Najnowsze

Najnowsze

Koalicja Europejska przedstawia propozycje programowe

Sto miliardów euro dla polski to stawka wyborów do europarlamentu - mówi Grzegorz Schetyna na konwencji w Białymstoku. W Koalicji Europejskiej przyszedł czas na propozycje programowe. Pojawiła się zapowiedź europejskiej ochrony zdrowia. Termin oczekiwania do specjalisty ma być nie dłuższy niż 21 dni.

Prognoza pogody na sobotę 4 maja

W sobotę na południowym wschodzie pochmurno. Mogą wystąpić opady deszczu. W województwach zachodnich i północnych pojawi się zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Temperatura wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada.

Pytania o przyszłoroczną kampanię prezydencką

W 2015 roku Andrzej Duda wystartował do wyścigu o fotel prezydenta jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Na ponad rok przed kolejnymi wyborami pojawiają się pytania - czy i tym razem obecny prezydent dostałby poparcie PiS-u. Sam zainteresowany enigmatycznie odpowiada, że "czuje się jeszcze względnie młodo". Kolejne pytanie dotyczy ewentualnego startu Donalda Tuska.

"Te dwa kolory mówią wszystko". Obchody Dnia Flagi w całej Polsce

Uroczyste podnoszenie flag rozpoczęło się wcześniej rano. Mniej i bardziej oficjalnie, w całym kraju. Udział brała prezydencka para, premier, ministrowie, politycy i tysiące Polaków. Dzień Flagi to najmłodsze święto państwowe w Polsce. Ma uczyć szacunku i przywiązania do narodowych barw.

Tak zmieniała się Polska. Trwa akcja #30latzmian

Korki na ulicach i tłumy na chodnikach były zdecydowanie mniejsze. Samochody bez szczególnego polotu, a budynki szare i betonowe. Tak wyglądała Polska na zdjęciach sprzed 30 lat, które otrzymaliśmy od państwa na Kontakt24 w związku z akcją #30latzmian.

Prognoza pogody na piątek 3 maja

Na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie lokalne burze. Temperatura wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Pomorzu do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Marsz Żywych przeszedł przez obóz Auschwitz-Birkenau. "Mamy obowiązek niesienia pamięci"

Marsz Żywych przemierzył drogę śmierci w byłym nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. 2 maja przypada dzień pamięci o zagładzie. W uroczystościach wzięło udział około 10 tysięcy osób. Także amerykańska ambasador w Polsce. Obecna była żydowska młodzież z wielu krajów świata, ich polscy rówieśnicy oraz ocaleni z zagłady. Wszyscy ci, którzy chcą by pamiętano. Wszyscy ci, którzy mówią "nie" nienawiści. Każdy z własną motywacją, wielu z rodzinną historią.

15 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej

Jest już pokolenie Polaków, które nie pamięta kolejek na granicy i kontroli paszportów, kiedy rolnicy nie dostawali dopłat, a kraj rozwijaliśmy bez wsparcia z budżetu Unii. 15 lat temu weszliśmy do Unii, o której pokolenia Polaków marzyły.

Marsz, festiwal i spotkanie polityków. Europejska rocznica w Warszawie

Jedni śpiewali "Odę do radości", bo wyszli świętować, inni krzyczeli o "suwerenności", bo są przeciw Unii Europejskiej. Ulicami Warszawy przeszło kilka marszów. Momentami demonstranci byli blisko siebie, ale pomogły barierki i policyjne kordony. Nie doszło do poważnych incydentów.

#30latzmian. Pokażcie, jak zmieniała się Polska

Jeśli ktoś ma zdjęcie polskiej rzeczywistości sprzed 30 lat i dobry pomysł, by pokazać to, jak się ona zmieniała, to redakcja "Faktów" TVN zaprasza do udziału w akcji portalu Kontakt24. Można wysyłać zdjęcia z przeszłości i te dzisiejsze.

Prognoza pogody na czwartek 2 maja

W czwartek na północy kraju będzie pochmurno i wystąpią niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny.

Stasiński: sądzę, że Amerykanie nie powinni interweniować w Wenezueli

- Moim zdaniem to nie jest absolutnie przełomowy moment. Jeszcze trzeba będzie poczekać rzeczywiście do ostatecznych rozwiązań - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Lech Miodek, wieloletni dyplomata w Ameryce Łacińskiej. Wypowiedział się w ten sposób na temat napiętej sytuacji w Wenezueli. - Sądzę, że powinni nie interweniować, dlatego że to się jak najgorzej kojarzy - dodał Maciej Stasiński z "Gazety Wyborczej", który w ten sposób wypowiedział się na temat potencjalnej interwencji USA w Wenezueli.