Najnowsze

Najnowsze

Kataklizmy na północy, susze na południu. Czarny scenariusz dla Polski

Albo błyskawiczna reakcja, albo nieuchronna katastrofa. Międzyrządowy raport na temat zmian klimatycznych brzmi jak alarm. Mamy zaledwie kilkanaście lat, żeby wyhamować globalne ocieplenie. W przeciwnym wypadku świat legnie w gruzach, albo zmieni się nie do poznania. Dotyczy to także Polski.

Prognoza pogody na niedzielę 14 października

W niedzielę będzie słonecznie, choć rano możliwe są mgły. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 60 km/h. Ciśnienie spada. W południe 1010 hPa.

Najdłuższy lot pasażerski. "To jest przełom"

Lot na trasie Singapur-Nowy Jork to jest rekord. W kwestii organizacji lotu jest to przełom. Nie jest to porównywalne z innymi lotami. Został zbudowany konkretny typ samolotu na takie dystanse - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS, Grzegorz Brychczyński, ekspert lotniczy. - Ilość pracy pilota jest nieduża. Ona polega głownie na pilotowaniu działań samolotu - zauważył z kolei kapitan Jakub Benke.

"Narodziny wielkiej aktorki". Joanna Kulig na okładce "Elle"

Natalie Portman, Sophie Marceau, Jennifer Lawrence - one wszystkie pojawiły się na okładce francuskiego "Elle", jednego z najlepiej sprzedających się nad Sekwana magazynów. Do tego grona dołącza właśnie Joanna Kulig, którą gazeta opisuje jako "nową sensację kina". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Praca w służbach daje stabilizację finansową"

Dla młodego człowieka wyrwać się do wielkiego świata jest czymś niesamowitym. To przyciąga jak magnes. Ale od samych chęci do bycia w organizacji jest daleka droga - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS pułkownik rezerw Andrzej Kruczyński, były oficer GROM. - Praca w służbach daje stabilizację finansową, gwarancję rozwoju, a przede wszystkim możliwość poznania świata i wejście do zupełnie innej ligi - ocenił, w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS generał Marek Dukaczewski, były szef WSI.

Poglądy z taśm i poglądy ze spotkań. Dwie twarze Mateusza Morawieckiego

Seria spotkań premiera z wyborcami i seria pytań o to, która twarz Mateusza Morawieckiego jest prawdziwa? Obecny szef rządu był blisko Platformy Obywatelskiej, na nielegalnie nagranych taśmach mówił, że jest liberałem i że "ludzie są tacy głupi". Teraz stoi na czele rządu PiS, nazywa się konserwatystą i wzywa do tego, by być blisko ludzi.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wzywa Rosję do zwrotu wraku tupolewa

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wzywa Rosję, by ta zwróciła wrak prezydenckiego tupolewa Polsce. "Ciągła odmowa zwrotu wraku i innych dowodów ze strony władz Rosji, stanowi nadużycie prawa, wzmogła też po stronie polskiej spekulacje, że Rosja ma coś do ukrycia" - można przeczytać w przyjętej rezolucji. Jest to pierwszy międzynarodowy dokument, który wzywa Rosję do tego, aby zwróciła wrak Tu-154M.

"Nasze zauroczenie tej jesieni". Francuzi zachwyceni Joanną Kulig

Ona przyprawia nas o dreszcze - piszą Francuzi o Joannie Kulig. Polska aktorka trafiła na okładkę najnowszego francuskiego "Elle". Za talent, temperament i fenomenalną rolę w filmie "Zimna wojna" Joanna Kulig staje się jednym z najgorętszych nazwisk w kinie. Nie tylko tym polskim.

Prognoza pogody na sobotę 13 października

W sobotę rano miejscami wystąpią zamglenia. W dzień będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na zachodzie okresami dość silny.

Albo zakaz stadionowy, albo wizyta w Auschwitz. Tak Chelsea chce walczyć z rasizmem

Nowy pomysł Chelsea na walkę ze stadionowym rasizmem. Zamiast nakładać kolejne kary londyński klub zamierza wysyłać kibiców na wycieczki do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Jak informują angielskie media - na ten pomysł wpadł miliarder Roman Abramowicz, który od 15 lat jest właścicielem Chelsea. Do wznoszenia antysemickich okrzyków podczas meczów jego drużyny dochodziło wielokrotnie.

Ambasador Wielkiej Brytanii: życie Polaków na Wyspach po brexicie praktycznie się nie zmieni

- Każdy Polak, każdy obywatel UE na terenie Wielkiej Brytanii w dniu naszego wyjścia z UE będzie miał swoje prawa, wsparcie, przywileje. To wszystko zostanie utrzymane. Ich życie naprawdę praktycznie się nie zmieni z punktu widzenia rządu - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott. Dyplomata mówił też o perspektywach porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, oczekiwaniach Brytyjczyków co do tego porozumienia i o powodach, dla których zdecydowali się opuścić wspólnotę.

Organizatorzy marszu równości w Lublinie składają apelację

W ten sposób można zablokować każdą demonstrację: wystarczy zagrozić agresywną kontrmanifestacją, by zgoda została cofnięta - tak odwołanie marszu równości w Lublinie komentuje rzecznik praw obywatelskich. Po decyzji prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka, podtrzymanej przez sąd pierwszej instancji, organizatorzy marszu złożyli apelację. Mówią o łamaniu obywatelskiego prawa do zgromadzeń.

Mogliby ratować życie noworodkom z całej Polski, ale nie mają pieniędzy

Noworodki z niewydolnością oddechową łatwo uratować. Trzeba natlenić krew. Wystarczyłby jeden całodobowy dyżur w Polsce i przywożone z całego kraju dzieci miałyby szansę na przeżycie. Takie dyżury ratujące noworodki z niewydolnością oddechową mogłoby organizować dla całego kraju właśnie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, ale nie ma na to pieniędzy.