Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Wałbrzycha zwolniony z pracy w szpitalu. Protest mieszkańców

Przed wałbrzyskim szpitalem w środę miała miejsce manifestacja wsparcia dla prezydenta Wałbrzycha, który jest z zawodu lekarzem. Roman Szełemej został zwolniony z pracy w szpitalu po 36 latach. Zdaniem władz placówki naruszył on swoje obowiązki pracownicze. Według protestujących powód zwolnienia jest zupełnie inny: polityczny. Roman Szełemej jest związany z PO.

O co chodzi w uchwale KRRiT? "Musimy być czujni"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na odnowienie koncesji dla TVN24, ale tego samego dnia przyjęła uchwałę, z której wynika, że jej zdaniem podmioty kontrolowane ostatecznie przez osoby spoza EOG do koncesji nie mają prawa. Uchwała ma charakter deklaracji, nie podano w niej podstawy prawnej. Komentarze ekspertów i polityków co do znaczenia uchwały są różne. Zdaniem zarządu TVN uchwała "stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów".

KRRiT przedłużyła koncesję dla stacji TVN24, jednocześnie wydając specjalną uchwałę

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w środę wieczorem przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Czterech członków było za. Najpierw jednak przyjęli uchwałę, w której oświadczyli, że ich zdaniem nie może uzyskać koncesji podmiot, który jest ostatecznie kontrolowany przez osobę spoza EOG. TVN Grupa Discovery w wydanym komunikacie poinformowała, że "zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji", a "uchwała KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy".

Tak władza od lat próbuje ograniczyć wolne media w Polsce

Zaczęło się od próby ograniczania pracy dziennikarzy w Sejmie. Po ostrym sprzeciwie Prawo i Sprawiedliwość wycofało się. Później była próba dodatkowego opodatkowania niezależnych mediów i solidarny protest. Władza też odpuściła. Nieprzyznawanie koncesji TVN24 i ustawa anty-TVN to ciąg dalszy ataku władzy na wolne media.

Podział wśród ratowników medycznych. Część z nich protestuje pomimo porozumienia z resortem zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środę ogłosił, że doszło do porozumienia z ratownikami medycznymi i ich pracodawcami. Jednak Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia podkreśla, że porozumienie resortu zostało podpisane tylko z jednym związkiem ratowników medycznych, przy sprzeciwie innych obecnych na spotkaniu. Dlatego cześć ratowników medycznych dalej protestuje w "białym miasteczku 2.0".

Eksperci o szczepieniu przeciw COVID-19 trzecią dawką: jest niezbędne, ponieważ podkręca potencjalnie osłabioną odporność

Ostatniej doby odnotowano w Polsce prawie 900 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i 20 zgonów z powodu COVID-19 - to najwięcej od maja. Szczepienie trzecią dawką dla kolejnej grupy rusza w momencie, gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Preparat będą mogły przyjąć osoby powyżej 50. roku życia i pracownicy ochrony zdrowia. Rejestracja ma ruszyć 24 września.

W Gdyni trwa 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Zero plastiku, mało drukowanego papieru, a na czerwonym dywanie mile widziane są stroje używane. Organizatorzy 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni stawiają w tym roku na ekologię. W konkursie głównym startuje 16 filmów w tym polski kandydat do Oscara.

Prognoza pogody na czwartek 23 września

W czwartek będzie na ogół pochmurno, a w północnej części kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Podlasiu do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, o kierunku zachodnim.

Śmierć 29-letniego Łukasza. Policja wszczęła postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy

Wraca sprawa śmierci Łukasza z Wrocławia. Policja wszczęła postępowania dyscyplinarne wobec czterech z sześciu policjantów, którzy w sierpniu interweniowali w mieszkaniu 29-latka. Po tej interwencji mężczyzna trafił o szpitala i kilka godzin później zmarł. Dyscyplinarki dotyczą kamerek na policyjnych mundurach rejestrujących pracę funkcjonariusza. Po śmierci Łukasza policja pokazała jedno takie nagranie, które urywa się w kluczowym momencie.

Atak na ratowników medycznych. Policja szuka świadków

Policja szuka świadków ataku na ratowników medycznych w Poznaniu. Chodzi o zdarzenie z 5 września z ulicy Podgórnej, podczas którego ratownicy medyczni - wezwani do kobiety na ulicy - zostali zaatakowani przez osoby postronne - mężczyzną i inną kobietę. Policja przypomina, że za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie ratowników medycznych grozi kara 3 lat więzienia.

Trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup. Kiedy ruszy rejestracja?

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będą mogły przyjąć osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia. Rejestracja na szczepienie ma ruszyć 24 września. Przyjęcie trzeciej dawki będzie możliwe po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia. Tymczasem czwarta fala pandemii przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 882 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Nauczyciele punktują propozycje MEiN w sprawie podwyżek. "Pan minister sobie z nas zakpił"

Związkowcy nie zostawiają suchej nitki na ofercie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Mówią między innymi o szoku i kpinie, bo wraz z podwyżkami Ministerstwo proponuje zwiększenie czasu pracy nauczycieli o kilka godzin tygodniowo. Rozmowy związkowców z resortem edukacji jeszcze się nie zakończyły. Kolejne spotkanie ma odbyć się za miesiąc.