Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek 8 listopada

Czwartek będzie pochmurny. Rano wystąpią mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna od 11 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, 16 stopnia Celsjusza w centrum kraju do 17 stopnia Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, tylko na zachodzie zachodni, słaby i umiarkowany.

Karawana migrantów w centrum wyborczego sporu. "Stawką jest to, kim jesteśmy"

W ostatnich dniach kampanii temat przewodni był tylko jeden: bezpieczeństwo południowej granicy. Republikanie ostrzegają przed karawaną migrantów, która przemierza Meksyk. Prezydent Trump mówi o rosłych i niebezpiecznych mężczyznach. Demokraci odpowiadają - każdy człowiek ma prawo ubiegać się o azyl w Stanach Zjednoczonych.

Spice Girls wracają z trasą koncertową. Ale w niepełnym składzie

Od czasu Beatlesów żaden brytyjski zespół nie zrobił takiej furory jak one. Już pierwszy ich singiel "Wannabee" zajął pierwsze miejsce na listach przebojów w 37 krajach. Pierwsza płyta sprzedała się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. W sumie sprzedały ponad 80 milionów płyt. Ale tak jak błyskawicznie zdobyły ogromną sławę i jeszcze większe pieniądze, tak samo szybko doszły do wniosku, że nie są w stanie już ze sobą wytrzymać. Zespół Spice Girls przestał istnieć w 2000 roku. I chyba nikt się nie spodziewał wtedy dwóch rzeczy - ani tego, że są w stanie znowu razem występować, ani tego, że 19 lat później będzie to robić taką furorę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Ameryka jest podzielona niemal w połowie. To są różne kultury"

Ameryka ma dzisiaj dwie twarze. Jedna to jest ta współczująca z otwartymi ramionami, a z drugiej strony są ludzie, którzy są wystraszeni - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA. Jego zdaniem strach w Ameryce to "strach oparty na fikcji, na nieprawdzie". - Ameryka jest podzielona niemal w połowie. To są różne kultury, to są różne sposoby pojmowania świata i roli Stanów Zjednoczonych, więc te wybory będą decydowały o sprawach większych - dodał.

Opozycja patrzy z nadzieją, PiS z niepokojem. Spekulacje o powrocie Donalda Tuska

Niczego nie potwierdza, ale wpada coraz częściej i podgrzewa spekulacje. Donald Tusk 11 listopada będzie świętował w Polsce. Mimo zaproszenia od prezydenta Macrona. Po siedmiogodzinnym przesłuchaniu przed komisją śledczą mówił, że "nie czuje się jak zwierzyna łowna. - Dla mnie to dopiero rozgrzewka - dodał. Czy Tusk rozgrzewa się przed powrotem do polskiej polityki?

Prognoza pogody na środę 7 listopada

W środę rano na Suwalszczyźnie będzie pochmurno i mglisto. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prezes Gersdorf informuje Komisję Europejską o stosowaniu się do postanowienia TSUE

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przesłała do Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych w celu zastosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Wszyscy sędziowie zostali zawezwani do podjęcia obowiązków. 22 stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części już przydzielono sprawy do rozpoznania" - informuje profesor Gersdorf.

"Przez niegłosowanie mamy teraz ten bałagan". Frekwencja w USA może być rekordowa

Wybory do Kongresu Stanów Zjednoczonych, które odbędą się 6 listopada, mogą być najbardziej przełomowe w tym stuleciu. Chodzi o coś więcej, niż o to, czy Donald Trump będzie miał poparcie w parlamencie. Chodzi o to, czy nowy parlament nie rozpocznie wobec niego procedury impeachmentu. Dlatego mobilizacja wśród polityków i wśród wyborców jest bardzo duża.

"Polaryzacja, którą widzimy w Stanach, jest nawet większa niż w Polsce"

W tych wyborach liczą się 3 rzeczy: osobiste oceny Trumpa, stan gospodarki i rosnące różnice poglądów w Ameryce na podstawowe kwestie jaki imigracja i i ochrona zdrowia - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były ambasador Polski w Kanadzie Marcin Bosacki. - Polaryzacja, którą widzimy w Stanach, jest nawet większa niż w Polsce. To może trudno zrozumieć, bo tam demokracja jest dojrzała, a podziały są tam duże. Ale aż takiego podziału jednak chyba nie było. Będzie coraz trudniej z wyborami w przyszłości. Kto zwolenników zmobilizuje ten będzie wygrywał, ale druga strona nie będzie tego akceptować i będzie duży kłopot w USA - zwrócił z kolei uwagę profesor Bogdan Szafrański, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.

Zwycięstwo faworytów, porażka kandydatów PiS. II tura rozstrzygnięta

W Gdańsku Paweł Adamowicz, a w Krakowie Jacek Majchrowski - zwycięstwa w drugiej turze tych dwóch polityków było niemal pewne. Ale po II turze wyborów samorządowych też jest sporo niespodzianek. Dla partii rządzącej największą niespodzianką jest fakt, że nie tylko duże miasta powiedziały kandydatom PiS "nie".

"Objaw słabnięcia PiS-u". Bilans wyborów samorządowych

Powyborczy bilans, jeżeli chodzi o wybory samorządowe w miastach, nie jest dla PiS najlepszy - zdobył jedynie 6 ze 107 miast. W kampanii samorządowej nie pomógł ani premier, ani prezes. Co te wyniki oznaczają przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu?