Najnowsze

Najnowsze

Weekend pełen ofiar

"Weekend bez ofiar" bez ofiar był tylko z nazwy. Tylko w dwóch wypadkach zginęło dziś w nocy jedenaście osób. W obu doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. W jednym zginęło sześć, a w drugim pięć osób. Weekend był wyjątkowo długi i wyjątkowo wielu Polaków pojechało wypoczywać. Policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przestrzegały, organizowały pokazy i ćwiczenia. Wszystko po to, by ofiar było mniej. Według pierwszego podsumowania zginęło 60 osób - dużo więcej niż rok temu.

Zrobieni na szaro

Nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, mogą wyjrzeć przez okno i zobaczyć podwórko czy ulicę, a nie reklamę. Niestety nie wszyscy. Są nowe przepisy, koniec z wielkimi banerami reklamowymi zasłaniającymi ludziom okno na świat. Kto się nie zastosuje, ten będzie płacił nawet 50 tysięcy złotych kary. Niestety sprytni właściciele kamienic już znaleźli sposoby na obejście nowych przepisów.

Zarzucanie sieci

Teraz internet i polityka, czyli opozycjoniści i służby mają głos, bo w sieci można wszystko. I namówić na wiec i wywołać skandal. Wiedzą to w Rosji i na Białorusi, gdzie z jednej strony internet to jedyne medium poza kontrolą i cenzurą, a z drugiej pole rozgrywek politycznych. Kto z kim walczy i czy tylko słowem.

Jedzenie od kuchni

Kurczak udający cielęcinę to tylko niewielkie przewinienie. Są też grzechy wagi ciężkiej. Kontrolerzy sprawdzili uliczne bary. Karali za brud i za to, że produktów nie trzyma się w lodówkach. Kontrole są niezbędne przed wakacjami by przypomnieć właścicielom, że pieniądze to nie wszystko, a klientom, że czasami lepiej nie jeść za wszelką cenę.

1930 - 2011

Polska wiele mu zawdzięcza, był oddany ojczyźnie i szanowany w Europie. Zmarł Jan Kułakowski - pierwszy negocjator członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Był także ambasadorem Polski przy UE. Jako nastolatek walczył w Powstaniu Warszawskim. Miał 81 lat.

Fakty po Faktach

Waldemar Pawlak o wyborczych nadziejach i Marek Kondrat o kulturze picia wina rozmawiali dziś z Anitą Werner w "Faktach po Faktach".

Fakty po Faktach

O procesie z Jarosławem Kaczyńskim z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiał w "Faktach po Faktach" Janusz Kaczmarek. Z kolei o politycznych gwiazdach i transferach mówili Dariusz Rosati i Władysław Kozakiewicz.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli wicepremier Roman Giertych oraz wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z żeglarzem kpt. Krzysztofem Baranowskim.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był b. minister spraw zagranicznych, prof. Andrzej Olechowski. W drugiej części Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z ekonomistą Ryszardem Petru i redaktorem naczelnym tygodnika "Forum" Jackiem Mojkowskim.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz poseł Andrzej Celiński. W drugiej części program z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiała Katarzyna Piekarska.

Fakty po Faktach

Język polskich polityków był jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Joachim Brudziński, Małgorzata Kidawa - Błońska oraz prof. Piotr Kruszyński i prof. Radosław Markowski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Beaty Tadli w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli pilot Dariusz Szpineta, dziennikarze Krzysztof Zalewski ("Lotnictwo") i Tomasz Hypki ("Skrzydlata Polska") oraz poseł PO Jerzy Fedorowicz.

Fakty po Faktach

O sposoby na franka spierali się w "Faktach po Faktach" Paweł Poncyliusz (PJN) z Joanną Muchą (PO). W drugiej części programu gośćmi Grzegorza Kajdanowicza byli prof. Wojciech Sadurski i Paweł Lisicki.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był komisarz ds. budżetu w KE Janusz Lewandowski. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z socjologiem Pawłem Śpiewakiem.

Fakty po Faktach

O politycznych transferach, wyborach i Radzie Gabinetowej mówił w "Faktach po Faktach" minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. A o politykach przed Trybunałem Stanu prof. Edmund Wnuk-Lipiński.

Fakty po Faktach

O polityce transferowej przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi rozmawiali w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz, a także Józef Oleksy i Roman Giertych.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli były doradca Lecha Kaczyńskiego, prof. Ryszard Bugaj oraz wicemarszałek Sejmu, Stefan Niesiołowski z PO. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z Janem Filipem Libickim, który odszedł z PJN.

Fakty po Faktach

O drogach, polityce i niespełnionych obietnicach wyborczych rozmawiali w "Faktach po Faktach" szef SLD Grzegorz Napieralski, poseł PO Jerzy Fedorowicz i rzecznik PiS Adam Hofman.

Fakty po Faktach

O doraźnych kłopotach i perspektywach na przyszłość partii Polska Jest Najważniejsza opowiadał w "Faktach po Faktach" opowiadał nowy szef klubu parlamentarnego PJN Paweł Poncyljusz. Drugim gościem Kamila Durczoka był Leszek Balecerowicz, który komentował m.in. zamieszanie wokół budowy odcinka autostrady A2.

Fakty po Faktach

06.06 | O tym jakie będą losy PJN po wyborach parlamentarnych m.in. rozmawiali politycy w "Faktach po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Tomasz Tomczykiewicz, Andrzej Dera i Janusz Palikot. (TVN24)

Na tropie bakterii

Kolejna czwórka Polaków prawdopodobnie z groźną bakterią coli. W Warszawie chłopiec w stanie ciężkim ale stabilnym. Podejrzanym w sprawie bakterii mutanta są kiełki fasoli z ekologicznej uprawy w Niemczech.

Fakty po Faktach

Polityka oczami nowego szefa partii "Polska Jest Najważniejsza" była m.in. tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Paweł Kowal, Ludwik Dorn i Lena Kolarska-Bobińska.

"Fakty po Faktach"

04.06 | Kłopot z autostradą A2, zmiana warty w PJN i co oznacza słowo "ciacho" - były tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Beaty Tadli byli Jerzy Polaczek, Janusz Piechociński i Julia Pitera. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. W drugiej części programu z Justyną Pochanke rozmawiali b. szef WSI gen. Marek Dukaczewski oraz b. wiceszef MON, eurodeputowany SLD Janusz Zemke.

Fakty po Faktach

Wizytę prezydenta USA Baracka Obamy podsumowali w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Zbigniew Bujak i Zbigniew Janas.

Fakty po Faktach

Wizytę prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce podsumowali w "Faktach po Faktach" w TVN24 doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i politolog Aleksander Smolar.

Fakty po Faktach

O Baracku Obamie, jego zapowiedziach i zachowaniu rodzimych polityków rozmawiali w "Faktach po Faktach" Grzegorz Kajdanowicz z Radosławem Sikorskim.

Fakty po Faktach

Komentarze po wizycie Baracka Obamy w naszym kraju. Gośćmi Anity Werner byli Andrzej Olechowski, Bartek Węglarczyk i Marek Ostrowski.

Miasto zamknięte

Względy bezpieczeństwa - to jasne. Pytanie, czemu Londyn w czasie wizyty Obamy funkcjonował normalnie, a Warszawę czeka komunikacyjny paraliż? W jakim tempie jedzie cadillac Obamy, skoro ulice trzeba zamknąc na trzy godziny? I dlaczego warszawiacy od władz zamiast "zapraszamy" słyszą "uciekajcie"?

Fakty po Faktach

Z dymisji da się wyjść obronną ręką, wystarczy że politycznych rąk będzie dość. Pytanie, czego w służbie zdrowia nie da się łatwo obronić. O tym w "Faktach po Faktach" minister Ewa Kopacz. O gospodarczych aspektach wizyty prezydenta Baracka Obamy w Polsce powie natomiast wicepremier Waldemar Pawlak.