Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 13 października

We wtorek pochmurno. Okresami opady deszczu do 10-30 mm w ciągu 12 godzin, w górach opady deszczu ze śniegiem, a w Tatrach i Karkonoszach intensywne opady śniegu do 10-30 cm. Tylko na Pomorzu na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Śląsku i w Małopolsce do 15 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość 50-70 km/h, w górach silny, osiągający prędkość 80-100 km/h.

Ruszyła akcja neutralizacji bomby z II wojny światowej

Ewakuacja mieszkańców, zamknięta przeprawa promowa i zakaz ruchu statków - te wyjątkowe środki ostrożności towarzyszą akcji w Świnoujściu. Saperzy mierzą się tam z nie lada wyzwaniem, bo Tallboy to jedna z największych bomb z czasów II wojny światowej.

Premier będzie rozmawiać z politykami opozycji o sytuacji epidemiologicznej

W Czechach i na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy. - W Polsce na razie nie ma powodu, by to rozważać - mówi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jednocześnie polityk zastrzega, że gdyby sytuacja bardzo się pogarszała, to może pojawić się konieczność wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Na razie pojawiły się wnioski Koalicji Obywatelskiej o pilne posiedzenie Sejmu w sprawie strategii walki z epidemią COVID-19. Opozycja wytyka rządzącym cały szereg błędów, mówi o nieudolności i zmarnowanym czasie. Z kolei premier Mateusz Morawiecki namawia do współpracy i polityków opozycji zaprasza na wideokonferencję.

Wzrasta liczba zajętych respiratorów i łóżek dla pacjentów z COVID-19

Epidemia w Polsce nie zwalnia tempa. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4394 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z przekazanych przez resort danych wynika również, że obecnie zajętych jest ponad pięć tysięcy łóżek w szpitalach przez osoby, u których potwierdzono zakażenie, a 404 są pod respiratorami. Kwarantanną objętych jest obecnie ćwierć miliona Polaków.

Ochronie zdrowia grozi paraliż? "Jesteśmy na krańcu naszej wytrzymałości"

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4178 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zdaniem eksperta z Uniwersytetu Warszawskiego w ciągu kilkunastu dni możemy osiągnąć dobowy przyrost przekraczający 10 tysięcy przypadków dziennie. - Jesteśmy na krańcu naszej wytrzymałości - słychać od lekarzy, a w szpitalach widać kolejne zajęte łóżka "covidowe".

Prognoza pogody na poniedziałek 12 października

W poniedziałek będzie pochmurno z przejaśnieniami na północnym-zachodzie kraju. Utrudnieniem mogą być postępujące od południa w głąb kraju opady deszczu. W górach może pojawić się śnieg z deszczem, a w Tatrach intensywne opady śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Śląsku, przez 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie północno-wschodni, tylko na zachodzie południowy.

"Moje życie trochę wywróciło się do góry nogami"

Będę potrzebowała kilku dni, żeby poukładać sobie w głowie to, co się stało - mówi Iga Świątek i trzeba jej wierzyć, bo przecież to, czego dokonała, to wielka rzecz, wielki sukces, wielki triumf. 19-latka zwyciężyła w wielkoszlemowym French Open.

Nowa strategia walki z epidemią. Izolatoria pomogą odciążyć ochronę zdrowia?

Izolatoria to miejsca dla osób zakażonych koronawirusem, które z różnych względów nie mogą przebywać w swoim domu, i którzy nie mają najostrzejszych objawów choroby COVID-19. W Polsce takich izolatoriów jest 29 i przebywają w nich 384 osoby. Epidemiolodzy zwracają uwagę, że takich miejsc jest za mało, ale rząd deklaruje, że izolatoriów będzie więcej.

"To jest najpiękniejszy czas mojego życia"

Na razie nie wiem, co się dzieje. To mnie wszystko przerasta - mówiła w wywiadzie tuż po zwycięstwie Iga Świątek. Polka w wielkim finale French Open pokonała Amerykankę Sofię Kenin. 19-latka jest pierwszą przedstawicielką Polski, która triumfowała w imprezie Wielkiego Szlema.

Cała Polska w żółtej strefie. Od soboty obowiązują dodatkowe obostrzenia

Od soboty cała Polska została objęta żółtą strefą, z wyjątkiem powiatów i miast, w których obowiązuje czerwona strefa. Zaostrzono cześć restrykcji, w tym pojawił się obowiązek zakrywania ust i nosa w niemal wszystkich miejscach publicznych. W sklepach wrócą godziny dla seniorów, do szpitali pojadą dodatkowe respiratory, a do DPS-ów trafią dodatkowe miliony. Natomiast zmian w funkcjonowaniu szkół nie będzie.

Jak wygląda życie w czerwonej strefie?

Szydłowiec jest jednym z 38 powiatów, w którym wprowadzona została czerwona strefa z wysokimi obostrzeniami. Jak działa taki lokalny lockdown i czy wszyscy się do niego stosują?