Najnowsze

Najnowsze

Polscy skoczkowie wrócili do kraju

Dawid Kubacki oraz pozostali skoczkowie, którzy reprezentowali Polskę na igrzyskach w Pekinie, wrócili do kraju. Samolot ze skoczkami wylądował w środę na lotnisku w Warszawie.

Prognoza pogody na piątek 18 lutego

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na wschodzie kraju spodziewane są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Tylko na zachodzie kraju po południu należy spodziewać się ciągłych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 10 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i południowo zachodni wiatr, umiarkowanie, okresami będzie dość silny.

Afera Pegasusa. Kolejni politycy mogli być inwigilowani przez służby

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", telefony prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy - ojca senatora Krzysztofa Brejzy - mógł być inwigilowany za pomocą systemu Pegasus. Ofiarą miała też paść obecna posłanka KO Magdalena Łośko. W ich telefonach eksperci Amnesty International znaleźli kilkanaście podejrzanych SMS-ów z linkami. Po kliknięciu w nie system Pegasus mógł rozpocząć inwigilację.

Prezes PiS zapowiada kolejne poprawki Polskiego Ładu

Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości, w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 zapowiedział kolejne poprawki Polskiego Ładu. Ponadto stwierdził, że przygotowanie zmian w systemie podatkowym powierzono "ludziom, którzy byli całkowicie niezainteresowani tym, żeby to przedsięwzięcie się udało".

Co z koncesją TVN7? "Do tej pory nie było w Polsce takiej sytuacji"

Obecna koncesja kanału TVN7 wygasa za 8 dni, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż trzyma właściciela, pracowników i widzów w niepewności. Podobnie było z koncesją dla TVN24. KRRiT w ostatniej chwili podjęła decyzję o jej przedłużeniu. Eksperci zwracają uwagę, że sytuacja własnościowa rożnych stacji TVN Grupa Discovery niczym się od siebie nie różni. Rada w sprawie TVN7 ma głosować ponownie w czwartek.

O bezpieczeństwie narodowym i sytuacji na Ukrainie. Donald Tusk spotkał się z byłymi prezydentami

Polscy politycy cały czas przyglądają się sytuacji wokół Ukrainy. W czwartek na specjalnym spotkaniu, które zorganizował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, dyskutowano na temat bezpieczeństwa narodowego w obliczu kryzysu. W rozmowach wzięli udział między innymi byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że NATO i Unia Europejska to sojusze, które są gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji.

Rozłam w koalicji rządzącej? Ziobro: w sobotę Solidarna Polska zakreśli swoje czerwone linie

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uderza w premiera Mateusza Morawieckiego po decyzji TSUE, a europoseł Patryk Jaki w prezydenta Andrzeja Dudę i jego inicjatywę w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN. Politycy PiS zapewniają jednocześnie, że koalicjanci nie muszą się we wszystkim zgadzać, a spory są łagodzone. Jednak Solidarna Polska zapowiada, że w sobotę zakreśli "czerwone linie".

"Izraelski rząd zdawał sobie sprawę z ryzyka wynikającego ze sprzedaży Pegasusa do Polski"

Pegasus to system, który umożliwia pełne i zdalne przejęcie kontroli nad zainfekowanym telefonem, co zapewnia niemal całkowitą inwigilację jego właściciela. W Polsce zrobiło się o nim ostatnio głośno po ustaleniach kanadyjskich naukowców w sprawie wykorzystania systemu do śledzenia polskich polityków opozycji. Program został stworzony przez izraelską grupę NSO i - zdaniem ekspertów - dla Izraela okazał się narzędziem do budowania polityki zagranicznej.

"Akt pozbawienia Polski tego woluminu będzie zbrodnią na kulturze"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości chce w geście przyjaźni oddać Węgrom manuskrypt z XV wieku, który znajduje się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Marszałek Sejmu skierowała już projekt ustawy w tej sprawie do komisji kultury i środków masowego przekazu. Prezydent miasta, tamtejsi biskupi i mieszkańcy mówią "nie".

Prognoza pogody na czwartek 17 lutego

W czwartek zachmurzenie będzie duże z przejściowymi rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Wystąpią lokalnie pojedyncze burze z opadem krupy śnieżnej lub drobnego gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-8 stopni Celsjusza na północy Polski do 9-11 stopni Celsjusza na południu, przy czym najwyższe wartości temperatury prognozowane są nad ranem, następnie w ciągu dnia temperatura będzie stopniowo spadać. W całym kraju prognozuje się silny, północno-zachodni, porywisty wiatr.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił skargi Polski i Węgier

W środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił wniesione przez Polskę i Węgry skargi dotyczące mechanizmu warunkowości, który uzależnia wypłacanie funduszy europejskich z poszanowaniem praworządności przez państwo członkowskie. Na ten mechanizm zgodziły się rządy wszystkich unijnych państw - w tym Polski, co minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uznał za "historyczny błąd" premiera Mateusza Morawieckiego.

Ostatnie dni na przedłużenie koncesji TVN7. KRRiT otrzymała ponad 15 tysięcy maili w obronie stacji

Wciąż bez decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w środę - zgodnie z planem - zebrała się, ale nie głosowała. Posiedzenie Rady jest dwudniowe i głosowanie ma odbyć się w czwartek. Na tę przewlekłość postępowania płyną protesty z wielu stron - też skargi od widzów. Do wtorkowego popołudnia wpłynęło ich ponad 15 tysięcy.

Rafał Trzaskowski spotkał się z merem Kijowa. Do Polski ma przylecieć sekretarz obrony USA

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin wyruszy we wtorek w podróż do Europy. Ma spotkać się z przywódcami NATO, Polski i Litwy, wyższymi rangą dowódcami wojskowymi, a także z żołnierzami polskimi i amerykańskimi w bazie lotniczej w Powidzu. Cały czas trwa akcja przerzucania sił USA do Polski. W Rzeszowie we wtorek wylądowały kolejne amerykańskie samoloty. Prezydenci Warszawy i Pragi w Kijowie zaprosili stolicę Ukrainy do europejskiego Paktu Wolnych Miast.

39-latek dziewięć godzin czekał na pomoc, zmarł na izbie przyjęć. Lekarz usłyszał wyrok

Trzy lata temu pan Krzysztof Siwecki z opuchniętą, siną nogą dziewięć godzin czekał na pomoc na izbie przyjęć w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu. W końcu stracił przytomność i zmarł. Teraz przed Sądem Rejonowym w Sosnowcu zapadł wyrok w sprawie lekarza, który wtedy odpowiadał za bezpieczeństwo pacjentów. Mężczyzna został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na rok. Sąd zakazał też lekarzowi wykonywania zawodu przez rok.