Najnowsze

Najnowsze

Dzień kobiet

Manifa przeszła przez Warszawę, Gdańsk, Kraków i Wrocław. Ósmy marca tuż tuż, więc kobiety o sobie przypominają - "dość wyzysku! Wymawiamy służbę". Manifa w tym roku była ekonomiczna - to był sprzeciw wobec nierówności płac, bezrobocia i łamania prawa pracy. Sprzeciwiały się pielęgniarki, nauczycielki, a nawet pracownice personelu pokładowego samolotów.

Sto lat

Sto lat dla geniusza filmu - Andrzej Wajda świętuje 85-urodziny. Wczoraj z aktorami i filmowcami, dziś z widzami, a wkrótce w pałacu prezydenckim odbierze Order Orła Białego - najwyższe odznaczenie państwowe. Wniosek w tej sprawie trafi do kapituły za kilka dni.

Akademia policyjna

Nikt nie chciał z nimi zadzierać, nikt nie chciał wchodzić im w drogę. Z milicjantami w Rosji łatwo nie było. Milicjantom ufała mniej niż jedna trzecia Rosjan - teraz to ma się zmienić. Milicja zmienia się w policję i nie tylko nazwa ma być inna. Decyzja zapadła na najwyższym szczeblu. A prezydent Miedwiediew wymaga i obiecuje - podwyżki.

Skok do Wisły

Żona, córka, znajomi, przyjaciele, kibice i oczywiście dziennikarze. Tłoczno zrobiło się na krakowskim lotnisku kiedy z samolotu wysiadł Adam Małysz. Na pytanie : "co dalej?" odpowiedział : do domu, na obiad. Ale dziś w porze obiadowej było jeszcze spotkanie z prezydentem...

Lekcja historii

Teraz świeżo wydana książka i ślady przeszłości - polskiej i żydowskiej - po premierze "Złotych żniw" pojechaliśmy do Jedwabnego. 10 lat temu małe miasteczko na Podlasiu było na ustach wszystkich. Od książki Tomasza Grossa "Sąsiedzi" rozpoczęła się trudna i bolesna dyskusja o mordowaniu Żydów przez Polaków. Dla wielu to był szok. Przed nami kolejny rozdział tej dyskusji - za kilka dni w księgarniach kolejna książka Grossa i kolejne trudne tezy - dziś jesteśmy do tej dyskusji trochę lepiej przygotowani niż wtedy.

Na własne ryzyko

Miał wiele szczęścia w nieszczęściu. 29-letni mężczyzna kilka godzin dryfował na niewielkiej krze w kierunku Szwecji. Na własne życzenie - strażacy nie od dziś ostrzegają, żeby nie wchodzić na zamarznięty Bałtyk. Mężczyznę ratowało dwudziestu strażaków. Tym razem skończyło się na strachu i wyziębieniu, niestety konsekwencje wchodzenia na - gruby z pozoru lód - bywają tragiczne.

Na dwóch frontach

- Kontrolujemy sytuację - odbiliśmy wszystkie miasta - chwalą się w telewizji libijskie władze, ale rebelianci mówią co innego. Trwa także wojna informacyjna. Nie wiadomo komu wierzyć - także w sprawie pogłosek o brytyjskich komandosach i dyplomacie uwięzionych w Libii.

Pod lupą

Sprawa będzie dokładnie zbadana, a dokumenty powinny zostać ujawnione - to nie koniec sprawy ułaskawienia wspólnika Marcina Dubienieckiego. Pachnie nieuczciwością - mówią urzędnicy prezydenta i dziwią się, że ich poprzednicy nic nie pamiętają. Dziwią się też, że Adam S., wspólnik zięcia zmarłego prezydenta, na ułaskawienie nie musiał długo czekać - mimo negatywnej opinii prokuratury. Sam Marcin Dubieniecki dziwi się, że pytają go o to dziennikarze, a politycy PiSu - których wspierał w kampanii - dziwią się, że muszą się za niego tłumaczyć.

Fakty po Faktach

05.03 | Ostatni skok Adama Małysza i Polska na międzynarodowej arenie. Gośćmi Anity Werner w "Faktach po Faktach" byli Andrzej Supron i Andrzej Person oraz Danuta Huebner. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Michał Pol, dziennikarz nSport, Robert Leszczyński, dziennikarz, oraz Michał Boni, szef zespołu doradców premiera.

Fakty po Faktach

Gośćmi Justyny Pochanke w "Faktach po Faktach" byli dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, socjolog prof. Paweł Śpiewak, były marszałek sejmu Ludwik Dorn, oraz Władysław Bartoszewski.

Fakty po Faktach

Gościem "Faktów po Faktach" był były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli były premier Józef Oleksy, Paweł Poncyliusz (PJN), oraz dyplomata Barbara Labuda.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Ryszard Kalisz (SLD), były wicepremier Roman Giertych, Karolina Korwin-Piotrowska z TVN Style, oraz krytyk filmowy Paweł Mossakowski.

Fakty po Faktach

O zarzutach dla załogi Jaka-40 rozmawiali w "Faktach po Faktach" mjr Waldemar Łubowski, były pilot wojskowy i kpt. Stefan Gruszczyk, były dowódca eskadry w 36 specpułku.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Witold Waszczykowski (PiS), Stefan Niesiołowski (PO), Kinga Rusin, oraz prawniczka Barbara Falandysz.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Arkadiusz Mularczyk (PiS) i Janusz Piechociński (PSL).

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" był minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski, oraz przewodniczący stowarzyszenia Ordynacka, Włodzimierz Czarzasty.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, korespondentka "Die Tageszeitung" Gabriele Lesser, oraz publicysta i pedagog Jan Wróbel.

Fakty po Faktach

Gościem "Faktów po Faktach" był minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był były premier Kazimierz Marcinkiewicz. W drugiej części rozmówcami Anity Werner byli natomiast: Henryk Sytner, dziennikarz radiowej Trójki i Piotr Van der Coghen, poseł PO, ratownik górski i twórca jurajskiej grupy GOPR.

Fakty po Faktach

19.02 | Ustalenia ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej polskich i rosyjskich prokuratorów stały się tematem "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Witold Waszczykowski, Andrzej Celiński, Piotr Kruszyński i Aleksander Smolar. (TVN24)

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Ryszard Czarnecki (PiS), Antoni Mężydło (PO) i Tadeusz Iwiński (SLD).

Tajna wiedza

Żadnych nowych informacji, żadnych nowych dokumentów. Bardzo oszczędni w słowach byli dwaj polscy prokuratorzy którzy przesłuchiwali w Moskwie rosyjskich kontrolerów z wieży w Smoleńsku. Nie wiemy więc jakie są efekty ich pracy. Wiemy za to, że za kilka tygodni prokuratura ma postawić w tej sprawie zarzuty. Ta decyzja może się zbiec w czasie z publikacją raportu komisji Jerzego Millera, ale wcześniej kluczowy eksperyment z Tupolewem.

Fakty po Faktach

Gośćmi "Faktów po Faktach" byli zastępca szefa komisji badań wypadków lotniczych płk. Mirosław Grochowski, oraz ekonomiści prof. Ryszard Bugaj i Marek Zuber.

Fakty po Faktach

Gośćmi Kamila Durczoka w "Faktach po Faktach" byli Janusz Palikot (Ruch Poparcia), oraz felietonistka Agata Passent i psycholog biznesu Jacek Santorski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Kamila Durczoka w "Faktach po Faktach" byli Krzysztof Materna, doradca prezydenta Jan Lityński, oraz historyk prof. Karol Modzelewski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Kamila Durczoka w "Faktach po Faktach" byli prof. Jerzy Hausner z Rady Polityki Pieniężnej, były minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik, oraz redaktor naczelny "Krytyki politycznej" Sławomir Sierakowski.

Fakty po Faktach

Bieżąca polska polityka zdominowała rozmowę Grzegorza Kajdanowicza z gośćmi "Faktów po Faktach". W studiu pojawili się Adam Szejnfeld, Joachim Brudziński i Jerzy Wenderlich.

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" gośćmi Anity Werner byli posłowie Julia Pitera (PO), Ryszard Kalisz (SLD) i Jan Dziedziczak (PiS), którzy dyskutowali m.in. o nominacji Beaty Kempy na pełnomocnika partii w świętokrzyskim. W drugiej części Włoch Paolo Cozza i dziennikarz Bartosz Węglarczyk komentowali seksaferę premiera Silvio Berlusconiego.