Najnowsze

Najnowsze

Głosowanie na "Fryderyku Chopinie". "Dzieci żyły tym, chwaliły się kolegom i koleżankom"

Wszystkie lokale wyborcze obowiązują te same zasady, ale niektóre z miejsc są na swój sposób wyjątkowe. Bo głosować można było nie tylko nad morzem, ale także na morzu. Obwód wyborczy na terenie żaglowca STS "Fryderyk Chopin" zorganizowano po to, by przede wszystkim dać lekcję demokracji przyszłym wyborcom. Dorośli na żaglowcu tłumnie ruszyli do urny, bo frekwencja wyniosła sto procent.

Dziki na ulicach Wałbrzycha. Mieszkańcy alarmują

Dziki w śmietnikach, na ulicy, pod balkonami. To codzienność mieszkańców Piaskowej Góry w Wałbrzychu. Mieszkańcy boją się spacerować po osiedlu, a zwierzęta są mocno kuszone kubłami ze śmieciami, które przez remont ulic, stoją w łatwo dostępnych miejscach.

Sanepid skontrolował nadmorskie lodziarnie. Wyniki są przerażające

Sztuka kręcenia lodów nie każdemu wychodzi na zdrowie. Zachodniopomorski sanepid ostrzega przed skażonymi lodami. Pracownicy służb sanitarnych skontrolowali kilkadziesiąt miejsc z mrożonym przysmakiem i okazało się, że co druga zbadania próbka zawiera bakterie, które świadczą o niezachowaniu odpowiedniej higieny.

Sąd uchylił gminną uchwałę "anty-LGBT". "Jest przejawem dyskryminacji"

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił uchwałę "anty-LGBT" Rady Gminy Istebna. Sąd stwierdził, że uchwała dyskryminuje, "krzywdzi" i "wzmacnia poczucie zagrożenia" oraz "przyczynia się do stygmatyzacji ludzi z grona LGBT". Wcześniej interweniował w tej sprawie rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Bon turystyczny. Co z obietnicą Andrzeja Dudy?

Andrzej Duda na końcówce kampanii wyborczej obietnicami sypał jak z rękawa. Była mowa o bonie turystycznym, Funduszu Medycznym i lepszym życiu dla emerytów i rencistów. Politycy opozycji bacznie w słowa się wsłuchiwali i teraz chcą sprawdzić na jakim etapie jest któryś z pomysłów prezydenta.

Nowe otwarcie w Platformie Obywatelskiej? "Musimy wyciągnąć wnioski z tej kampanii"

Podsumowanie wyborów i rozliczenie w Platformie Obywatelskiej. Pojawiają się więc pytania, co zrobić z tak dużym poparciem dla Rafała Trzaskowskiego i jak zatrzymać przy sobie jego wyborców. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta po wyborach mówi, że nie wolno obrażać się na partie polityczne, trzeba je zmieniać. Jednak wiele osób, które oddało na niego głos to wyborcy bezpartyjni, popierający wcześniej Szymona Hołownię, do których oferta też musi być skierowana.

Karetka nie mogła dojechać do nieprzytomnego turysty. Z pomocą ruszyli harcerze

Karetka na szlaku i zamknięty szlaban. Pomogli harcerze z Jeleniej Góry. Nie tylko udzielili pierwszej pomocy, ale doprowadzili ratowników do mężczyzny, który jej potrzebował. Wiedzieli też do kogo zadzwonić, by szlaban otworzyć. Bartek i Jakub zachowali się jak bohaterowie, ale tak się nie czują. Jak mówią - niesienie pomocy to obowiązek harcerza.

Nowe ogniska koronawirusa w Polsce. W Zakopanem powołano sztab kryzysowy

Sztab kryzysowy, mobilne punkty poboru wymazów, płyny do dezynfekcji dla mieszkańców. Tak jest w Zakopanem, bo rośnie tam liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 . W powiecie rawickim po weselu na COVID-19 zachorowało blisko 80 osób. Zakażone są też siostry zakonne w Lublinie i żołnierze, którzy wrócili z misji.

Wypadek Beaty Szydło. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie kierowcy BOR

Sprawa wypadku z udziałem kolumny rządowej ówczesnej premier Beaty Szydło i kierowcy seicento. Do wypadku doszło w lutym 2017 roku. W wyrok w tej sprawie zapadł w 9 lipca 2020 roku. Sąd uznał winę kierowcy seicento, jednak warunkowo umorzył postępowanie na okres próby wynoszący rok. Jednocześnie sąd uznał także, że za wypadek odpowiada też kierowca BOR, który prowadził auto z premier Szydło. W związku z czym oświęcimski sąd złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości złamania przepisów ruchu drogowego przez kierowcę

Posłowie zajmą się dwoma wnioskami o wotum nieufności

W środę w Sejmie ma odbyć się głosowanie nad wnioskami Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. We wtorek sejmowe komisje negatywnie zaopiniowały wnioski Koalicji Obywatelskiej.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów

W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o oficjalnych wynikach drugiej tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda zdobył 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,97 procent.Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

"Dostajemy sygnały bardzo niepokojące". Sztab Trzaskowskiego zapowiada protest wyborczy

Gdzieś zabrakło formularzy, gdzieś nie było pieczątek, ktoś nie dostał wyborczego pakietu, a ktoś inny mógł zagłosować w dwóch miejscach. Wybory minęły, wątpliwości zostały zarówno w Polsce jak i za granicą. We wtorek sztab Rafała Trzaskowskiego zapowiedział złożenie protestu wyborczego do Sądu Najwyższego. Jednocześnie sztabowcy uruchomili stronę internetową dla wyborców, na której każdy, kto chce złożyć protest, znajdzie formularze oraz pomoc prawną i logistyczną.

"Po trzech weselach wystąpił wybuch zakażeń"

Epidemia COVID-19 w Polsce wiąż nie ustępuje. Na weselach i pogrzebach bywa bohaterem pierwszego planu, a na wykresach wciąż trzyma poziom. W okolicach samego Nowego Sącza na kwarantannę trafiło ponad 2100 osób.

Prognoza pogody na środę 15 lipca

W środę zachmurzenie będzie kłębiaste i umiarkowane, wzrastające do dużego z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, 25 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni i południowy będzie słaby i umiarkowany.

Francja. Rząd przyznał podwyżki lekarzom i pielęgniarkom

W tym roku w Dzień Bastylii francuscy żołnierze maszerowali w podziękowaniu dla lekarzy, ratowników i pielęgniarek walczących z pandemią COVID-19. Lekarze i pielęgniarki od tygodni domagali się nie medali i podziękowań, ale podwyżek. Doczekali się - rząd przyznał pracownikom medycznym średnio po 180 euro podwyżki.

Ugoda w sprawie pumy. "Przystaliśmy na tę propozycję"

Ponad dwustu policjantów, helikopter i dron - tak wyglądały poszukiwania pumy i jej opiekuna, weterana z Afganistanu, który za nic nie chciał jej oddać. W piątek Kamil Stanek uciekł ze zwierzęciem do lasu. W niedzielę sam zgłosił się na policję, a Nubia, bo tak nazywa się puma, trafiła do zoo w Chorzowie. Czuje się tam bardzo dobrze. Nubia i pan Kamil będą się regularnie widywać. Weteran zgłosił się do pracy w zoo jako wolontariusz.

UOKiK ostrzega wczasowiczów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina polskim wczasowiczom o wynikach zeszłorocznej kontroli w lokalach, w których stołują się turyści. Na 169 sprawdzonych barów i restauracji w kurortach, na stacjach benzynowych i dworcach w 87 procentach z nich inspektorzy Inspekcji Handlowej wykryli nieprawidłowości takie jak zamiana składników, wydawanie za małych porcji, brak wykazu oraz informacji o alergenach, przeterminowane produkty, nieprawidłowe przechowywanie żywności i niewłaściwe warunki sanitarne oraz niepełne informacje o cenach.

Martwy noworodek w sortowni śmieci. Wszczęto śledztwo

Makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy sortowni Regionalnego Zakładu Odzysku Odpadów w Sianowie koło Koszalina w Zachodniopomorskiem. Wśród śmieci było ciało noworodka. Policja poszukuje kobiety, która urodziła dziewczynkę. Wyniki sekcji zwłok mogą śledczym pomóc odpowiedzieć na najważniejsze pytania.