Najnowsze

Najnowsze

Niemal wszyscy lekarze Kliniki Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie złożyli wypowiedzenia

Klinika Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie może zostać zamknięta, bo 5 na 6 lekarzy złożyło wypowiedzenia. Mówią, że jest ich za mało, a pacjentów za dużo - tak się nie da leczyć. Reforma psychiatrii dzieci i młodzieży jest na etapie tworzenia poradni psychologicznych i nie objęła jeszcze oddziałów całodobowych. Jednocześnie rząd anulował konkurs, który mógł zapewnić finansowanie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

24 lata temu ruszyła telewizja TVN

Dokładnie 24 lata temu rozpoczęła nadawanie telewizja TVN. Zaczęła od programu "Fakty". Wiele się od tego czasu zmieniło i w studiu "Faktów", i w Polsce. Nie zmienił się nasz cel, którym jest informowanie widzów o tym, co jest ważne.

Prognoza pogody na poniedziałek 4 października

W poniedziałek pogodnie, tylko na zachodzie Polski i na Pomorzu wzrost zachmurzenia do dużego. Na Nizinie Szczecińskiej niewykluczony słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na wschodzie osiągający prędkość do 60 km/h.

Policja w Zielonej Górze bez nakazu zajęła laptop dziennikarza. "To jest taki test"

Policja weszła do mieszkania dziennikarza "Gazety Wyborczej" w Zielonej Górze i bez prokuratorskiego nakazu zabrała telefon, prywatny komputer i służbowy laptop, na którym mogły być informacje objęte tajemnicą dziennikarską. Policjanci tłumaczą, że szukali sprawcy gróźb wobec posła PiS, a do dziennikarza trafili po adresie IP. Sprawa jest szeroko komentowana.

Wszyscy psychiatrzy Kliniki Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie oprócz jednego złożyli wypowiedzenia

Alarmujące doniesienia z Kliniki Psychiatrii Dziecięcej w Warszawie. Na sześciu lekarzy specjalistów pięciu złożyło wypowiedzenia z powodu niskich płac i braków kadrowych. Jeśli oni odejdą, nie będzie miał kto leczyć dzieci. Tymczasem nie brakuje pacjentów. Oficjalnie klinika ma 28 łóżek, ale obecnie ma 40 pacjentów, chociaż co do zasady na oddział są przyjmowani tylko ci, którzy znajdują się w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu.

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. 1090 nowych zakażeń

Od kilku dni liczba nowych zakażeń odnotowywanych z dnia na dzień przekracza 1000. Najwięcej jest ich tam, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób. Tam też najwięcej osób trafia do szpitala. Lekarze apelują o szczepienie się. W pełni zaszczepionych jest nieco ponad połowa Polaków. W niedzielę rząd odnotował 1090 nowych zakażeń.

Nowe nagrania z granicy. Przemytnicy skuci na ziemi i rzekoma prowokacja

Są nowe nagrania związane z kryzysem migracyjnym. Jedno pochodzi z pobliża obszaru stanu wyjątkowego - widać na nim przemytników, którzy przewozili migrantów z Syrii. Zostali zatrzymani przez straż graniczną. Drugie nagranie opublikowała straż graniczna. Ma przedstawiać, jak białoruski pogranicznik rzuca czymś w polski pojazd obserwacyjny.

Były dyrektor CBA, człowiek Kamińskiego, planował przemyt papierosów. "System zjednoczonej ośmiornicy"

Człowiek związany z koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim planował przemyt papierosów z Wietnamu. Jest nagranie z rozmów. Mają je służby, które jednak nic z tym nie zrobiły od kilku lat. Grzegorz P. - były dyrektor CBA - był skazany w aferze gruntowej wraz z Mariuszem Kamińskim i razem z nim został ułaskawiony przez prezydenta. Reporterzy "Superwizjera" TVN Łukasz Frątczak i Jakub Stachowiak dotarli do nagrań i do bohaterów tej sprawy. Ich reportaż "Człowiek ministra Kamińskiego i wielki przemyt" można zobaczyć w TVN24 GO.

Co robić z migrantami, których przepuszcza Łukaszenka? "Ta sprawa nie dotyczy Polski"

W przestrzeni publicznej narasta spór o to, jak postępować z migrantami, których Alaksandr Łukaszenka sprowadza z dalekich krajów, a następnie kieruje do granic UE. Niektórzy apelują o to, aby ich nie zawracać. Rząd jednak zdania nie zmienia. - Ta sprawa nie dotyczy Polski, Polska nie powinna być obwiniana - przekonuje były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

"Fakty" TVN i TVN24 ponownie liderami rynku. Dziękujemy za oglądanie

Po raz kolejny "Fakty" TVN były najchętniej oglądanym wieczornym programem informacyjnym w Polsce, a stacja TVN24 była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym. Tak wynika z wrześniowego badania Nielsen Television Audience Measurement. To pokazuje, że jesteśmy cennym źródłem informacji dla Polek i Polaków. Traktujemy to jako zobowiązanie do dochowywania najwyższej rzetelności i kontynuowania nadawania.

Prognoza pogody na niedzielę 3 października

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Najwięcej słońca we wschodniej części Polski. Temperatura maksymalna od 16 stopni na Podlasiu do 23 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-60 km/h, południowo-wschodni.

Znalazła się większość dla Polskiego Ładu. 235 posłów poparło zmiany w podatkach

Za rozwiązaniami podatkowymi Polskiego Ładu zagłosował w piątek cały klub Prawa i Sprawiedliwości. Poparła je również posłanka Monika Pawłowska, która ostatecznie pożegnała się z Porozumieniem, do którego przeszła z Lewicy. Za zagłosowali też trzej posłowie koła Kukiz'15 i poseł Zbigniew Girzyński z koła Polskie Sprawy. Cała ustawa to blisko 700 stron. Rząd wycofał się z niektórych niepopularnych regulacji lub mocno je zmienił. Skomplikowała się między innymi kwestia składki zdrowotnej.

Władze Michałowa postanowiły stworzyć tymczasowe schronienie dla migrantów

W 183 miejscowościach na wschodzie kraju dalej obowiązuje stan wyjątkowy - został wydłużony o 60 dni. Władze Michałowa postanowiły stworzyć miejsce, gdzie migranci będą mogli uzyskać podstawową pomoc do czasu przyjazdu funkcjonariuszy straży granicznej. Rzecznik Praw Obywatelskich przygotowuje raport na temat dotychczasowych działań władz państwowych na terenie przygranicznym.

Spór o Turów. Choć wiele rzeczy zostało omówionych, Polska zerwała negocjacje

Wciąż nie ma porozumienia rządów Polski i Czech w sprawie kopalni Turów, która wyrządza szkody środowiskowe na terytorium naszych sąsiadów. Wiele szczegółów zostało omówionych, ale pozostają punkty sporne. Między innymi treść klauzuli regulującej wypowiedzenie umowy. W piątek wieczorem minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka przekazał w rozmowie z PAP, że negocjacje z Czechami zostały zerwane.