Najnowsze

Najnowsze

Kamil Stoch zachwycił w kwalifikacjach w Niżnym Tagile

Za skoczkami już są pierwsze kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Kamil Stoch w rewelacyjnym stylu zaczął sezon - to był kwalifikacyjny nokaut przed jutrzejszą walką o punkty w pierwszym konkursie Pucharu Świata. Transmisja pierwszego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile jutro od 15:35 na antenie TVN oraz w Eurosporcie i na player.pl.

Euro najdroższe od 12 lat. "Złotówka traci zaufanie"

Euro jest najdroższe od dwunastu lat, frank - jeśli nie liczyć chwilowego zawirowania po uwolnieniu kursu - jest najdroższy w historii. Polska waluta skokowo traci na wartości i to są rekordy, które biją po kieszeni nie tylko kredytobiorców. Mogą one pokrzyżować wiele świątecznych planów.

Prognoza pogody na sobotę 20 listopada

W sobotę w pierwszej części dnia wystąpi umiarkowane zachmurzenie - bez opadów deszczu - na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum i na wschodzie Polski. W ciągu dnia w tych rejonach zachmurzenie będzie wzrastać do całkowitego oraz pojawią się słabe, przejściowo umiarkowane opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju dominować będzie duże i całkowite zachmurzenie, miejscami ze słabym opadem deszczu i mżawki. Padać nie powinno jedynie w rejonie Dolnego Śląska – tam również są szanse na rozpogodzenia i przejaśnienia w godzinach wieczornych. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza w rejonie Suwałk do 12 stopni Celsjusza w rejonie Szczecina. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni.

Kryzys na granicy. Doszło do kolejnych prób forsowania zasieków

Migranci z obozowiska w Bruzgach po białoruskiej stronie granicy przesunęli się w głąb kraju. Przy linii granicy nie widać kolejnych koczowisk, ale nocą doszło do prób siłowego przedarcia się przez zasieki i nielegalnego przejścia grupy 50 osób. Wśród nich była pięcioosobowa rodzina. Ta chce zostać w Polsce. Prosi o ochronę międzynarodową i - jak zapewnia Straż Graniczna - na pewno taką pomoc dostanie.

Pracodawca sprawdzi, czy pracownik został zaszczepiony? Pomysł podzielił rządzących

Jedyny konkretny pomysł w walce z pandemia w Polsce w czwartej fali to ten dotyczący weryfikacji certyfikatów informujących, że pracownik został zaszczeniony. Jednak już się mówi, że nawet ten projekt może upaść. W klubie partii rządzącej narasta bunt przeciw inicjatywie firmowanej przez posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca. Do władz klubu miał trafić nawet specjalny list protestacyjny.

Kolejne kraje wracają do obostrzeń, Polska wciąż czeka

Austriacy ogłaszają całkowity lockdown i obowiązek szczepień. Niemcy też tego nie wykluczają. Słowacja i Czechy wprowadzają ograniczenia dla niezaszczepionych i sprawdzają paszporty covidowe. Czwarta fala pandemii przybiera na sile w całej Europie, ale w Polsce nadal nie ma decyzji w sprawie restrykcji. To igranie z życiem Polaków - mówią lekarze. Opozycja chce się dowiedzieć, jaką rząd ma strategię na zwalczanie epidemii. W tym samym czasie ze szpitali dochodzą kolejne tragiczne informacje o młodych pacjentach, którzy przegrywają z COVID-19.

Blisko 25 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Niedzielski: nie ma potrzeby, żeby zaostrzać restrykcje

Resort zdrowia w czwartek odnotował blisko 25 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz 370 zgonów z powodu COVID-19. Tymczasem według prognoz szczyt czwartej fali pandemii wciąż przed nami. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "wszystkie obiektywne warunki pozwalają nieco odważniej i bardziej liberalnie podchodzić do zarządzania epidemią".

Do szpitala trafiła z COVID-19, w systemie figurowała jako zaszczepiona. "Ostatkiem sił'' wyznała, że jej certyfikat był fałszywy

W systemie figurowała jako zaszczepiona, tak też mówiła lekarzom. Dopiero, gdy stan 50-letniej pacjentki znacznie się pogorszył, przyznała, że zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 jest fałszywe. To historia z Bolesławca, ale policjanci ostrzegają i przypominają, że fałszowanie certyfikatu jest karalne i śmiertelnie niebezpieczne.

Fotoreporterzy zatrzymani przez żołnierzy. "Zagonili nas pod płot"

Trzech fotoreporterów zostało we wtorek zatrzymanych przez żołnierzy, kiedy chcieli zrobić zdjęcia obozu wojskowego w pobliżu granicy z Białorusią, ale nie w strefie stanu wyjątkowego. Głos w tej sprawie zabrał Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski. Według niego działanie służb było prawidłowe. Co innego wynika jednak z relacji jednego z zatrzymanych fotoreporterów i nagrania zarejestrowanego w czasie zatrzymania.

Unijny komisarz do spraw sprawiedliwości Didier Reynders z wizytą w Warszawie

Unijny komisarz do spraw sprawiedliwości Didier Reynders swoją dwudniową wizytę w Warszawie rozpoczął w czwartek rano. Spotkał się między innymi z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Wziął także udział w posiedzeniu połączonych sejmowych komisji: sprawiedliwości i praw człowieka oraz do spraw UE, na których przedstawił raport Komisji Europejskiej dotyczący praworządności w Polsce.

Prognoza pogody na piątek 19 listopada

W piątek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej

Sejm w środę uchwalił nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej. Umożliwia ona wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Wjazd do strefy nadgranicznej dla dziennikarzy będzie, ale za zgodą komendanta Straży Granicznej. Procederowymi w trybie pilnym zmianami zajmie się teraz Senat.

Darowizny na kampanię premiera od pracowników spółek Skarbu Państwa. Komentarze po reportażu "Czarno na białym"

Blisko ćwierć miliona złotych na kampanię wyborczą Mateusza Morawieckiego w 2019 roku wpłaciły osoby z tak zwanej listy ludzi premiera w spółkach Skarbu Państwa. Lista wyciekła do mediów, a reporterzy "Czarno na białym" i portalu tvn24.pl dotarli do kopii potwierdzeń przelewów. Ich ustalenia wywołały falę komentarzy zarówno wśród polityków opozycji, jaki władzy. Jest nawet zapowiedź zawiadomienia do prokuratury.

Pożar domu we Włoszczowie. Nie żyje dwóch chłopców

W pożarze domu we Włoszczowie zginęli dwaj chłopcy. W chwili pojawienia się ognia byli w budynku sami. Śledczy przesłuchują świadków. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów. Wstępna przyczyna jest znana, ale dla dobra śledztwa na razie nie została ujawniona.

Kolejne próby sforsowania granicy. Straż Graniczna: jedna grupa migrantów liczyła około 500 osób

Jak przekazała Straż Graniczna, w środę w nocy doszło do kilku prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez duże grupy migrantów. Do największej z nich doszło w Dubiczach Cerkiewnych - około 500 osób chciało dostać się do Polski. Ponadto w pobliżu tej grupy byli funkcjonariusze białoruscy, którzy oślepiali laserami polskie służby i utrudniali naprawę zniszczonych zasieków.