Najnowsze

Najnowsze

Zostawili bezdomnego na chłodzie. Sąd skazał policjantów

Wałbrzyski sąd skazał dwóch policjantów na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i zakaz wykonywania zawodu. Funkcjonariusze byli oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci bezdomnego, ale sąd uznał, że są winni tylko przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych.

Nauczyciel roku wybrany. Uczy filozofii w liceum w Sopocie

Jest młody, swobodny i pełen pasji. W szkole założył Zakon Feniksa i właśnie został Nauczycielem Roku. Przemysław Staroń w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie uczy filozofii, etyki i wiedzy o kulturze. Uczniowie mówią o nim "przyjaciel", a to największy zawodowy komplement.

Prognoza pogody na czwartek 11 października

W czwartek rano miejscami mgły i zamglenia. W dzień słonecznie. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 22 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy do 50 km/h.

"Media społecznościowe mają swoją ciemną stronę"

- Przez ostanie lata mówiło się o Iraku w kontekście terrorystycznym. Mało się mówiło o kobietach, które walczyły o przestrzeganie ich praw - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Magdalena El Ghamari z fundacji El Karama, komentując morderstwa wpływowych kobiet w Iraku. - W państwach demokratycznych media społecznościowe mają inne funkcje niż w państwach autorytarnych. W państwach autorytarnych robią coś dobrego. Irak chce kontrolować media społecznościowe - oceniła z kolei Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Narodowych. Jej zdaniem "media społecznościowe mają swoją ciemną stronę".

Prognoza pogody na środę 10 października

Pogoda przeważnie będzie słoneczna. Na północy wystąpi nieznaczne zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Opozycja: premier powinien odejść. Dworczyk: to teza antypaństwowa

Pytania o kolejne taśmy z udziałem szefa rządu, apel o dymisje i zapewnienia szefa kancelarii premiera. Po tym jak światło dzienne ujrzały nagrania, na których słychać rozmowę Mateusza Morawieckiego, minister Michał Dworczyk mówi o antypaństwowej tezie i o braku przesłanek za dymisją. Przesłanki są - twierdzi opozycja. Są też wnioski do prokuratury i o powołanie komisji śledczej.

"Żaden Sasin nie będzie wyborców straszył". Schetyna o sprawie Zdanowskiej

Czy kara grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych, na którą skazana została prezydent Łodzi może uniemożliwić jej pełnienie funkcji prezydenta miasta, jeśli Hanna Zdanowska wygra ponownie wybory? Tak uważa szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. A chodzi o wyrok w sprawie poświadczenia nieprawdy. - To jest skandaliczna wypowiedź - odpowiada przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i dodaje: - Żaden Sasin i inny pisowski urzędnik nie będzie wyborców straszył, i nie będzie mówił na kogo mają głosować.

Miał udusić 20-latkę w obecności jej synka. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia przeciwko Arturowi W., który miał udusić 20-letnią Kaję a potem ukryć jej ciało w wersalce w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Podczas zabójstwa obecny był 2,5-letni syn Kai z poprzedniego związku. Artur W. po ukryciu ciała kobiety, odwiózł chłopca do rodziny i uciekł. Wystawiono za nim list gończy, po kilku dniach został złapany i przyznał się do winy.

Losowy system przydziału spraw. Jak działa sztandarowy pomysł ministra Ziobry?

Symbolem braku politycznej i jakiejkolwiek innej zależności miał być komputerowy system losowego przydziału spraw w sądach. Sztandarowy pomysł ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry od początku budzi jednak też wątpliwości - głównie dlatego, że owiany jest wielką tajemnicą. I nawet sędziowie nie wiedzą jak on działa, choć działa już blisko rok.

Dziennikarz "Washington Post" wszedł do konsulatu i zaginął. "Tureckie władze powiedziały nam, że został zabity"

Co się stało z dziennikarzem "Washington Post"? Jamal Khashoggi zniknął po przekroczeniu drzwi saudyjskiego konsulatu w Stambule. Pisał krytycznie o władzach Arabii Saudyjskiej, z której pochodzi. Bał się wrócić do kraju. Wiedział, że krytyka księcia Salmana może oznaczać wyrok śmierci. Potrzebował jednak dokumentów umożliwiających mu poślubienie swojej tureckiej narzeczonej. I to właśnie ona poinformowała o jego zniknięciu. Przed konsulatem spędziła kilkanaście godzin. Widziała, jak jej narzeczony wchodzi do budynku. Od tygodnia z niego nie wyszedł. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Podejrzany o łamanie prawa". Tajemnicze śledztwo w sprawie byłego szefa Interpolu

Szef Interpolu najpierw znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a potem listownie podaje się do dymisji. Meng Hongwei zaginął na terenie Chin. Tam został zatrzymany i objęty tajemniczym dochodzeniem. Nie postawiono mu na razie żadnych zarzutów. Jego żona nie miała z nim kontaktu od końca września. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Przedstawiono "mapę kościelnej pedofilii". "W ciągu doby 70 kolejnych zgłoszeń"

Stańmy po stroni dzieci - pod takim hasłem do Sejmu wchodzi temat pedofilii w Kościele. Na spotkanie zorganizowane przez posłankę Joannę Scheuring-Wielgus przyszli przedstawiciele ofiar księży. Przyszli ze zdjęciami, dramatycznymi historiami i mapą przypadków nadużyć. Nie było przedstawicieli episkopatu, rządu ani największych partii.