Rośnie presja na PiS w sprawie Łukasza Mejzy. "Ta sprawa tak nabrzmiała, że musi zostać ucięta"

Opozycja domaga się dymisji wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy po tym, jak okazało się, że jego dawana firma miał naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone i bardzo kosztowne terapie. Wiceminister obecnie przebywa na bezpłatnym urlopie, o który sam wnioskował. Koło Kukiz'15 grozi, że nie będzie głosować razem ze Zjednoczoną Prawicą, jeśli Łukasz Mejza pozostanie w rządzie.

Ruszył proces w sprawie śmierci pięciu nastolatek w escape roomie w Koszalinie. Cztery osoby oskarżone

Pięć nastolatek zginęło w pożarze, który wybuchł 4 stycznia 2019 roku w escape roomie w Koszalinie. We wtorek ruszył w tej sprawie proces. Na ławie oskarżonych znalazły się cztery osoby, wśród nich właścicielki, organizator i pracownik pokoju zagadek. Osobom tym przedstawiono zarzuty umyślnego przekroczenia przepisów przeciwpożarowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci pięciu osób. Zdaniem prokuratury lista zaniechań i nieprawidłowości jest długa.

Czy żona premiera Morawieckiego powinna ujawnić majątek? Zapytaliśmy Polaków

Premier Mateusz Morawiecki w 2019 roku deklarował, że w sprawie majątku żony nie ma nic do ukrycia. Morawieccy dokonali intercyzy, w związku z tym nie wiadomo, jak dużą jego część premier przepisał na żonę. Specjalna ustawa miała doprowadzić do ujawnienia majątków przez rodziny polityków, ale jej przepisy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TV24, większość Polaków uważa, że Iwona Morawiecka powinna ujawnić swój majątek.

Obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych podzielił rządzących

Rząd jest podzielony w sprawie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych. Po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 1 marca obowiązek będzie dotyczył medyków, nauczycieli i służby mundurowe - teraz słyszymy, że na pewno będzie dotyczył medyków. W sprawie obowiązkowego szczepienia nauczycieli wątpliwości ma minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat

Od wtorku można już rejestrować dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienie przeciwko COVID-19. Zgłosić dziecko można przez telefon, za pomocą strony internetowej pacjent.gov.pl, za pośrednictwem SMS-a lub w wybranym punkcie szczepień. Same szczepienia natomiast mają rozpocząć się w czwartek. Dzieci będą dostawać dużo mniejszą dawkę niż dorośli.

Roczny Miłosz dochodzi do siebie po operacji serca. Chłopca odwiedziła wicemistrzyni olimpijska

Miłosz urodził się z poważną wadą serca. Teraz chłopiec jest już po operacji. Pieniądze na zabieg udało się dzięki ofiarności ludzi oraz byłej dwukrotnej olimpijki i wicemistrzyni olimpijskiej w rzucie oszczepem Marii Andrejczyk. Sportsmenka przekazała na licytację swój srebrny medal zdobyty na olimpiadzie w Tokio. Został sprzedany za ponad 200 tysięcy złotych i zasilił konto Miłosza. W sumie udało się zebrać półtora miliona złotych. Zabieg odbył się w Barcelonie. Kilka tygodni po zabiegu olimpijka odwiedziła Miłosza.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Inscenizacje, wystawy, spotkania

W rocznicę upamiętniającą wprowadzenie przez władze PRL stanu wojennego organizowane są specjalne wystawy, prelekcje i inscenizacje. To był wyjątkowo dramatyczny czas. Solidarność i cała demokratyczna opozycja musiała zejść do podziemia. Niecałą dekadę później komunizm w Polsce i całym bloku wschodnim spektakularnie upadł.

Czy wiceminister Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

W ostatnich tygodniach media opisały działalność dawnej firmy wiceministra sportu i turystyki Łukasza Mejzy, która miała oferować kosztowne i niepoparte dowodami naukowymi terapie osobom nieuleczalnie chorym. W związku z doniesieniami Łukasz Mejza udał się na urlop, ale pozostaje wiceministrem sportu i turystyki. To jednak zdaniem Polaków nie wystarczy. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 68 procent badanych uważa, że Łukasz Mejza powinien zostać zdymisjonowany z pełnionego urzędu.

Koronawirus w Polsce. Ruszają szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Szczepionki przeciwko COVID-19 dla najmłodszych pacjentów są już w Polsce. Już po północy z poniedziałku na wtorek rodzice będą mogli rejestrować dzieci w wieku 5-11 lat, natomiast same szczepienia mają ruszyć od czwartku. Pediatrzy przekonują, że preparat to szansa na uchronienie dzieci przed poważnymi powikłaniami oraz na ograniczenie transmisji koronawirusa.

Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz z wizytą w Polsce. Spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim

Niemiecki kanclerz Olaf Scholz odbył w niedzielę oficjalną wizytę w Warszawie. Spotkał się między innymi z premierem Mateuszem Morawieckim. Jednak nie obyło się bez punktów zapalnych. Obie strony zgadzają się w sprawie oceny wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy, ale mają rożne zdanie w sprawie gazociągu Nord Stream 2, dalszej integracji Unii Europejskiej i jej kompetencji.

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

40 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku, w Polsce wprowadzono stan wojenny. Władzę w kraju przejęła junta wojskowa pod przywództwem generała Wojciecha Jaruzelskiego. Komunistyczne władze już 12 grudnia przed północą zaczęły zatrzymywać działaczy pierwszego niezależnego od władz związku zawodowego Solidarność, który stał się wielkim demokratycznym ruchem społecznym.

Gdańsk: po emisji materiału "Superwizjera" mnożą się pytania o majątek księdza Eugeniusza S.

Na czele parafii pw. Świętej Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku stoi ksiądz Eugeniusz S. To on nadzorował budowę kościoła parafialnego. Świątynia powstała na działce, którą miasto Gdańsk w 2003 roku sprzedało za 34 tysiące złotych, czyli za zaledwie 2 procent jej wartości. Budowę kościoła finansowali wierni. Jak ustalili dziennikarze "Superwizjera" TVN ksiądz Eugeniusz S. w czasie budowy kościoła zgromadził pokaźny prywatny majątek. Miał też pomagać w praniu brudnych pieniędzy.