Najnowsze

Najnowsze

Sławomir Nowak musi wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego

Sąd apelacyjny zdecydował, że były minister Sławomir Nowak do 18 czerwca ma wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego na konto Prokuratury Okręgowej w Warszawie, inaczej wróci do aresztu. 12 kwietnia decyzją warszawskiego sądu okręgowego Nowak wyszedł z aresztu, gdzie przebywał od lipca zeszłego roku. Prokuratura, która zarzuca mu korupcję, chce by wrócił do aresztu bez możliwości poręczenia.

Nowe przepisy przegrywają z nawykami. "Musimy jeszcze długo uważać"

Nowe przepisy drogowe przegrywają z nawykami, ale policja ostrzega, że wkrótce przestanie pouczać i zacznie wlepiać mandaty. Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym kierowca ma się zatrzymać, gdy pieszy chce wejść na przejście. Z kolei pieszy ma zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Ponadto kierowców obowiązuje zakaz tak zwanej jazdy na zderzak.

Prognoza pogody na czwartek 3 czerwca

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, 21 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 24 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-wschodni i wschodni będzie słaby i umiarkowany.

Na podlaskiej wsi powstaje "Kraina Dobrej Nadziei"

Na podlaskiej wsi powstaje kompleks, w którym pomoc znajdą bezdomni i ubodzy. Nad projektem czuwa Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei, które w Białymstoku prowadzi największe na Podlasiu schronisko dla bezdomnych. Prace budowlane trwają we wsi Kościuki.

"Zastój w szczepieniach" na Śląsku. Władze zorganizowały mobilny punkt

W Polce cały czas trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19 - w niektórych województwach przyspiesza, w innych spowalnia. Tendencję spadkową zaobserwowano w województwie śląskim. Dlatego władze postanowiły uruchomić mobilne punty szczepień, w których podawany jest jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. W środę taki punkt działał w Myszkowie.

10 projektów na 100 dni. Premier przedstawił kolejne szczegóły Polskiego Ładu

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziesięć ustawy wchodzących w skład Polskiego Ładu, które mają zostać wprowadzone w ciągu stu dni. Do września Prawa i Sprawiedliwość ma pokazać szczegóły swoich pomysłów. W pierwszej kolejności emerytura bez podatku, mieszkanie bez wkładu własnego, wizyty u lekarzy specjalistów bez limitów.

MSZ: Trzy działaczki Związku Polaków na Białorusi sprowadzone do Polski

Trzy represjonowane na Białorusi polskie działaczki sprowadzono do Polski. To Irena Biernacka, Maria Tiszkowska i Anna Paniszewa. Wszystkim groziło do 12 lat więzienia. W areszcie ciągle pozostają szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, a także dziennikarz i członek organizacji Andrzej Poczobut. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przekazał, że śledztwo wobec Ramana Protasiewicza i jego partnerki będzie prowadzone w Mińsku.

Nowe limity, powrót konferencji i targów. Rząd luzuje kolejne obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w środę decyzje dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń. Decyzją rządu zwiększony zostanie limit osób na imprezach okolicznościowych z 50 do 150. Wracają targi, konferencje i wystawy. Rząd przywraca również możliwość funkcjonowania zamkniętych do tej pory sal zabaw dla najmłodszych. Nowe zmiany obejmą także transport zbiorowy, ale niezmiennie jednak będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego - dezynfekcja rąk i maseczki. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 6 czerwca do 25 czerwca.

Chiny się starzeją. Władze zmieniają politykę planowania rodziny

Chiński rząd zdecydował się rozluźnić państwową politykę planowania rodziny i pozwolić małżeństwom na posiadanie trójki dzieci. Ma to być sposób na walkę ze spadającym wskaźnikiem urodzeń w kraju oraz starzeniem się społeczeństwa. Zarówno obywatele jak i eksperci sceptycznie podchodzą do decyzji władz. Ich zdaniem zmiana polityki nie przyniesie efektów, a przynajmniej nie w najbliższym czasie, bo koszty utrzymania rosną i rodziców po prostu nie stać na posiadanie więcej niż jednego dziecka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Szczepienia dzieci od 12. roku życia mają ruszyć już 7 czerwca

Od 7 czerwca mają rozpocząć się szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Rada Medyczna przy premierze przekonuje, by szczepić dzieci jeszcze przed wakacjami. Tym bardziej, że osoby już zaszczepione mogą od wtorku 1 czerwca pobierać z internetowego konta pacjenta unijne certyfikaty covidowe, które mają umożliwić podróżowanie.

"Paweł Kukiz będzie zastępnikiem Jarosława Gowina"

Prawo i Sprawiedliwość podpisało porozumienie o współpracy programowej z Kukiz'15. Paweł Kukiz zaznacza, że nie jest to umowa koalicyjna. Nieoficjalne rozmowy z Kukizem Jarosław Kaczyński prowadził od wyborów prezydenckich, czyli od czasu potężnego konfliktu z Jarosławem Gowinem.

Janusz Cieszyński wróci do rządu? "Jest znakomitym ekspertem"

Były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński ma według nieoficjalnych informacji wrócić do rządu. Ma być odpowiedzialny za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po rezygnacji z pracy w resorcie zdrowia Cieszyński został wiceprezydentem Chełma. Cieszyński na razie nie odniósł się do doniesień.

Izba Dyscyplinarna nie uchyliła immunitetu sędziemu Wróblowi

Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna nie wyraziła zgody na uchylenie immunitetu sędziemu Izby Karnej SN profesorowi Włodzimierzowi Wróblowi. Prokuratura będzie się odwoływać, chce postawić sędziemu zarzuty "nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw zgodnie z obowiązującymi przepisami".

Udany przeszczep płuc u kobiety, która w ciąży zachorowała na COVID-19. "Stan pacjentki był tragiczny"

Dramatyczna akcja ratowania życia Polki w ciąży, która na początku marca zachorowała na COVID-19. Lekarze, by ratować dziecko, zdecydowali się na cesarskie cięcie. Urodzona jako wcześniak dziewczynka trafiła do inkubatora. 38-letnia mama została wprowadzona w stan śpiączki i podłączona do aparatury ECMO. Jej płuca były tak zniszczone, że jedynym ratunkiem okazał się przeszczep.

Zerwane relacje, samotność, przemoc domowa. Pandemia nasiliła problemy dzieci

Rok pandemii to nie był łatwy czas na dzieciństwo. Izolacja, samotność w sieci, uzależnienia i przemoc. Telefony zaufania przeżywają oblężenie jak nigdy, ale nie wszystkie dzieci dzwonią, a wiele z nich pomocy potrzebuje. Dlatego eksperci z okazji Dnia Dziecka opowiadają o tym, jak dać dzieciom siłę nie tylko od święta, ale na co dzień.

Prognoza pogody na środę 2 czerwca

W środę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej wystąpią przelotne opady deszczu . W okolicach Olszyny i Gubina możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy.

Lęk, wycofanie, depresja. Eksperci podpowiadają, jak dać dzieciom siłę

Zabawy, gry czy wyjście na lody - pomysłów, jak spędzić Dzień Dziecka jest mnóstwo. To święto najmłodszych, które w tym roku jest szczególne. Od poniedziałku wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej, choć nie wszyscy chętnie. Eksperci z okazji Dnia Dziecka opowiadają o tym, jak dać dzieciom siłę nie tylko od święta, ale na co dzień.