Żona zaginionego żeglarza wciąż ma nadzieję

Po raz pierwszy żona zaginionego w listopadzie żeglarza z Gdańska relacjonuje przed kamerą, jak doszło do tragedii podczas rejsu dookoła świata. Stanisław Dąbrowny wypadł za burtę, a żona nie była w stanie mu pomóc. Wciąż ma nadzieję, że jej mąż żyje.

Potrącił mężczyznę na pasach i uciekł. Szuka go policja

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, nie ma monitoringu, dlatego funkcjonariusze z wydziału kryminalnego proszą o pilny kontakt każdego, kto był świadkiem zdarzenia. Doszło do niego 6 stycznia najprawdopodobniej przed godzina 6 rano. Ranny mężczyzna nie odzyskał przytomności, lezy na intensywnej terapii. Pogotowie wezwali ratownicy medyczni, którzy swoim prywatnym autem jechali do pracy.

Na manifestacji padło "jestem wk*****a". Żona prezydenta przesłuchiwana, protest przed komisariatem

Kilkadziesiąt osób na ulicy z transparentami w obronie żony prezydenta Poznania. Joanna Jaśkowiak została we wtorek przesłuchana przez policję w sprawie zawiadomienia, które wpłynęło od anonimowej osoby. Ktoś poczuł się urażony wulgarnymi słowami, które wypowiedziała w czasie czarnego protestu w marcu ubiegłego roku. Co dalej - na razie nie wiadomo. Przynajmniej jeśli chodzi o Joannę Jaśkowiak. Bo po wtorkowej manifestacji policja spisała dane kolejnych protestujących.

Lex Szyszko, córka leśnika i wycinka. 785 dni ministra środowiska

Po międzynarodowej aferze o Puszczę Białowieską resort środowiska przejmuje Henryk Kowalczyk. Skończyła się cierpliwość dla Jana Szyszki, który otrzymał dymisję. Walczył z kornikiem, wprowadzając do Puszczy kolejne harwestery i mocno wspierał myśliwych. Czy podobną politykę będzie prowadził jego następca, który wcześniej był szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów?

"Ekspert", "dobry teoretyk". Opozycja o nowym szefie MSZ

Polską dyplomacją nie pokieruje już Witold Waszczykowski. Jego obowiązki przejmie Jacek Czaputowicz - dotychczasowy podsekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych. O dymisji Witolda Waszczykowskiego mówiło się już od dłuższego czasu, wzbudzał wiele kontrowersji, wprowadził Polskę na kurs konfliktu z Brukselą.

Uszkodził 16 samochodów. Jest poszukiwany

Szesnaście uszkodzonych samochodów i szlaban. To efekt nocnego rajdu dwudziestoletniego studenta z Krakowa. Policja poszukuje sprawcy, który najprawdopodobniej był wpływem alkoholu lub narkotyków.

Awantura we Wrocławiu. Pijani mężczyźni zaatakowali Hindusa

Ofiarą trzech pijanych mężczyzn padł czekający na przystanku tramwajowym obywatel Indii. Przez jednego z napastników został uderzony. Na pomoc ruszył mu 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Agresywni mężczyźni zostali szybko po tym zdarzeniu zatrzymani. Usłyszeli zarzuty.

Zima mu niestraszna. Ten pies uwielbia sanki

Jak zima to i sanki. Nie tylko ludzie lubią na nich zjeżdżać. Okazuje się, że pewien owczarek australijski z amerykańskiego stanu Iowa też. Według właścicielki potrafi zjechać nawet 50 razy dziennie i sam wciąga sanki.

"Wykazała się lekkomyślnością". Wyrok za wykąpanie dziecka we wrzątku

Jest wyrok dla matki, która poparzyła 5-letnią córkę, kąpiąc ją w bardzo gorącej wodzie. Kobieta została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo dostała nadzór kuratora. 29-letnia matka zapewnia, że nie chciała dziecka skrzywdzić, ale córka w szpitalu znalazła się dopiero po kilku dniach.

Prezydent otworzył nową kolej linową dla narciarzy

Prezydent Andrzej Duda udał się do Szczyrku, aby dać narciarzom wyjątkowy prezent. Otworzył nową kolej linową na Skrzyczne. Po zakończeniu przebudowy czas, który jest potrzebny do pokonania dwóch odcinków kolejki skrócił się z trzydziestu do dziesięciu minut. Wszystko by do sukcesów Polaków w skokach narciarskich, dołączyły też medale za narciarstwo alpejskie. Do treningów prezydent namawiał uczniów tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Kilkumiesięczna Tosia potrzebuje pomocy. Wykryto u niej neuroblastomę

W listopadzie u dziewczynki wykryto neuroblastomę - nowotwór złośliwy wywodzący się z komórek nerwowych. Niewykluczone, że będzie potrzebowała kosztownego leczenia. Zebrać trzeba ponad milion złotych. W zbiórkę pieniędzy już zaangażowali się między innymi Jarosław Bieniuk i były bramkarz Lechii - Mateusz Bąk.

Prezydent Gdańska spotkał się z rodziną Dzieżyców

Poruszająca historia państwa Dzieżyców. Wreszcie ze szczęśliwym zakończeniem, na które wielodzietna rodzina musiała czekać ponad rok. Wyjechali z Ukrainy, teraz mieszkają w Gdańsku. Problemy zaczęły się od wystawionej z błędem Karty Polaka dla ojca rodziny Pana Eugeniusza. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska spotkał się we wtorek z państwem Dzieżyc, by omówić szczegóły pomocy.

W sklepach, w pracy, na drogach. Ważne zmiany w 2018 roku

Nowy rok - duże zmiany. Większa płaca minimalna, szersze miejsca parkingowe, koniec z darmowymi foliówkami. Łatwiej będzie się zameldować i zrobić przelew do ZUS-u, trudniej będzie młodym kierowcom. Część zmian życie ma ułatwić, ale niektóre mogą nam je utrudnić.

U pań loki i gwiazdki, u panów fryzura "na Lewego"

Wielkie odliczanie i gorączkowe przygotowania przed sylwestrową nocą. Salony fryzjerskie i kosmetyczne są przepełnione, bo każda pani chce w noworoczną noc wyglądać jak królowa balu. Sprawdziliśmy, jakie trendy są najpopularniejsze w tym sezonie.

"Na sędziego Tuleyę wywierana jest presja przez nominata Zbigniewa Ziobry"

Odczytał fragmenty zeznań polityków PiS w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej, a teraz musi się z tego wytłumaczyć. Nowy wiceprezes stołecznego sądu czeka na pisemne wyjaśnienia sędziego Igora Tulei. PiS zarzuca mu zaangażowanie polityczne, a dla opozycji to najbardziej jaskrawy przykład na zastraszanie sędziów.

W stolicy powstaje biblioteka dla bezdomnych

Miedzy innymi dzięki łodzianom, półki biblioteki już się uginają. Zebrane w Łodzi i Warszawie książki trafiają do tworzonej właśnie w stołecznym Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Dostęp do książek będzie miało ponad 90 mieszkańców schroniska, ale także mieszkańcy lokali treningowych prowadzonych przez Misję oraz bezdomni, korzystający z jej pomocy doraźnie. To w sumie ponad 400 osób.

Nie ustają problemy w szpitalach. Kolejni lekarze wypowiadają klauzule opt-out

W najbliższą środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, w związku z trudną sytuacja szpitali w całym kraju. Od nowego roku w niektórych placówkach może zabraknąć lekarzy. Specjaliści i rezydenci w ramach protestu nie chcą już pracować dłużej niż 48 godzin w tygodniu i wypowiadają klauzulę opt-out, która im to umożliwiała.

Zabrze: zamknięty dom dziecka po pożarze

Podopieczni placówki zostali przymusowo przeniesieni do hostelu. W środowym pożarze nikt nie został poszkodowany, ale sam budynek ucierpiał. Trzeba go wyremontować, a prace mogą potrwać nawet 3 miesiące. Władze miasta już starają się o pieniądze

Tragiczny wypadek w Raniewie koło Kwidzyna. Cztery osoby nie żyją

Rozpędzone BMW zjechało na przeciwny pas ruchu i zmiażdżyło renault. Wszyscy pasażerowie zginęli. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, kto za ten dramat odpowie, bo wciąż nie wiadomo, kto siedział za kierownicą BMW. Zatrzymani zostali 22 i 32-latek, którzy składają sprzeczne zeznania. Ten straszy był pod wpływem alkoholu.