Szef MON przedstawia nowe informacje w sprawie katastrofy smoleńskiej. Antoni Macierewicz twierdzi, że w zapisie jednego z rejestratorów znaleziono moment eksplozji. Raport podkomisji smoleńskiej mamy poznać w 2018 roku. W rocznicę katastrofy - także ostatnia - 96 miesięcznica na Krakowskim Przedmieściu.

"Rak to nie wyrok" - pod tym hasłem ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Nadziei, by zachęcić mieszkańców do regularnych badań i przekonać do zdrowego trybu życia. Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi - najczęstszą chorobą nowotworową wśród Polek. Co roku, z powodu zbyt późno wykrytych zmian, walkę o życie przegrywa 6 tysięcy kobiet.

Miejski łowczy w Szczecinie przyjechał na interwencję, zobaczył rannego jenota i go zastrzelił. Mieszkańcy oskarżają go, że odstrzelił zwierzę bez konsultacji z weterynarzem. Widać to nagraniu z ukrytej kamery. Wiadomo też, że kłamał. Kobieta, która wezwała służby, dzwoniła później aby dowiedzieć się jaki jest stan zwierzęcia. Łowczy zapewnił, że jenot jest zdrowy. Teraz wyjaśnia, że to było dla dobra kobiety.

Jarosław Gowin za 3 tygodnie zaprezentuje nową partię. Potwierdził, że do ugrupowania dołączą między innymi Republikanie. Wicepremier zapowiada poszerzenie obozu Zjednoczonej Prawicy. Choć w samym obozie słychać głosy, że Gowin gra na siebie.

Są marsze, pikiety i wsparcie od starszych kolegów. Głosy solidarności do protestujących lekarzy rezydentów płyną też z kilku medycznych uczelni, a pacjenci okazują zrozumienie. W wielu placówkach medycznych wiszą plakaty i hasła "wspieramy protestujących".

Przerabiają samochody, którymi jeżdżą gwiazdy z całego świata. Teraz słynni bracia Collins postanowili wesprzeć akcję zbiórki pieniędzy na rzecz pogorzelców z Lądka Zdroju. 17 rodzin we wrześniowym pożarze, który strawił trzy kamienice w centrum miasta, straciło dorobek życia. By stanąć na nogi potrzebują pomocy.

Lekarz jak szpieg. 33-latek przyszedł na egzamin przyszedł przygotowany jak nikt inny. Jednak zamiast wiedzy w głowie, na sobie miał kable, słuchawki i specjalne okulary. Miał też pewność, że tak uzbrojony egzamin zda celująco. Oblał i ma problemy. Zamiast specjalizacji może otrzymać wyrok - nawet do 3 lat więzienia.

Było zawieszenie, jest wykluczenie. Poseł Łukasz Rzepecki wyrzucony z klubu PiS. Stracił i przynależność klubową, i dotychczasowe miejsce w Sejmie. O decyzji władz partii dowiedział się z mediów. Trochę udawał zaskoczonego, choć sam nie raz zaskakiwał zachowaniem wbrew partyjnym zaleceniom. Jak mówi, chce dalej realizować program dobrej zmiany, ale nie wie jeszcze z kim.

Ryszard Petru ma problem z dyscypliną w partii. Jeden poseł opuszcza Nowoczesną, drugi chce, by to Petru opuścił fotel lidera. Zbigniew Gryglas nie jest pierwszym posłem, który opuszcza Nowoczesną. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy kwestionowane jest przywództwo Petru w partii. Poprzednio kryzys zażegnano, ale notowania sondażowe Nowoczesnej nie drgnęły.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych w reklamówce wyrzucone przez okno - brzmi jak żart, ale to z życia wzięty przykład, jak starsi ludzie dają się oszukiwać. Metody złodziei, takie jak "na wnuczka" czy "na policjanta", są niestety ciągle skuteczne. Policja apeluje o ograniczone zaufanie, a w Gdańsku w ramach akcji "Seniorze, bądź ostrożny" osoby w podeszłym wieku na własne oczy przekonują się, jak działają oszuści.

Na dwie godziny przed spotkaniem Kaczyński-Duda, do siedziby PiS przyjechał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Rozmawiał tam z liderem partii rządzącej. Jak będą wyglądały negocjacje z prezydentem? Kto, z czego i dla czego jest w stanie zrezygnować? O godzinie 17:00 w piątek ma się rozpocząć trzecia tura rozmów prezesa PiS z prezydentem w sprawie zmian w sądownictwie. W dniu, w którym Sąd Najwyższy krytycznie ocenił prezydenckie propozycje zmian we własnym projekcie ustawy.

Nazwanie rzeczy po imieniu prokuratorom zajęło niemal miesiąc. To, co wydarzyło się w jednej z taksówek w Olsztynie w nocy 7 września, było rozbojem. Początkowo mężczyzna, który zaatakował taksówkarza, traktowany był zdecydowanie łagodniej. Groziła mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Dzień przed trzecim spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, przedstawiciele PiS-u powtarzają, że dla obozu rządzącego kluczowa jest jedność i wspólne dokonanie głębokich zmian. Oozycja twierdzi, że może chodzić o polityczny handel - prezydent w końcu zgodzi się niemal na to samo, co zawetował, a w zamian zyska większy wpływ na politykę zagraniczną.

Trzecia doba głodówki lekarzy rezydentów i pytanie - czy będzie przełom? W środę o godzinie 18:00 protestujący mają się spotkać z ministrem zdrowia. Lista ich żądań pozostaje niezmienna. Chcą więcej pieniędzy - nie tylko dla siebie, ale także dla całego systemu opieki zdrowotnej. Jak mówią, bez potężnego zastrzyku finansowego, nie są w stanie pomagać pacjentom. Wątpią też, czy pomóc im jest w stanie tylko szef resortu zdrowia. Dlatego chcą rozmawiać także z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Bez bólu i i bardziej precyzyjnie. Centrum Onkologii w Bydgoszczy jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce wprowadził innowacyjną metodę wycinania nowotworów płuc. By usunąć chorą tkankę wystarczy jedno, krótkie cięcie. Pacjent po operacji mniej cierpi i może szybciej wrócić do domu.