Pomożemy?

Polska konsekwentnie odmawia udziału w militarnej operacji w Libii - ale wciąż deklaruje pomoc humanitarną, a w jej ramach miedzy innymi plany specjalnego mostu powietrznego.

Strefa śmierci

Makabryczne doniesienia z Japonii. Jak podała agencja Kyodo, w strefie największego skażenia wokół elektrowni Fukushima leży ponad tysiąc ciał. Nikt ich stamtąd nie zabiera - tak bardzo są napromieniowane. Skażenie morza wokół elektrowni cztery tysiące razy przekracza normę, a organizacje międzynarodowe apelują o poszerzenie strefy przymusowej ewakuacji.

Powrót do przeszłości

Jeździł ratując zdrowie i życie przez wiele lat - jesienią ubiegłego roku za sprawą biurokracji i braku rozsądku został unieruchomiony. Pojazd ze specjalistyczną aparaturą pozwalająca badać i wcześnie wykrywać nowotwory na skutek absurdalnych przepisów przestał pracować w listopadzie. W grudniu pokazaliśmy Państwu tę historię w Faktach. Czy coś się zmieniło?

Tacy fajni, że aż fajni

Jesteśmy kapitalni! Ładni, tolerancyjni, sympatyczni, a jeśli komuś jeszcze mało - świetnie gotujemy. Jest jeszcze długa lista innych zalet, ale ponieważ jesteśmy także skromni, to ich nie wymieniamy. Te wszystkie znakomite cechy zauważamy w sobie - my sami. Brytyjski dziennik "The Guardian" przynosi wyniki sondażu, w którym Polacy oceniają samych siebie.

Fakty po Faktach

30.03. | Gościem "Faktów po Faktach" był Włodzimierz Cimoszewicz.

Poprawka

Niższy wyrok dla Stanisława Łyżwińskiego. Sprawa Andrzeja Leppera do ponownego rozpatrzenia - westchnienie ulgi w łódzkim sądzie apelacyjnym po wyroku w głośnej sprawie seksafery w Samoobronie. Andrzej Lepper będzie miał ponowny proces, choć przed ogłoszeniem wyroku przed wyraźnie zdenerwowanym liderem Samoobrony rysowała się perspektywa pójścia za kraty.

Pod korek

Kierowcy do ministra: "litości". Minister na to: "nie stać nas na ulgi". Ceny paliw strzeliły w górę do najwyższego w historii poziomu, ale minister finansów nie chce obniżać akcyzy. Nieugięty Jacek Rostowski odpowiada kierowcom: na obniżce zyskają producenci, a nie wy. Kto zatrzyma cenowe szaleństwo?

Teraz prezydent

55 głosów "za". Zmiany w OFE dokładnie w takim kształcie jak chcieli posłowie czekają już tylko na podpis prezydenta. Senatorowie Platformy przyjęli ustawę, przy protestach opozycji oraz jednym głosie sprzeciwu z własnych szeregów. Zresztą, zaraz potem, przez senatora Pawła Klimowicza - na znak protestu - opuszczonych.

Prognoza pogody

Czy załoga rządowego Jaka ostrzegała przed załamującą się pogodą na smoleńskim lotnisku? Portal tvn24.pl ujawnia zeznania, według których załoga pierwszego polskiego samolotu, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku nie dzwoniła do służb meteo w Warszawie i nie alarmowała o fatalnych warunkach na lotnisku Siewiernyj. Czy to jedna z przyczyn dla których prezydencki Tupolew tego ranka wziął kurs na Smoleńsk?

Wyspa uchodźców

Dramatyczna sytuacja na włoskiej wyspie Lampedusa - zaczyna brakować jedzenia dla tysięcy uciekinierów z Afryki Północnej, którzy tam właśnie znaleźli schronienie. A wciąż napływają setki nowych. Po skandalicznej wypowiedzi jednego z włoskich ministrów, który uchodźcom kazał się wynosić, na wyspę poleciał dziś premier Włoch Silvio Berlusconi.

Odlot

Tanie latanie, czyli czym wozić noworodki na badania. Gdański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie mógł się porozumieć z jednym ze szpitali w sprawie transportu karetką, więc wpadł na pomysł, że maluchy mogą latać na badania śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym czasie ofiary wypadków i chorzy, których życie jest zagrożone, musieliby czekać. Kto i komu za te loty wystawi rachunek?

Szkoły życia

500 szkół do likwidacji i niemal wszędzie protesty, demonstracje, a nawet blokady. Niemal, bo w kilku miejscach w Polsce zamiast protestować, ludzie postanowili szkoły ratować. Pomysłów na to całe mnóstwo, bo jak się okazuje, szkoła to miejsce, które nie tylko uczy - ale także może zarabiać.

Po słowie

Polityk dowcipny, czyli hasło na dziś. Partie doszły do głębokiego wniosku, że normalna komunikacja z wyborcami już nie wystarczy i kolejny dzień politycznej walki zaczynają od haseł, żarcików, bon motów i powiedzonek. Jakość zwykle bardzo średnia - adresat jasny i ustalony; obiekt drwin także.

GRATULUJEMY

Prezes Fundacji TVN "Nie jesteś sam" - Bożena Walter nagrodzona tytułem Europejczyka Roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się także ksiądz Adam Boniecki, prof. Magdalena Środa, prof. Jerzy Bralczyk, Janusz Gajos i Ryszard Kalisz.

Fakty po Faktach

W pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli Adam Szejnfeld z PO i Jacek Kurski z PiS, a w drugiej: Michał Listkiewicz i Jan Tomaszewski.

Fakty po Faktach

28.03 | Bieżąca polityka krajowa i światowa była tematem "Faktów po Faktach". Gościem Grzegorza Kajdanowicza był były prezydent Aleksander Kwaśniewski. (TVN24)

Fakty po Faktach

27.03 | Premier i jego potyczka z artystami i zmiany w prawie, które mają nas zachęcić do reagowania na przemoc były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Józef Oleksy, Julia Pitera, prof. Piotr Kruszyński i Jerzy Dziewulski. (TVN24)

Fakty po Faktach

O debacie premiera z muzykami w pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 rozmawiali z Beatą Tadlą specjalista ds. marketingu politycznego Eryk Mistewicz i satyryk Krzysztof Materna. W części drugiej o karierze i pożegnaniu z nartami Adama Małysza mówili dziennikarze sportowi Michał Pol i Tomasz Zimoch.

Fakty po Faktach

Debata premier - artyści była jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli b. premier Leszek Miller, prof. Wojciech Sadurski i Tomasz Wołek.

Fakty po Faktach

O cenach żywności i echach zakupów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w osiedlowym sklepie rozmawiali w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński z PiS, Andrzej Halicki z PO i Andrzej Celiński, poseł niezrzeszony. Gośćmi drugiej części programu byli aktorka Grażyna Szapołowska i krytyk filmowy Zdzisław Pietrasik.

Fakty po Faktach

22.03 | Zakupy prezesa PiS i nadchodząca debata Tusk - artyści były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli Roman Giertych, Józef Oleksy i gen. Waldemar Skrzypczak. (TVN24)

Fakty po Faktach

Interwencja w Libii i udział w niej Polski były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Justyny Pochanke byli mjr Michał Fiszer, gen. Gromosław Czempiński, gen. Roman Polko oraz Marek Ostrowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli: w pierwszej części - Dariusz Rosati, były minister spraw zagranicznych, Jacek Mojkowski z tygodnika "Forum" i gen. dyw. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz, a w drugiej - Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Fakty po Faktach

19.03 | Interwencja w Libii głównym tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Anity Werner byli Marek Ostrowski, gen. Gromosław Czempiński, prof. Aleksander Smolar i Sławomir Sierakowski. (TVN24)

Fakty po Faktach

18.03 | Interwencja NATO w Libii i "biała galeria" w Sejmie były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli prof. Roman Kuźniar, gen. Marek Dukaczewski, Marek Balicki i Bolesław Piecha. (TVN24)

Fakty po Faktach

Sejmowa debata nad reformą służby zdrowia i sposób na porozumienie ws. OFE były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza były Ewa Kopacz, Dorota Gardias, Joanna Mucha i Anita Błochowiak.

Fakty po Faktach

W pierwszej części programu gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. W części drugiej z Kamilem Durczokiem rozmawiał prof. Michał Kleiber.

Fakty po Faktach

Sytuacja w Japonii w kilka dni po trzęsieniu ziemi i artykuł premiera Donalda Tuska w "Gazecie Wyborczej" były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Jan Winiecki, Kazuko Shiraishi i Marcin Zagrajek oraz Julia Pitera i Elżbieta Jakubiak.

Fakty po Faktach

Dziś w "Faktach po Faktach" dyskusja na temat politycznych i gospodarczych skutków trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. W drugiej części programu dyskusja o bilansie trzylecia premiera Donalda Tuska.

Dramat w Japonii

W japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1 może dojść do kolejnego wybuchu. Władze nie wykluczają eksplozji wodoru w budynku drugiego reaktora. Japonia liczy ofiary potężnego trzęsienia ziemi i ataku tsunami. Oficjalne dane mówią o trzech tysiącach. Specjaliści ostrzegają przed silnymi wstrząsami wtórnymi. Premier Japonii mówi, że jego kraj nie był w takim kryzysie od drugiej wojny światowej.