Najnowsze

Najnowsze

Policjanci uratowali trójkę tonących dzieci

Dwaj policjanci na urlopie uratowali trójkę tonących dzieci i dziadka, który już tracił siły. Jeden z opalających się policjantów jako pierwszy zobaczył znikające pod wodą dzieci, chwycił dmuchane koło i wskoczył do wody. I jak przyznaje - brał pod uwagę różne warianty. Również ten, że nie wróci.

Prognoza pogody na środę 3 lipca

W środę w pasie województw północnych wystąpi przelotny deszcz. Wieczorem strefa opadów może dotrzeć do województw centralnych, w tym na Mazowsze. Na pozostałym obszarze kraju wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni.

Kiedy pracę zacznie państwowa komisja do spraw pedofilii?

Jakie są szczegóły dotyczące powołania państwowej komisji do spraw pedofilii? Wicepremier Jacek Sasin zapewnia, że projekt jest "właściwie gotowy". 6 tygodni temu premier Morawiecki mówił, że "konkretne szczegóły" powołania komisji poznamy "w ciągu krótkiego czasu". Kiedy więc komisja zacznie działać?

Trójka dzieci topiła się w morzu. Na pomoc ruszyli policjanci

Dramatyczna akcja ratunkowa na plaży w Gdańsku Sobieszewie. Trójka dzieci topiła się w morzu. Na ratunek ruszył im dziadek. Szybko okazało się, że sam potrzebuje pomocy. I tu do akcji wkracza bohater. Dzielnicowy z Sopotu akurat wypoczywał na plaży z rodziną, kiedy zorientował się jaki dramat rozgrywa się kilkadziesiąt metrów od niego. Bez wahania wbiegł do wody.

Co wydarzyło się w Olecku? Nowe dowody w sprawie śmierci Blanki

Co naprawdę wydarzyło się w Olecku? Kto stoi za tragedią 9-miesięcznej Blanki? Dziewczynka była maltretowana. Zmarła na skutek krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Została też wykorzystana seksualnie. Prokuratura postawiła zarzuty rodzicom. Teraz następuje zwrot w postępowaniu. Ojciec dziecka został zwolniony z aresztu. Nieoficjalnie mówi się, że w tę zbrodnię jest zamieszany inny mężczyzna.

Gwałtowne burze na południu Polski

Kolejne gwałtowne załamanie pogody i jego fatalne skutki. Ponad tysiąc sto razy interweniowali wieczorem strażacy. A katalog tych interwencji - typowy dla ulew i nawałnic - to między innymi zerwane dachy, zniszczone samochody i braki w dostawach prądu. Trzeba było też ewakuować cztery harcerskie obozy.

NSA: starosta może zatrzymać prawo jazdy wyłącznie na podstawie informacji policji

Wątpliwości były i po stronie wielu kierowców, i po stronie Rzecznika Praw Obywatelskich. Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzyga - kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, o więcej niż 50 km/h, tylko na podstawie informacji policji. Pytania w tej sprawie zadał Adam Bodnar. Sąd uznaje, że zatrzymanie dokumentu służy zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze.

Załamanie pogody w Polsce. Ponad 1000 interwencji straży

Burze, wichury, zerwane dachy, podtopione posesje, zalane ulice, ewakuowani ludzie i tysiące osób bez prądu - to są skutki gwałtownego żywiołu, który przeszedł przez Polskę i który najwięcej szkód wyrządził na południu. Strażacy w nocy interweniowali ponad 1000 razy. Jeszcze przed nadejściem nawałnicy, zapadła decyzja o ewakuacji kilku obozów harcerskich.

"Będą trwały rozmowy, by rozbić mniemaną jedność Grupy Wyszehradzkiej"

Wybór szefów UE jest ekstraordynaryjny? - Trudniej jest dogadać się między trzema rodzinami politycznymi, które mają coś do powiedzenia w Europie, a szczególnie w PE i to komplikuje całą układankę - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jan Truszczyński, dyplomata i główny negocjator akcesji polski do UE, komentując trudne negocjacje dotyczące obsadzenia stanowisk w UE. - Myślę, że będą trwały rozmowy takie, żeby rozbić mniemaną jedność Grupy Wyszehradzkiej - dodał. - Przypomnijmy sobie słynny pojedynek 27:1 - stwierdził Andrzej Byrt, dyplomata i były ambasador RP w Niemczech i Francji. Jak dodał, że "dla wielu państw Grupy Wyszehradzkiej przestrzeganie prawa jest kwestią ważną".

Ruszył proces. "Zorganizowałem urodziny Hitlera", "mam do tego prawo"

Organizatorzy "urodzin Hitlera" przed sądem. Zaczyna się proces, a na ławie oskarżonych siada 6 osób. Są oskarżone o publiczne propagowaniu nazistowskiego ustroju państwa. W reportażu "Superwizjera" TVN było widać swastyki, słychać hajlowanie i toasty: "za Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę". I wszystko to dziś jest dowodem w sądzie.

Pracownik zwolniony za wpis o LGBT. W sprawę włącza się resort sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości wkracza do akcji w sprawie zwolnionego pracownika Ikei i wzywa do przestrzegania prawa. Kiedy na wewnętrznej stronie internetowej firmy pojawił się tekst o tolerancji dla osób LGBT, to jeden z pracowników napisał coś od siebie. W jego cytacie z Pisma Świętego było o "ukaraniu śmiercią" i kamieniu u szyi, i tak zaczęła się afera.

Prognoza pogody na 2 lipca

Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże. Na północy, północnym-wschodzie oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu pojawią się przelotne opady deszczu, a w górach burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach jego prędkość może osiągnąć na północy 70 km/godz., na Wybrzeżu do 80 km/godz., a w burzach - do 80 km/godz.

Co wolno księdzu? Powstał katalog dobrych praktyk w relacjach duchownych z dziećmi

Konkretne wytyczne, co wolno, a czego nie wolno w relacjach z dziećmi i młodzieżą. Kuria szczecińsko-kamieńska przygotowała katalog dobrych praktyk dla duchownych. Obowiązuje od 1 lipca. Prace nad dokumentem rozpoczęły się kilka miesięcy temu. W katalogu wyraźnie zaznaczono między innymi, że nie wolno przytulać, ściskać lub całować niepełnoletniego.