Najnowsze

Najnowsze

Gródek: policja przesłuchała wolontariuszy punktu pomocy humanitarnej i skonfiskowała komputery

W nocy ze środy na czwartek uzbrojeni policjanci weszli do placówki Klubu Inteligencji Katolickiej w Gródku w województwie podlaskim. Funkcjonariusze przesłuchali wolontariuszy i skonfiskowali komputery. Jak wyjaśnia policja, przeszukanie miało związek z informacją o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 zdecydowana większość Polaków uważa, że organizacje humanitarne powinny mieć nieograniczoną swobodę pracy w strefie przygranicznej. Tak uznało 66 procent badanych.

Afera mailowa. Wiceminister apelowała o pomoc dla DPS-ów. Nie spodobało się to premierowi

W sieci opublikowana została treść kolejnej korespondencji w ramach afery mailowej. Tym razem maile pochodzą z kwietnia 2020 roku, a więc z początków epidemii w Polsce, kiedy szczególnie narażone były domy pomocy społecznej. Ówczesna wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek apelowała wtedy o pilną pomoc dla DPS-ów. Nieformalny doradca szefa rządu Mariusz Chłopik w mailu wysłanym do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Michała Dworczyka krytykował działania wiceminister. Premier przystał na to, żeby zwrócić uwagę Iwonie Michałek.

Ruszyły szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. O czym warto wiedzieć?

W czwartek rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 w grupie wiekowej 5-11. Rejestrować można się od wtorku i z tej możliwości - według porannych danych - skorzystało już blisko 150 tysięcy rodziców dzieci z tej grupy wiekowej. Do szczepienia po krótkim badaniu kwalifikuje lekarz. Ponadto dzieci otrzymują mniejszą dawkę preparatu niż dorośli.

Wariant omikron w Polsce. Katowicki sanepid potwierdził pierwszy przypadek

W Polsce oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa o nazwie omikron. Wykrył go katowicki sanepid. Zakażona osoba to obywatelka Lesotho. Kobieta przebywała w Polsce na Cyfrowym Szczycie ONZ w Katowicach. Tymczasem resort zdrowia w czwartek odnotował ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem oraz 592 zgony z powodu COVID-19.

Każdego dnia umiera setki Polaków, a posłowie zwlekają. Niepewny los ustawy Hoca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 24 266 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 i 669 zgonach z powodu COVID-19. Każdego dnia setki Polaków umiera na tę chorobę, a rząd zwleka z bardziej zdecydowaną walką z koronawirusem. Ustawa, która miała dać pracodawcom nowe uprawnienia, tzw. ustawa Hoca, musi poczekać, bo posiedzenie Komisji Zdrowia zostało odwołane.

"Wycieranie sobie gęby obozem Auschwitz-Birkenau jest niedopuszczalne"

"Szczepienie czyni wolnym" - takie hasło mieli za plecami posłowie Konfederacji w czasie wtorkowego protestu przed Sejmem. Porównywanie szczepienia na COVID-19 do Holokaustu zostało potępione przez opozycję i polityków obozu rządzącego. Konfederacja twierdzi, że transparent, pod którym przez pewien czas stali jej politycy, nie był ich. W trakcie zgromadzenia został on odsunięty. - Wycieranie sobie gęby obozem Auschwitz-Birkenau jest niedopuszczalne - skomentował Władysław Teofil Bartoszewski, którego ojciec, profesor Władysław Bartoszewski był więźniem Auschwitz.

Rozłam w klubie Lewicy. Powstało koło Polskiej Partii Socjalistycznej

Troje posłów i dwoje senatorów odeszło z Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy i stworzyło Koło Parlamentarne Polskiej Partii Socjalistycznej. Zrobili to wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek. Rozłam jest wynikiem konfliktu z szefem Nowej Lewicy Włodzimierzem Czarzastym.

Prognoza pogody na czwartek 16 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże z zanikającymi opadami deszczu. W północnej części kraju przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 4 stopni w skali Celsjusza na Podkarpaciu do 10 stopni na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. W strefie brzegowej porywy o prędkości ponad 60 km/h.

Polska jest w europejskiej czołówce państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem

W Krakowie we wtorek stężenie toksycznych pyłków było tak wysokie, że mieszkańcy otrzymali ostrzeżenia od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, żeby nie wychodzić z domu. Polska w światowych i europejskich rankingach dotyczących zanieczyszczonego powietrza, niestety, jest w czołówce. I problem nie zniknie, dopóki wszystkie stare piece węglowe nie zostaną wymienione.

Dobiegła końca XXI edycja Szlachetnej Paczki

Zakończył się "Weekend cudów". Ponad 17 tysięcy rodzin otrzymało prezenty o łącznej wartości ponad 68 milionów złotych. Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki padły rekordy. Uśmiechy i łzy pojawiły się na wielu twarzach - zarówno osób obdarowanych, jak i darczyńców. W końcu akcja to też radość z dzielenia się tym, co mamy.

Niższe limity klientów w restauracjach, sklepach i hotelach. Od środy nowe obostrzenia

Od środy w Polsce obowiązywać będą nowe restrykcje mające ograniczyć rozwój epidemii COVID-19. Obłożenie hoteli, restauracji, obiektów sportowych i kin będzie zmniejszone do 30 procent. Jednak te limity nie obejmują ozdrowieńców, osób zaszczepionych oraz z negatywnym testem w kierunku zakażenia koronawirusem. Ponadto od wtorku zapisywać można już także dzieci powyżej 5. roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19.

PiS miało obiecać Kukiz'15, że sprawa Mejzy wyjaśni się do końca roku. "W gruncie rzeczy jest odwołany"

Wiceminister sportu Łukasz Mejza we wtorek nie przyszedł na posiedzenie Sejmu. Rzekomo ma być na urlopie, ale marszałek Sejmu Elżbieta Witek oficjalnie tego nie potwierdza. Posłowie Kukiz'15 czekają na decyzję w sprawie Łukasza Mejzy, licząc na jego dymisję. PiS obiecało, że sprawa wyjaśni się do końca roku. - W gruncie rzeczy jest odwołany - zapewnia wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.