Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 2 stycznia

W poniedziałek przelotne opady śniegu, a na zachodzie Polski i Pomorzu – deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50km/h, północno-zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 7 stopni w skali Beauforta.

Główny bohater był jeden. Polityczne podsumowanie 2016 roku w Polsce

Tuż przed końcem 2016 roku okazało się, że prezydent ma „wątpliwości” w sprawie sposobu uchwalania budżetu na 2017 rok. Opozycja pozostaje w sejmie i nadal domaga się głosowania, w którym byłoby dokładnie widać, czy jest kworum. Cały 2016 rok był pełen sporów w polityce.

Prognoza pogody na Nowy Rok

W pierwszy dniu nowego roku w województwach północnych na ogół pochmurno i słabe opady deszczu. W pozostałych regionach Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Na Wybrzeżu porywy mogą przekraczać 50 km/h. Ciśnienie spada, w Warszawie, w południe – 1004 hPa.

Koziej: USA i Rosja toczą hybrydową zimną wojnę

Starcia w cyberprzestrzeni to główna cecha definiująca hybrydową zimną wojnę, w której obecnie pogrążone są USA i Rosja – mówił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. Stany Zjednoczone ujawniające, jakimi metodami rosyjskie służby specjalne zhakowały Partię Demokratyczną, to – jak mówił Koziej – pierwszy przypadek, w którym jedno państwo ujawniło, jak wiele wie o metodach użytych przez inne w ataku hakerskim. – Żyjemy w okresie nowej, hybrydowej zimnej wojny – stwierdził emerytowany wojskowy.

Kowal: partie populistyczne to międzynarodówka Putina

Jednoczesne wystąpienie zmian politycznych po 1989 i rozwoju mediów społecznościowych doprowadziło do sytuacji, gdzie tradycyjne partie polityczne i eksperci są niepotrzebni – przekonywał w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS politolog Paweł Kowal tłumacząc wzrost popularności partii i ruchów populistycznych. Jak dodał, stanowią one obecnie „międzynarodówkę Putina” . Zdaniem Andrzeja Celińskiego z Partii Demokratycznej rozwój populizmu w polityce to „jest sytuacja nadzwyczajnie niebezpieczna dla świata, dla Polski”. – Wydaje mi się, że polskie przywództwo nie ma elementarnej wiedzy, by radzić sobie z tym nowym światem – ocenił.

Grzegorz Schetyna przeprasza za „niezręczność” posłów PO

Były niestosowne zachowania, nieszczęśliwe akcenty i niezręczność – mówi o sejmowym proteście opozycji Grzegorz Schetyna. To o śpiewaniu, recytowaniu i przeglądaniu rzeczy posłów PiS-u. Lider Platformy uznaje sprawę za zamkniętą i szykuje się na 11 stycznia, na wznowienie obrad Sejmu.

Zgoda na odstrzał żubrów z Puszczy Boreckiej. Ekolodzy protestują

Myśliwi mają zgodne z prawem i oficjalne pozwolenie na odstrzał żubrów, ale jednocześnie rośnie liczba protestujących przeciwko temu posunięciu. Nie chcą oni pozwolić na odstrzał żubrów z Puszczy Boreckiej. I nie przyjmują argumentu o zmniejszeniu ryzyka gruźlicy. Bo to, czy żubry są chore, okaże się po ich odstrzale.

Warszawa z fajerwerkami, Kraków bez. Strzelać czy nie?

W Rzymie sprawa oparła się o sąd, a ten w trybie pilnym wydał wyrok i zgodził się na sylwestrowy pokaz fajerwerków. Wcześniej kategorycznie zakazała go burmistrz miasta w obawie o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. W Polsce też są obawy i też jest dylemat. Odpalać fajerwerki czy nie?

Prognoza pogody na sylwestra

Ostatniego dnia roku będzie pogodnie, tylko na północy Polski więcej chmur. Na Wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 0 stopni w skali Celsjusza na Podlasiu, przez 3 stopnie Celsjusza w centrum kraju, do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Na północy okresami dość silny, w porywach nad morzem do 50 km/h.

Sadowy finał sprawy brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy

Poszukiwano ich półtora roku, później przez rok pisano akt oskarżenia. Teraz sprawa porwania i brutalnego zabójstwa przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich znajduje swój sądowy finał. Ciało mężczyzny znaleziono zakopane w lesie. Prawdopodobnie został pogrzebany, gdy jeszcze żył. Oskarżeni mieli to zrobić, by przejąć jego majątek warty około miliona złotych. Przed sądem w Gdańsku stanie siedmiu mężczyzn oskarżonych między innymi o morderstwo oraz próbę wyłudzenia.

„Leonard Cohen i David Bowie zaplanowali swoje pożegnanie ze światem”

– Szczególnie zapamiętałem śmierć Cohena i Bowiego, bo zaplanowali swoje pożegnanie ze światem – wyznał w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS szef muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz. – Oni pozwolili mi się uśmiechnąć – dodał w rozmowie poświęconej artystom, którzy odeszli w 2016 roku. Z kolei Anna Wendzikowska z „Dzień Dobry TVN” stwierdziła, że trudno pogodzić się ze śmiercią swoich idoli – m.in. dlatego, że jesteśmy z nimi mocno związani na poziomie emocjonalnym. – Nie jesteśmy na to przygotowani jako widzowie, fani, słuchacze – mówiła.

Elżbieta Jakubiak: mieliśmy obowiązek prowadzenia śledztwa prokuratorskiego ws. śmierci prezydenta

– Sześć lat temu Polska miała obowiązek podjęcia prokuratorskiego śledztwa w sprawie śmierci prezydenta, niezależnie od dochodzenia w sprawie przyczyn katastrofy – przekonywała w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS była szefowa gabinetu prezydenta RP Elżbieta Jakubiak. – Nie wiemy, jak prezydent zginął tego dnia (tj. 10 kwietnia 2001 roku - przyp. red.) – podkreśliła. – Mieliśmy obowiązek prowadzenia śledztwa prokuratorskiego w sprawie śmierci prezydenta – podkreśliła, dodając, że raport MAK jest niewiarygodny. Drugi gość programu, poseł Andrzej Halicki z PO, przypomniał, że ówczesny rząd PO-PSL zgłosił „160 uwag” do tego raportu.

Spięcia na linii Obama-Trump. „Myślałem, że to będzie płynne przekazanie władzy”

Między odchodzącym Obamą, a szykującym się do przejęcia władzy Trumpem relacje nie są najlepsze. Trump krytycznie wyrażał się o działaniach odchodzącego prezydenta, który stwierdził, że gdyby mógł ponownie kandydować, wygrałby z Trumpem. Ale nie tylko to oburza prezydenta elekta USA – oburzył się na administrację Obamy także za umożliwienie uchwalenia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ krytycznej wobec Izraela rezolucji w sprawie osadnictwa żydowskiego na terenach palestyńskich. Trump uznał, że ustępująca administracja potraktowała Izrael „z totalną pogardą” i obiecał, odnosząc się do zabiegów o pokojowe rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, że jego administracja „i tak do tego doprowadzi”.