Najnowsze

Najnowsze

Co mógł Gerald Birgfellner? Kolejne ustalenia "Gazety Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" publikuje dokument, który ma być dowodem na to, jak wiele w imieniu spółki Srebrna mógł austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. To pełnomocnictwo udzielone mu przez spółkę. Dokument pokazuje, że biznesmen mógł zawierać umowy w związku z planami budowy wieżowca i na przykład zlecić rozbiórkę starego budynku.

Dietą i ziołami walczył z nowotworem. Pacjentce rozerwało pierś

"Leczył" raka tak, że kobiecie rozerwało pierś. Ruszył proces znachora, który chorobę miał rozpoznać z tęczówki oka, a z nowotworem 60-latki walczył ziołami i dietą. Gdy wielki guz rozerwał jej pierś, lekarze w szpitalu sprawę mogli już tylko zgłosić do prokuratury. Za narażenie zdrowia i życia kobiety znachorowi grozi do trzech lat więzienia.

Kaczyński przyjechał do Ziobry. "Zapadła decyzja polityczna"

Niespodziewana wizyta prezesa PiS u ministra sprawiedliwości. Zwykle to prezes przyjmuje, a teraz to prezes pofatygował się do ministerstwa. "Fakt" opisuje wtorkowe spotkanie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Politycy partii rządzącej mówią, że to normalne rozmowy koalicjantów, a opozycja podkreśla ich moment - prezes Kaczyński do ministra Ziobry przyjechał dzień po pierwszym przesłuchaniu austriackiego biznesmena, który zarzuca prezesowi Kaczyńskiemu brak zapłaty za wykonane usługi.

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Apel Mike'a Pence'a

W Warszawie kończy się konferencja bliskowschodnia. Obrady odbywają się bez Iranu, a z udziałem przedstawicieli blisko 60 państw. Wśród tematów: konflikty w Syrii i Jemenie, problemy humanitarne w regionie, terroryzm i bezpieczeństwo energetyczne. O wspólne działanie w Warszawie apelował wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.

Seria spotkań i ważna umowa. Amerykańscy politycy z wizytą w Polsce

Zanim w środę wieczorem goście organizowanej w Warszawie bliskowschodniej konferencji usiedli do uroczystego obiadu na Zamku Królewskim, odbyli serię spotkań. Wiceprezydent Mike Pence spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami, a Polska i USA podpisały umowę na zakup systemu HIMARS. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Dla Polski to jest bardzo ważna konferencja"

- Ta konferencja jest jakimś początkiem nowej epoki na Bliskim Wschodzie, albo i nie. Jak nie będzie nowa epoka, to też będzie jakaś wiadomość - ocenił profesor Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, który był gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS. Tematem rozmowy była konferencja bliskowschodnia, która rozpoczęła się w środę w Warszawie. Zdaniem Weissa nie wiadomo, czy Iran zgodzi się na proces pokojowy, ale konferencja jest ważna. - Każda próba jest ważna - stwierdził.

Liczne tematy i spotkania dwustronne. Plan konferencji w Warszawie

W czwartek o godzinie 9:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się konferencja na temat Bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Obrady, w których udział wezmą delegacje z około 60 państw, rozpoczną wystąpienia szefa MSZ Jacka Czaputowicza i amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pompeo. Około godziny 12:00 głos mają zabrać wiceprezydent USA Mike Pence i premier Mateusz Morawiecki.

"Lepszego porozumienia z Iranem się nie doczekamy"

- Rosja zorganizowała inną konferencję, by pokazać, kto tu rządzi - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz, komentując konferencję bliskowschodnią, która w środę rozpoczęła się w Warszawie. - W moim przekonaniu jest to konferencja propagandowa Donalda Trumpa - ocenił. - Obiecał, że zrezygnuje z porozumienia z Iranem, zrobił to, dalej nie wiedział, co z tym fantem zrobić, więc zorganizował konferencję w Warszawie - tłumaczył były premier.

Przesłuchanie Birgfellnera. "Celem prokuratury było wysondowanie, co nasz klient wie"

Warszawska prokuratura w środę kontynuowała przesłuchanie austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, który uważa, że Jarosław Kaczyński oszukał go w sprawie inwestycji przy Srebrnej 16. Pierwszy raz zeznawał w poniedziałek. Wtedy po wyjściu z prokuratury adwokaci Birgfellnera byli zachwyceni wnikliwością pani prokurator. Tym razem miało być inaczej.

Prokuratura postawiła zarzuty byłemu prezesowi PKN Orlen

Zarzuty popełnienia przestępstw niegospodarności w wielkich rozmiarach na szkodę spółki PKN Orlen przedstawiła Prokuratura Regionalna w Łodzi byłemu prezesowi koncernu Jackowi K. oraz dwóm jego byłym dyrektorom - Michałowi S. i Leszkowi K. Szkody koncernu miały wynieść ponad 3,4 miliona złotych. Sprawa dotyczy nierozliczenia biletów z imprezy na Stadionie Narodowym.

Prognoza pogody na czwartek 14 lutego

W czwartek przeważnie pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami. W pasie województw południowych i centralnych słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1020 hPa.

"Nie prowadziłem tych rozmów dla partii"

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Jarosław Kaczyński powtarza, że cała sprawa spółki Srebrnej od strony politycznej to tylko "przemoknięty kapiszon". PiS i opozycja spierają się o faktyczną rolę prezesa.

Awantura na komisji. "Takie słowa nie powinny padać"

Ostra wymiana zdań na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości. Gdy po dorocznym wystąpieniu prezes Trybunału Julii Przyłębskiej posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła o sędziach dublerach, poseł Arkadiusz Mularczyk zarzucił jej mowę nienawiści i oskarżył, że przez takie osoby jak ona dochodzi do tragedii.

Kaczyński o Kujdzie: informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba

Jarosław Kaczyński zapewnia, że nic nie wiedział o agenturalnej przeszłości swojego bliskiego współpracownika, byłego szefa Srebrnej, Kazimierza Kujdy. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS-u przekonuje, że informacja "spadła na niego jak grom z jasnego nieba" i wyraża też przekonanie, że Kujda prawdopodobnie był agentem "pięciorzędnym".

Kolejne przesłuchanie Birgfellnera. Bielan: pełnomocnictwo to nie umowa

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner drugi raz zeznawał w prokuraturze. Domaga się od spółki Srebrna zapłaty za prace, które miał wykonać w związku z planem budowy w Warszawie dwóch bliźniaczych wież. Takie zlecenie od Srebrnej ma potwierdzać między innymi opublikowane przez "Gazetę Wyborczą" pełnomocnictwo.

Spotkania, rozmowy i umowy. Amerykańscy politycy już w Polsce

To będą trzy bardzo aktywne dni amerykańskiego wiceprezydenta w Polsce. Mike Pence tuż po wylądowaniu na wojskowym Okęciu spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami. Następnie wiceprezydent USA udał się do Belwederu na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Mike Pence odwiedził Polskę w związku z konferencją bliskowschodnią. Do Polski przyleciał już we wtorek amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Polski Kret na Marsie lada moment rozpocznie pracę

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała najnowsze zdjęcia z sondy InSight, która ma zbadać wnętrze Marsa. To właśnie na jej pokładzie znajduje się instrument HP3 z polskim Kretem - specjalnie zaprojektowanym młotem. Lada moment rozpocznie się wbijanie urządzenia w skorupę Czerwonej Planety. Dowiemy się o tym, gdy sygnał z kosmicznej sondy dotrze na Ziemię.

Kolejny wywiad prezesa PiS. "Nikt nie został tutaj oszukany"

Warszawska prokuratura wznowiła przesłuchanie austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Czy na podobne przesłuchanie zostanie wezwany prezes PiS Jarosław Kaczyński na razie nie wiadomo. Zdaniem części polityków obozu rządzącego, prezes nie musi się tłumaczyć w ogóle. "Gazeta Wyborcza" opublikowała w środę pełnomocnictwo, które austriackiemu biznesmenowi udzielił zarząd Srebrnej. W opublikowanym w środę wywiadzie Jarosław Kaczyński twierdzi, że szczegółów wykonanych prac nie zna i nie wie, że Srebrna miałaby zapłacić Birgfellnerowi.

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Kogo zabraknie?

Na konferencji w polskiej stolicy będzie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i szef amerykańskiej dyplomacji. Nie będzie szefowej dyplomacji Unii, ani reprezentacji Iranu, Palestyny czy Libanu. Chociaż to właśnie o Bliskim Wchodzie i Iranie będzie mowa w Warszawie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Waga "przełomowego" porozumienia z Iranem. Czemu Trump je zerwał?

Donald Trump w maju 2018 roku zdecydował, że Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia z Iranem. Negocjowane było oficjalnie przez dwa lata, ale przygotowania do niego trwały o wiele dłużej. Podpisali je Amerykanie, Rosjanie, Chińczycy, Brytyjczycy, Francuzi, Irańczycy, ale i Unia Europejska. A co właściwie w tym porozumieniu zapisano? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.