Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 25 października

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe, miejscami będzie bezchmurnie. Tylko na północnym wschodzie Polski prognozuje się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 13 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

"Życie to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować"

W Polsce na przeszczep serca dzieci czekają średnio ponad 450 dni. Jak alarmują transplantolodzy, rocznie kilkoro dzieci umiera z powodu braku dawcy. 26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantologii, który ma na celu promowanie transplantologii oraz podnoszenie świadomości na temat procedur związanych z przeszczepami, a także przekazywaniem organów po śmierci.

Artyści wspierają migrantów. Nagrali piosenkę "sKraj"

Kilkudziesięciu artystów z całej Polski nagrało piosenkę "sKraj" na znak solidarności z migrantami, którzy przebywają na polsko-białoruskiej granicy. Utwór ma zachęcać do bezpośredniego wspierania organizacji, które pomagają potrzebującym na granicy. Inicjatywę artystów patronatem objęła Polska Akcja Humanitarna.

Kolejny sędzia zawieszony za kwestionowanie legalności nominacji nowej KRS

Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie zawiesiła na miesiąc sędziego Macieja Fereka. Powodem ma być kwestionowanie przez Fereka legalności decyzji wydanej przez sędziego powołanego na wniosek nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Sędzia został zawieszony w dniu szczytu Unii Europejskiej, na którym premier Morawiecki przekonywał, że Polska nie ma problemu z praworządnością.

"To nie ja zabiłam". Reportaż "Superwizjera" w internecie tylko w TVN24 GO

Zbrodnia w butiku Ultimo to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych lat 90. Beata Pasik została skazana na 25 lat za zabójstwo współwłaściciela i usiłowanie zabójstwa jego żony. Po 18 latach sąd zgodził się na przedterminowe, warunkowe zwolnienie i kobieta mogła wyjść na wolność. Czy i tym razem, jak w przypadku Tomasza Komendy, mogło dojść do sądowej pomyłki?

 Reportaż "To nie ja zabiłam" w "Superwizjerze" do obejrzenia w internecie tylko w TVN24 GO.

Wilkowice: do urzędu gminy wpłynęła petycja, by wyciąć drzewa w parku i zasadzić nowe

Kilkudziesięciu mieszkańców Wilkowic wystąpiło do władz gminy z nietypową petycją. Uważają, że park wymaga "rewitalizacji" polegającej na wycięciu wszystkich lub większości drzew, a następnie zasadzeniu nowych. Powodów jest dużo - to między innymi hałas robiony przez ptaki w okresie lęgowym i liście spadające na ich posesje, których zagrabianie powoduje frustrację, a nawet depresję i nerwicę.

PO wybiera swoje władze. Donald Tusk jedynym kandydatem na przewodniczącego

W sobotę odbywają się wewnętrzne wybory w Platformie Obywatelskiej. Wyłonieni przez członków partii zostaną liderzy struktur regionalnych i powiatowych oraz przewodniczący partii. Jedynym kandydatem na to ostatnie stanowisko jest Donald Tusk, który obecnie jest wiceprzewodniczącym i pełniącym obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Marine Le Pen: dyskutowaliśmy z premierem Polski o szantażu ze strony KE

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Marine Le Pen, szefową francuskiego Zjednoczenia Narodowego. Spotkanie odbyło się na zaproszenie polskiego premiera w Brukseli, gdzie odbywał się szczyt Rady Europejskiej. "Wspólnie omówiliśmy niedopuszczalny szantaż stosowany przez Komisję Europejską w sprawie Polski" - napisała Le Pen pod wspólnym zdjęciem z Morawieckim.

Rzeźba "Tłum III" Magdaleny Abakanowicz sprzedana za 13,2 mln złotych

Rzeźba "Tłum III" Magdaleny Abakanowicz została w czwartek sprzedana za najwyższą cenę w historii aukcji sztuk w Polsce - 13,2 milionów złotych. Instalacja składa się z 50 figur wykonanych z jutowego płótna. To pierwsze dzieło sztuki sprzedane w Polsce na aukcji, które osiągnęło kwotę ponad 10 milionów złotych.

Piotr Duda, Robert Bąkiewicz i Anna Zalewska w Luksemburgu. "Podpalimy Europę w naszych sercach"

W piątek odbył się protest związkowców z "Solidarności" przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu przeciwko decyzji o tymczasowym wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów. Pojawili się też tam narodowiec Robert Bąkiewicz, który ostatnio zasłynął zagłuszaniem Powstańców Warszawskich, a także eurodeputowana PiS Anna Zalewska. Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział, że daje sędziom TSUE czas do namysłu, inaczej podpali Europę "w swoim sercu".