Najnowsze

Najnowsze

Dziennikarze dotarli do wniosków z raportu końcowego NIK o "wyborach kopertowych"

Portal Onet.pl ujawnia wnioski z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych z 10 maja 2020 roku, które się ostatecznie nie odbyły. Z raportu wynika, że nie było podstawy prawnej do zorganizowania tych wyborów. Portal pisze również, że decyzje premiera Mateusza Morawieckiego kosztowały do tej pory podatników blisko 133 miliony złotych.

Coraz mniej nowych zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów wciąż niepokoi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 6796 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Medycy zwracają uwagę, że trend, jeśli chodzi o liczbę zakażeń czy hospitalizacji, jest spadkowy. Jednocześnie przyznają, że przybywa pacjentów, którzy od ponad roku nie byli badani, kontrolowani, a ich planowe zabiegi były przesuwane.

PiS się spieszy, Platforma przestrzega. "Nie wolno kupować kota w worku"

Już 4 maja Sejm ma głosować w sprawie udzielenia zgody na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy. Solidarna Polska wciąż jest na nie, ale Lewica jest na tak. PO nie zdradza, jak zagłosuje. Samorządowcy, których interesy Lewica miała zabezpieczyć, mają obiekcje wobec Krajowego Planu Odbudowy, czyli rządowego planu gospodarowania pieniędzmi z unijnego funduszu. - Nie wolno kupować kota w worku. Okazało się, że możemy liczyć głównie na pożyczki. Okazało się, że naszą reprezentację chce wybierać rząd – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Szczepienia bez rejestracji w majówkę. Wystarczy mieć e-skierowanie

Akcja "Zaszczep się w majówkę" rusza w sobotę i potrwa do poniedziałku 3 maja. Każdy chętny dorosły, posiadający e-skierowanie, będzie mógł się zaszczepić bez rejestracji w mobilnych punktach szczepień. Każde województwo będzie miało jeden taki punkt. Na Rynku Głównym w Krakowie trwają już ostatnie przygotowania. W punktach medycy będą szczepić jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Prognoza pogody na sobotę 1 maja

W sobotę w północnej części kraju będzie pogodnie i bez opadów. W południowej części będzie pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Inspektorzy, policja i ciężki sprzęt w hodowli na Pomorzu. Na terenie znaleziono szczątki setek psów

We wtorek inspektorzy weterynarii i stowarzyszenia OTOZ Animals, prokurator i policjanci weszli na teren hodowli w gminie Kartuzy na Pomorzu. Znaleźli tam ponad 250 martwych psów. Policja zatrzymała dwie osoby, jest to małżeństwo. Udało się uratować prawie 140 zwierząt. Są zaniedbane i chore. Z zebranych dowodów wynika, że zwierzęta mogły być celowo uśmiercane. Małżeństwo hodowlę prowadziło od co najmniej 5 lat.

Jest plan powrotu uczniów do szkół, ale niektórzy uczniowie są na nie

Rząd ogłosił plan powrotu uczniów do nauki w trybie stacjonarnym. Na początku do szkół wrócą klasy 1-3, w połowie miesiąca starsze roczniki zaczną naukę w trybie hybrydowym, a z końcem maja wszyscy uczniowie wrócą do szkolnych ławek. W internecie są zbierane podpisy pod petycją, żeby w tym roku szkolnym do szkół już nie wracać.

Przez lata znęcał się nad rodziną. 33-latek usłyszał wyrok

"Jak nie słuchały, to im przyłożyłem", "nie powiem, walnąłem jej z bańki, ale ona wie za co" - tak tłumaczył się skazany za znęcanie się nad rodziną mężczyzna. Przez lata bił i poniżał najbliższych. W piątek Sąd Rejonowy we Włocławku uznał go winnym zarzucanych mu czynów. Ma odbyć karę 10 lat więzienia. Ofiarami 33-latka byli najbliżsi - żona, jej dorosły syn i sześcioro małych dzieci. Najmłodsze miało 18 miesięcy.

Reklamówka wkręcona w wirnik unieruchomiła śmigłowiec LPR

W środę wieczorem załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została wezwana do wrocławianina, który potrzebował pomocy. Maszyna wylądowała na łące w rejonie ulicy Żernickiej. Niestety na pomoc mężczyźnie było już za późno, lekarz stwierdził jego zgon. Po zakończonej akcji załoga miała wrócić do bazy w Opolu, ale nagle pilot zauważył coś niepokojącego. Maszyna LPR-u nie mogła wystartować, ponieważ w wirnik zaplątała się reklamówka. Pilot musiał uruchomić procedurę awaryjną i własnoręcznie sprzątać rozrzucone na łące śmieci.

"Przyszło polecenie, żeby zakręcać tlen pacjentom". Wstrząsające relacje ze szpitala w Poznaniu

Wstrząsające relacje medyków ze szpitala tymczasowego w Poznaniu. Pod koniec marca zabrakło tam tlenu dla pacjentów. Dziennikarze związani z tygodnikiem "Polityka" usłyszeli od medyków, że wydano im polecenie zakręcenia kurków z tlenem. Odłączano tych, którzy byli w nieco lepszym stanie, tych, którzy po prostu mieli większe szanse na przeżycie. Dramatyczne sceny rozgrywały się wewnątrz szpitala. Według nieoficjalnych informacji z powodu braku tlenu umrzeć mogło 6 osób. Sprawę bada prokuratura w Poznaniu.

Nowi redaktorzy naczelni w Polska Press. "PiS chce wzmocnić swoją tubę propagandową"

Czystki w Polska Press - redaktorzy naczelni trzech dzienników należących do grupy kupionej niedawno przez Orlen stracili pracę. To szefowie "Dziennika Zachodniego", "Gazety Krakowskiej" oraz "Nowin". Są już nowi redaktorzy naczelni, chociaż sąd w ramach zabezpieczenia nakazał Orlenowi wstrzymanie się od wykonywania uprawnień właścicielskich. Prezes Daniel Obajtek przekonuje, że postanowienie sądu nie może powstrzymać Orlenu przed wykonywaniem takich uprawnień.

Jak Polska radzi sobie z epidemią? Były minister zdrowia mówi o "kluczowym błędzie rządu"

Od połowy kwietnia Polska jest trzecim krajem wśród państw Unii Europejskiej z najwyższą tygodniową średnią liczbą zgonów z powodu COVID-19 na milion mieszkańców. W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 541 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Negatywny trend, który utrzymuje się od kilku tygodni, przeraża Polaków i martwi lekarzy. Czy wystarczająco mobilizuje rządzących?

"Nawet ludzie z wnętrza tego obozu widzą tę wielką zgniliznę"

Marian Banaś, nazywany Pancernym Marianem, mocno atakuje Prawo i Sprawiedliwość po przeszukaniu przez CBA domu jego syna. Zdaniem prezesa NIK akcja służb ma zmusić go do rezygnacji z pełnienia funkcji. Opozycja zapowiada złożenie wniosku o zwołanie sejmowej komisji do spraw służb specjalnych i mówi o "wielkiej zgniliźnie" w obozie władzy.

"Ten lot był przede wszystkim źle przygotowany"

To nie był lot pod specjalnym nadzorem, ale powinien takim być, bo odbywał się z prezydentem na pokładzie. W lipcu 2020 roku, kiedy trwała kampania przed wyborami prezydenckimi, Andrzej Duda wracał z Zielonej Góry do Warszawy. Samolot, którym podróżował prezydent ubiegający się o reelekcję, miał wystartować bez formalnej zgody. Powodem był fakt, że kontroler skończył już służbę. Dziennikarze portalu tvn24.pl ujawnili kolejne kulisy incydentu.

Prognozy na długi weekend nie rozpieszczają

Podczas majówki mogą wystąpić ulewne deszcze. Może też zagrzmieć i silnie powieje. Do tego możliwe są skoki temperatury i przymrozki. To na pewno nie jest wymarzona pogoda na majówkę, ale to też nie jest powód, by się na nią nie wybrać.

Prognoza pogody na piątek 30 kwietnia

W kraju będzie pogodnie. Tylko na północy i w Wielkopolsce mogą pojawić się opady deszczu. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Lot prezydenta z Zielonej Góry. Portal tvn24.pl dotarł do nagrań

Urzędnicy Andrzeja Dudy wiedzieli o tym, że kontroler lotów w Zielonej Górze może pracować jedynie do godziny 22:00 .Do takich informacji dotarł dziennikarz portalu tvn24.pl Grzegorz Łakomski. Dotarł też do rozmów wieży z pilotami. W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie podkomisji do spraw transportu lotniczego, która zajmowała się sprawą lotu prezydenta. W obradach wzięli udział przedstawiciele PAŻP-u i LOT-u.