najwyższy czas, aby Czarnobyl znalazł się na liście UNESCO. Wymarłe miasto i straszący reaktor miałyby być turystyczną marką. Mogłyby też przypominać, żeby nie popełniać drugi raz tych samych błędów. Czy to w ogóle możliwe?

Prognoza pogody na wtorek 15 grudnia

We wtorek w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na wybrzeżu niewykluczony jest słaby deszcz. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 grudnia

W poniedziałek pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Lokalnie na wschodzie niewykluczony słaby śnieg lub mżawka. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

Prezydent Duda namawia do szczepień. "Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał o szczepionkach z ekspertami. Podkreślił, że nie jest i nigdy nie był antyszczepionkowcem, a po rozmowie namawiał do szczepień przeciw COVID-19.. Rząd szacuje, że w przyszłym roku w Polsce będzie można wykonywać około 3,5 miliona szczepień na COVID-19 miesięcznie. Najpierw zaszczepieni zostaną pracownicy medyczni.

Zjednoczona Prawica podzielona w sprawie porozumienia budżetowego

W rządzie zostaniemy, ale będziemy przeciwdziałać następstwom decyzji, które zapadły - tak w sobotę Zbigniew Ziobro mówił o ustaleniach w Brukseli. Po szczycie jest jeszcze ciekawiej niż przed. Premier chwali się sukcesem, a prezes z kolei mówi o szabli, której będzie mógł użyć.

"Nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Najgorsza jest ta bezradność"

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 502 osób zakażonych koronawirusem. - Nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Najgorsza jest ta bezradność - mówi o walce o życie pacjentów z COVID-19 jeden z lekarzy. Ale to tylko jedna strona epidemii w Polsce. Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w Polsce zmarło aż 12 714 osób. To ponad cztery i pół tysiąca więcej niż w tym samym czasie rok, dwa i trzy lata temu.

Policja spisuje uczestników kolejnych demonstracji

Policja podjęła czynności w sprawie "Dziadów" wystawionych w oknach bloku przy ulicy Mickiewicza w Warszawie, a także wobec osób, które z koksownikiem i w mundurach milicjantów w pobliżu domu prezesa PiS zainscenizowały jego internowanie. W rzeczywistości Jarosław Kaczyński nie został internowany w dniu wprowadzenia stanu wojennego, ale performerzy zostali spisani. Ta sama grupa performerów miała do czynienia z policją parę dni dni wcześniej, kiedy chcieli rozwinąć flagę Unii Europejskiej na placu Piłsudskiego.

Weekend Cudów u 14 tysięcy rodzin. "Zobaczyliśmy ogrom solidarności społecznej"

Pani Ewa z Katowic po raz pierwszy w życiu w swoim mieszkaniu będzie miała ciepłą wodę, pani Basia dostanie drugie krzesło, żeby mogła jeść przy stole posiłki z córką - to są cudy, które w ten weekend wydarzyły się dzięki Szlachetnej Paczce. - Nasza paczka skupia się na tym, żeby dawać wędkę, a nie rybę. Jest to mądra pomoc, która powinna przynosić w przyszłości jakieś rezultaty - mówi o akcji jedna z wolontariuszek.

Prognoza pogody na niedzielę 13 grudnia

W niedzielę zachmurzenie duże z nielicznym przejaśnieniami. Na wschodzie i północy kraje słabe opady śniegu. Ślisko. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni.

"Wielka szansa". Ile pieniędzy może otrzymać Polska z unijnego budżetu i funduszu odbudowy?

Ponad 770 miliardów złotych łącznie przez siedem lat - taki zastrzyk pieniędzy mógłby ominąć Polskę, gdyby rząd zdecydował się na zawetowanie unijnego budżetu. Jednak dzięki wypracowanemu porozumieniu w Brukseli środki trafią do Polski. Dlatego warto podkreślić, jak bardzo unijne fundusze są potrzebne, bo także za tymi pieniędzmi skryją się konkretne historie ludzi - przedsiębiorców, rolników, czy zwykłych pracowników.

Komentarze po kompromisie w sprawie budżetu UE. Padło określenie "głupiszon"

Zbigniew Ziobro kompromis osiągnięty przez Polskę i Węgry w sprawie mechanizmu praworządności nazywa "błędem". O "miękiszonie" już po szczycie nie wspominał, za to Włodzimierz Czarzasty nazwał Zbigniewa Ziobrę "głupiszonem". - Pytanie, czy chcemy być w takim rządzie, ale niektórzy stawiają też pytanie, co jest alternatywą dla takiego rządu - tak nastroje w Solidarnej Polsce opisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Już w sobotę charytatywny blok reklamowy w TVN. Wpływy z emisji zostaną przekazane na akcję #TVNpomagajmysobie

#TVNpomagajmysobie - to nie tylko hasło, to piękna akcja. W sobotę 12 grudnia, bezpośrednio po głównym wydaniu "Faktów", TVN wyemituje charytatywny blok reklamowy. Wpływy z jego emisji, obliczone na podstawie wyników oglądalności, zostaną w całości przekazane na pomoc najuboższym, czekającym na wsparcie w formie ciepłego posiłku oraz dla branży restauracyjnej, która znalazła się w kryzysie w związku z pandemią COVID-19.

Prognoza pogody na sobotę 12 grudnia

W sobotę na wschodzie i północnym wschodzie kraju wystąpią opady śniegu, deszczu, a rano marznącego deszczu powodującego gołoledź. Rano na południu mogą wystąpić lokalne mgły. Poza tym w kraju będzie dość pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od minus 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.