Najnowsze

Najnowsze

"Wszystkie obiektywy na panią minister"

Skąd będą pieniądze na najnowsze obietnice przedwyborcze Jarosława Kaczyńskiego? Na to pytanie będzie musiała znaleźć odpowiedz minister finansów Teresa Czerwińska. Nie wiadomo jednak, czy o tych zamiarach była w ogóle wcześniej poinformowana. W ustawie budżetowej są rezerwy, ale nie zapisane konkretnie na 500 plus od pierwszego dziecka czy trzynastą emeryturę. A skoro są pieniądze, to odzywają się inne grupy społeczne.

Adwokaci Birgfellnera chcą ochrony dyplomatycznej

Pod koniec tygodnia prokuratura może podjąć decyzje o tym, czy wszcząć postępowanie po doniesieniu Geralda Birgfellnera na Jarosława Kaczyńskiego w związku z inwestycją spółki Srebrna. Pełnomocnicy Austriaka złożyli też wnioski o ochronę dyplomatyczną i dopuszczenie obserwatora ambasady Austrii do przesłuchań.

Anita Werner ze Złotą Telekamerą

Złote Telekamery dla Anity Werner i Martyny Wojciechowskiej. Taką statuetkę otrzymują trzykrotni laureaci nagrody. Z kolei Telekamera w kategorii "Osobowość Telewizyjna" trafiła w ręce Doroty Szelągowskiej z HGTV. Statuetki przyznają widzowie.

Szczyt Trump-Kim. "Będzie sukces, dlatego że obie strony chcą sukcesu"

Będzie sukces, dlatego że obie strony chcą sukcesu - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznego PAN. Ekspert komentował zbliżające się spotkanie Trump-Kim Dzong Un i stwierdził, że dialog uproszczono - na półmetku kadencji Trumpa nie ma już mowy o "rakietowym człowieku", ani o sztywnych terminach.

"Nie ma Oscara, ale polska obecność "była zauważona"

Nie ma Oscara, ale myślę, że polska obecność w Los Angeles na tej uroczystości była zauważona - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Allan Starski, polski scenograf filmowy i teatralny. Zdaniem laureata Oscara, sukces "Czarnej Pantery" w kategorii najlepsza scenografia i najlepsze kostiumy to znak czasów, zwłaszcza że "mają do dyspozycji i wspaniałe środki, i dobrych artystów". Ekspert podał też receptę na oscarowy sukces - składa się na niego promocja i "dotarcie do zwykłych widzów".

PiS sypie obietnicami, nauczyciele są oburzeni

Finansowa eksplozja wyborczych obietnic. "Skoro jest tak świetnie - czemu nas nie ma na liście" - mówią nauczyciele od miesięcy toczący rozmowy, od lat proszący o realną podwyżkę. Na konwencji PiS pieniądze sypały się jak confetti, ale - nie na nauczycieli.

Prognoza pogody na wtorek 26 lutego

We wtorek będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w trakcie dnia wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany. Jego prędkość na wschodzie w porywach może osiągnąć do 50 km/h.

Ćwiczenia taksówkarzy z Białegostoku. By zawsze wiedzieć, jak pomóc

Taksówkarze z Białegostoku ćwiczyli w poniedziałek różne scenariusze nagłych wypadków, żeby zawsze wiedzieć, co zrobić, gdy zagrożone będzie ludzkie życie. Białostocką korporacją taksówkarzy Cooltura Taxi kieruje pan Jacek Dąbrowski, który półtora roku temu jako jedyny zatrzymał się i udzielił pierwszej pomocy pieszym potrąconym przez samochód na przystanku autobusowym. Stąd ten pomysł.

Stanęli na drodze narodowcom w Hajnówce. Są wnioski o ich ukaranie

W Hajnówce odbył się w sobotę Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany tam po raz czwarty przez środowiska narodowe. Wzięło w nim udział około 300 osób. Policja nie dopuściła do zatrzymania marszu przez jego przeciwników. Spisała kontrmanifestantów, a teraz są wnioski o ukaranie 76 osób. Na trasie marszu stanęli członkowie organizacji "Obywatele RP", ale marszowi narodowców przeciwni byli też mieszkańcy Hajnówki ze względu na oddawanie czci Romualdowi Rajsowi, pseudonim "Bury", który ze swoim oddziałem w 1946 roku dokonał mordów w kilku wsiach w okolicy Bielska Podlaskiego. Zamieszkiwała je głównie prawosławna ludność białoruskiego pochodzenia.

Kazimierz Kujda broni się: SB zamknęło mnie i kazało podpisać

Ponad sto stron. Zdjęcia, odręcznie napisane notatki i pusta koperta z napisem "zobowiązanie". Teczka tajnego współpracownika, pseudonim Ryszard. Pod dokumentami podpis Kazimierza Kujdy, który w obszernym wywiadzie odniósł się do zawartości teczki. "W końcu zamknęli drzwi na klucz i zagrozili, że nie wyjdę, jeśli czegoś nie podpiszę. Chciałem się wydostać z matni i przystałem na tekst, który jednak nie był zobowiązaniem do współpracy" - opowiada były prezes Srebrnej.

Morawiecki obiecuje "europejskie pensje". ZNP: to o nas?

Na sobotniej konwencji wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało 5 propozycji, w tym główny - rozszerzenie flagowego programu Rodzina 500+ o pierwsze dziecko. Padły też propozycje dla młodych i emerytów. Kosztowne propozycje. Teraz głos zabierają opiekunowie osób niepełnosprawnych i nauczyciele.

Nauczyciele roku piszą do ministra w sprawie małopolskiej kurator. "To nie przystoi"

To kolejny i wyjątkowo donośny głos w sprawie małopolskiej kurator oświaty. Nauczyciele, którzy otrzymali tytuł "Nauczyciela roku", napisali list do minister edukacji Anny Zalewskiej w sprawie kurator Barbary Nowak. Odnosząc się do podpisania przez prezydenta Warszawy deklaracji na rzecz społeczności LGBT, Barbara Nowak stwierdziła, że LGBT to propagowanie pedofilii. Zdaniem nauczycieli Barbara Nowak powinna stracić stanowisko.

"Pokoje wytchnień" dla niepełnosprawnych we Wrocławiu

Służyć mają nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale też ich opiekunom, którzy zajęci troską o bliskich, nie mają często czasu na zadbanie o siebie. Teraz ma się to zmienić. Osoby niepełnosprawne będą mogły na kilka dni zamieszkać w "pokojach wytchnień", które są w pełni dostosowane do ich potrzeb. Projekt ruszył we Wrocławiu.

Brakuje dla nauczycieli, nie było dla niepełnosprawnych. Skąd pieniądze na 500+ i "trzynastki" emerytów?

500 plus już na pierwsze dziecko i to na dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi. "Trzynastka" trafi do emerytów jeszcze szybciej - bo jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie brakuje komentarzy o kupowaniu głosów. i pytań o to, dlaczego nie ma pieniędzy dla niepełnosprawnych czy nauczycieli. Gdzie i dlaczego teraz znalazły się środki na realizację nowych obietnic?

"Zimna wojna" bez statuetek. Pawlikowski: jakiś nowy film trzeba wymyślić

Inne filmy i zdjęcia po prostu bardziej się podobały, nie ma smutku - mówi Paweł Pawlikowski, reżyser "Zimnej wojny", która nominowana w trzech kategoriach, nie zdobyła żadnej statuetki, za każdym razem pokonana przez meksykański film "Roma". Sukces i rozgłos dla polskiego filmu, jego twórców i aktorów, i tak jest ogromny, więc choć było trochę żalu, było też świętowanie po gali rozdania Oscarów w Los Angeles.

Prognoza pogody na poniedziałek 25 lutego

Poniedziałek będzie pochmurny. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1022 hPa.