Najnowsze

Najnowsze

Miał brutalnie pobić Fijo. Bartosz D. nie przyznaje się do winy

W toruńskim sądzie ruszył proces w głośnej sprawie brutalnego pobicia psa Fijo. 30-letni Bartosz D. z Chełmży odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Według prokuratury mężczyzna pod nieobecność innych domowników brutalnie pobił czteromiesięcznego szczeniaka. Złamał zwierzęciu szczękę, powybijał zęby i zmiażdżył kręgosłup. Psa leżącego w kałuży krwi znalazła żona i dzieci sprawcy. Fijo ma sparaliżowane tylne łapy. Do końca życia będzie poruszał się za pomocą specjalnego wózka. Bartosz D. nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że obrażenia psa powstały przypadkowo.

Ruch Prawdziwa Europa zaszkodzi PiS? "Szykuje się poważna wojna domowa"

Do sądu wpłynął wniosek o rejestrację "Ruchu Prawdziwa Europa". Jego twarzą jest zaufany człowiek dyrektora Radia Maryja - europoseł Mirosław Piotrowski. W sądzie trwa weryfikacja formalna wniosku. W Sejmie - ta polityczna. Są głosy, że to ustawka i narzędzie nacisku na PiS. Toruńska inicjatywa byłaby największą konkurencją właśnie dla partii rządzącej.

Lech Wałęsa z Andrzejem Dudą w jednym samolocie. "Rozmawialiśmy, ale bardzo zdawkowo"

Polskę na uroczystościach pogrzebowych George'a H. W. Busha w Waszyngtonie reprezentują dwaj prezydenci. Obecny - Andrzej Duda - i były - Lech Wałęsa. Obaj podróżowali jednym samolotem. - Rozmawialiśmy, ale zdawkowo - zdradził Andrzej Duda, przyznając, że w podróży odsypiał aktywny dzień na szczycie klimatycznym w Katowicach. Lech Wałęsa lot spędził w koszulce z napisem "Konstytucja". Tłumaczył, że będzie ją nosił dopóki w Polsce jest łamane prawo.

Wspólny klub z PO? Nowoczesna jest podzielona

Prezydia klubów PO i Nowoczesnej podjęły w środę rano uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Następnie jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez większość posłów tej partii. W łonie Nowoczesnej doszło do podziału: część posłów skupiona wokół Kamili Gasiuk-Pihowicz jest za zacieśnieniem współpracy z PO.

Przejażdżka po torze z legendarnym pilotem rajdowym. "Spełniliśmy marzenia chłopców"

Maciej Wisławski, legenda polskich rajdów, spełnił marzenia dwóch chłopców chorych na autyzm - Bartka oraz Arka. Chłopcy usiedli na prawym fotelu i razem z pilotem rajdowym jeździli po profesjonalnym torze. Przejazd zainaugurował akcję charytatywną Fundacji Jaś i Małgosia oraz Grupy Bednarek. Pomysł powstał przy okazji pracy nad innym projektem - kalendarzem, z którego dochód w całości zostanie przekazany na działania fundacji.

Niepełnosprawni z Goleniowa składają "klaskacze" dla Leicester City

Pięć tysięcy "klaskaczy" dla kibiców Leicister City złożą niepełnosprawni z Goleniowa. Fani drużyny, która dwa lata temu zdobyła tytuł mistrza Anglii, dostaną gadżety przed sobotnim meczem w Premier League. Niepełnosprawni składają je w ramach praktyk przygotowujących do pracy w nowym Zakładzie Aktywności Zawodowej. Przyszli pracownicy cieszą się, że mogą pomóc i to przy tak prestiżowym zadaniu. Cieszą się też, że od stycznia będą mieli stałe zatrudnienie.

Aplikacja i aspiryna. Pilotażowy program ma pomóc donosić ciążę

Aplikacja na telefon i aspiryna nowym sposobem na donoszenie ciąży. W jednym ze szczecińskich szpitali trwają przygotowania do pilotażowego programu, który ma pomóc kobietom, u których dotąd trzeba było rozwiązywać ciążę przedwcześnie. Zakwalifikowane do programu panie pobiorą aplikację na telefon, gdzie będą gromadzone ich wyniki. Kiedy coś zaniepokoi lekarza badań prenatalnych, zdecyduje on o podawaniu odpowiedniej dawki aspiryny. Jedną z pacjentek przyjmujących ten znany wszystkim lek jest chorująca na nadciśnienie pani Anna, która kilka godzin po nagraniu urodziła przez cesarskie cięcie.

Philip Zimbardo zachwycony fenomenem Szlachetnej Paczki. "Daje ludziom godność

Polska Szlachetna Paczka, wolontariusz w nią zaangażowani i liczba ludzi, którzy chcą pomagać, to fenomen w skali światowej - tak uważa słynny psycholog społeczny Philip Zimbardo. I zamierza bliżej przyjrzeć się temu zjawisku wraz z polskimi psychologami. Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższą sobotę - 8 grudnia. A jeśli ktoś jeszcze chciałby być częścią tego fenomenu, to nadal 1000 rodzin czeka na pomoc.

Schwarzenegger: zagrożenie dla planety nie jest wyolbrzymiane

- Sektor prywatny, uczelnie, sektor finansowy, zwyczajni ludzie. Każdy musi w tym musi wziąć udział, jeśli chcemy osiągnąć sukces. Dlatego moim zdaniem ta konferencja jest bardzo ważna - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Arnold Schwarzenegger, który jest jednym z uczestników katowickiego szczytu klimatycznego. Gwiazdor dodał też, że Polska mocno polega na węglu, ale - jak dodał - w ostatnich kilku latach udało się zredukować emisję gazów cieplarnianych o 30 procent.

Prezydent o węglu, premier o atomie. Polski dwugłos w sprawie klimatu

Nie pozwolę, by ktoś zamordował polskie górnictwo - grzmi prezydent Andrzej Duda na Barbórce. Ma dość politycznej poprawności, która jest dyktowana "przez obce interesy". Górnicze święto zbiega się ze szczytem klimatycznym w Katowicach. A tam przemawia zupełnie inaczej brzmiący premier. Nie stawia na węgiel, ale na atom i na wiatr.

Szef NBP chce usuwania artykułów i zakazu wypowiedzi

Czy sąd ma się zmienić w cenzora? Szef Narodowego Banku Polskiego chce usuwania artykułów i zakazu wypowiedzi dla dziennikarzy. Ani słowa na jego temat w kontekście afery KNF. Czy to jest ta słynna wolność którą chwalił się ostatnio premier?

Prognoza pogody na środę 5 grudnia

Zachmurzenie będzie kłębiaste, małe, umiarkowane, a okresami duże. Temperatura wyniesie od 3 stopni Celsjusza na wschodzie, do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany.

Gdański ośrodek bez ogrzewania. "Jest masakrycznie"

Kilkadziesiąt osób w gdańskim Centrum Treningu Umiejętności Społecznych nie ma ciepła. Wśród nich jest starsza kobieta po udarze, matka z dziećmi i samotni ludzie. Kaloryfery są lodowate, a piec nie działa od dwóch miesięcy.

Koalicja Obywatelska. Razem czy osobno?

Koalicja Obywatelska razem, czy jednak osobno w Sejmie? Za połączeniem jest szefowa klubu Nowoczesnej, ale przewodnicząca partii od pomysłu Kamili Gasiuk-Pihowicz się dystansuje. Z kolei na plusy wskazuje Platforma Obywatelska.

4 miliardy złotych na rekompensaty za prąd

Ceny prądu zelektryzują domowe budżety i firmowe wydatki. Na podwyżkę reaguje minister energii i obiecuje rekompensaty dla gospodarstw domowych i małych i średnich przedsiębiorstw. Pójdzie na ten cel około 4 miliardów złotych. To wydatek tylko na przyszły rok. Tymczasem prezydent podkreśla, że Polska posiada zasobów węgla na 200 lat i dodaje, że polska gospodarka na węglu dalej będzie się opierała.

Wyspy Marshalla po prostu znikną? "Węglowy król jest nagi"

Na COP24 w Katowicach dyskusja w pełni. Delegacje z całego świata i obrońcy klimatu przekonują o konieczności natychmiastowych i radykalnych działań w celu zatrzymania emisji gazów cieplarnianych i podwyższania się temperatury na Ziemi. Co trzeba zrobić, by ochronić Ziemię i czy wszyscy są na to gotowi?

Morderstwo w Cerekwicy. Prokurator żąda dożywocia

Dożywocia będzie się domagał prokurator dla Eryka J., który zabił rodziców swojej partnerki, a ją i jej siostrę ciężko ranił. Motywem, zdaniem prokuratury, była niechęć do podjęcia obowiązków rodzicielskich i spełniania się w roli ojca. Dlatego prokurator zakwalifikował to zdarzenie jako wypełniające znamiona zbrodni popełnionej w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Świadczenia tylko na zaszczepione dziecko. Pomysł minister budzi kontrowersje

Fińska minister nauki i szkolnictwa oświadczyła, że szczepienie dziecka nie jest sprawą prywatną. Zapowiedziała projekt ustawy, który przewiduje uzależnienie dodatków na dziecko od tego, czy było ono szczepione. To reakcja na wykrycie w ostatnich dniach przypadku odry u dziecka na zachodzie Finlandii. Chociaż szczepienia są w Finlandii całkowicie dobrowolne, to aż 95 procent fińskich dzieci jest zaszczepionych.

"Według prognoz w 2030 roku możemy mieć najdroższą energię w UE"

- Podstawą naszej energetyki powinien być węgiel, bo to jest podstawa naszej konkurencyjności - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej. Jego zdaniem inne źródła energii, w tym energia jądrowa i odnawialne źródła energii, podrażają prąd, więc obniżają konkurencyjność gospodarki. Drugi gość programu, ekonomista Witold Orłowski, przypomniał jednak, że za emisję CO2 się płaci w Unii Europejskiej. - Według prognoz w 2030 roku możemy mieć najdroższą energię w Unii Europejskiej, zakładając, że nie odejdziemy od węgla, dlatego że dojdą dodatkowe opłaty za emisję dwutlenku węgla - tłumaczył Orłowski.