Najnowsze

Najnowsze

Kogo popierają kandydaci, którzy nie weszli do drugiej tury?

Większość kandydatów na prezydenta odpadła w pierwszej turze wyborów, ale pięć milionów ich wyborców gra nadal, na własnych zasadach. Krzysztof Bosak nie mówi, kogo poprze w drugiej turze. Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że jest "bliżej" poparcia Rafała Trzaskowskiego. Szymon Hołownia też poparł kandydata opozycji, ale oczekuje, że w ewentualnej kancelarii Rafała Trzaskowskiego nie będzie osób z legitymacjami partyjnymi. Robert Biedroń bardzo mocno wyraził poparcie dla kandydata opozycji.

W niedzielę druga tura wyborów. O czym należy pamiętać?

Widać i czuć wielką mobilizację przed drugą turą wyborów prezydenckich. Akcji zachęcających do pójścia na wybory jest bardzo dużo - podobnie jak osób, które pobrały zaświadczenia o prawie do głosowania. W niedzielę należy pamiętać o dowodzie osobistym, maseczce i długopisie. Na karcie wyborczej muszą być dwie pieczęci - wydrukowana pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej, oraz odciśnięta pieczęć właściwej obwodowej komisji wyborczej.

Poselska kontrola w sprawie lotu prezydenta Andrzeja Dudy

Samolot z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie wystartował 2 lipca z lotniska w Zielonej Górze już po zakończeniu służby kontrolera lotów - ustalił portal tvn24.pl. Piloci są zawieszeni, sprawa jest wyjaśniana, a w piątek na lotnisku była kontrola poselska.

Prognoza pogody na sobotę 11 lipca

W sobotę w północno-zachodniej części Polski będzie pogodnie. Na pozostałym terenie kraju pochmurno z przejaśnieniami i opady deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie burze z gradem, porywami wiatru do 90 km/h. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Ciśnienie rośnie.

Część samorządowców krytykuje rządowe promesy

Lokalne samorządy nie wierzą w obietnice rzeki pieniędzy płynących z rządu i wyliczają straty, jakie do tej pory ponieśli przez decyzje rządzących. Promesy stały się jednym z symboli kampanii urzędującego prezydenta, który jest wspierany przez premiera i ministrów.

Każdy głos ma znaczenie. Trwa walka o jak najwyższą frekwencję

Sondaże żadnemu z kandydatów nie dają pewności, jak zakończy się walka o prezydenturę. Dają za to pewność, że każdy głos będzie miał znaczenie. Przy tych wyborach - gdzie preferencje wyborców są niemal idealnie podzielone - tę zasadę należy brać dosłownie. Zagłosuj - zachęcają na wszelkie sposoby gwiazdy, celebryci i samorządowcy.

Kampania dobiega końca. Kandydaci będą walczyć o głosy do ostatnich chwil

Szansa na odpoczynek dla Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego będzie dopiero po północy. Przez najbliższe godziny każda minuta będzie wypełniona aktywnością. Kandydaci i ich sztaby znalazły się w kulminacyjnym momencie kampanii. W kalendarzach od bladego świtu zapisane są spotkania. Na finał Andrzej Duda wybrał Zamość, Rafał Trzaskowski Rybnik.

Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski wszedł do gry o prezydenturę jako ostatni w stawce. Zaczął od błyskawicznego zebrania podpisów. Równie szybko zaczął odrabiać sondażowe straty. Jednak w tym wyścigu premiowane jest tylko miejsce pierwsze. Jak walczy o nie prezydent Warszawy?

Wybory za cztery dni. Najnowszy sondaż prezydencki dla "Faktów" TVN i TVN24

Już w najbliższą niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. W najnowszym sondażu telefonicznym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 różnica między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim jest bardzo niewielka. Urzędujący prezydent może liczyć na poparcie 45,9 procent respondentów, kandydat Koalicji Obywatelskiej - 46,6 proc. Blisko 8 procent ankietowanych nadal nie wie, na kogo zagłosuje.

Andrzej Duda z kampanią na Śląsku i w Małopolsce

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął czwartek wyjątkowo wcześnie, ale jeśli chce się o 5:30 witać górników zjeżdżających do kopalni, to trzeba wstać bladym świtem. Jastrzębie Zdrój, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Olkusz, Wieliczka - to tylko niektóre miejscowości, które urzędujący prezydent odwiedził w końcówce kampanii.

Jest wyrok w sprawie wypadku limuzyny Beaty Szydło

Sąd warunkowo umorzył sprawę zderzenia auta Sebastian Kościelnik z limuzyną Beaty Szydło, do czego doszło w 2017 roku w Oświęcimiu. Kierowca seicento ma zapłacić nawiązkę - po tysiąc złotych dla Beaty Szydło i funkcjonariusza BOR-u. Prokuratura ma zbadać na polecenie sądu, czy kierowcy BOR-u też wówczas nie złamali prawa.

Prognoza pogody na piątek 10 lipca

W piątek na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pogodnie. W pozostałych regionach kraju przelotne opady deszczu i burze (10-30 mm), lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągający prędkość do 90 km/h, południowo-zachodni.

Andrzej Duda apeluje do cześć partii opozycyjnych. "Zagrywka przedwyborcza"

Propozycja jest dla całej sceny politycznej, ale adresowana konkretnie do polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji. A może raczej do ich wyborców. Spotkajmy się po wyborach - apeluje Andrzej Duda, który chce być patronem "szerokiej koalicji polskich spraw". Prezydent chce rozmawiać - jak mówi - o najistotniejszych kwestiach. Skoro jednak oferta pada w końcówce kampanii, to trudno uciec od jej kampanijnego kontekstu.

Zagraniczne media komentują kampanię wyborczą w Polsce

Sytuacji wyborczej w Polsce przyglądają się zagraniczne media. Ich uwagę skupia głównie kwestia praw osób homoseksualnych. Media zwracają uwagę, jak ważne będzie zmobilizowanie elektoratu tych kandydatów, którzy do drugiej tury się nie dostali.

Kontrola NIK w sprawie wyborów, które miały się odbyć 10 maja

Głosowanie się nie odbyło, Najwyższa Izba Kontroli sprawdza dlaczego i kto za to odpowiada. Izba rozpoczęła kontrolę w związku z przygotowaniem wyborów zarządzonych na 10 maja. Chodzi między innymi o rozliczenie kosztów nieudanej operacji. Z ustaleń tvn24.pl wynika, że faktury wystawione Poczcie Polskiej opiewały na kwotę blisko 70 milionów złotych. Wydanych - jak podkreśla opozycja - bez podstawy prawnej.

Wyrok w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło. "Będę się od tego odwoływać"

Sąd w Oświęcimiu wydał wyrok w sprawie zderzenia seicento z kolumną rządową. Postępowanie karne zostało warunkowo umorzone. Sąd uznał, że nie oznacza to ani skazania Sebastiana Kościelnika, ani orzeczenia o niewinności, tylko jest to pozostawienie na okres próby. Na rzecz poszkodowanych - ówczesnej premier i kierowcy BOR - ma być wpłacona nawiązka.

Premier i ministrowie na kampanijnym szlaku. "Czy rząd jest na wakacjach?"

Gdzie jest rząd? - pyta na konferencjach Rafał Trzaskowski i przypomina, że od połowy czerwca gabinet Mateusza Morawieckiego nie zebrał się na wspólnym posiedzeniu. Za to premiera i ministrów można spotkać na kampanijnym szlaku. Ani premier, ani ministrowie nie kryją zaangażowania w zdobywanie poparcia dla Andrzeja Dudy.