Rodzinne loty rządowym samolotem. Kuchciński przelał 15 tysięcy złotych na cele dobroczynne

23 rządowe loty Marka Kuchcińskiego z rodziną. Kancelaria Sejmu podaje dane, a marszałek płaci 15 tysięcy złotych. Przelewy dostają Caritas i fundacja Ewy Błaszczyk. To podobno zamyka sprawę, bo - jak mówi dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu - nikt nie złamał przepisów. Opozycja pyta dalej. - Żądamy bardzo twardej, precyzyjnej informacji na temat wszystkich lotów, które się odbywały - mówi Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

"Polska przeciw przemocy". Kto był, kogo zabrakło?

Ponad tydzień po Marszu Równości w Białymstoku i towarzyszącym mu aktom przemocy w tym samym mieście odbył się w tę niedzielę marsz SLD, Wiosny i Razem pod hasłem "Polska przeciw przemocy". W marszu nie wzięła udziału PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15. Nie było też polityków obozu rządzącego.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie festiwalu Orle gniazdo

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła postępowanie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa na festiwalu Orle gniazdo. Decyzję tę może jeszcze zmienić prokuratura wyższego szczebla. Zdaniem śledczych z Piotrkowa Trybunalskiego materiały filmowe dostarczone prokuraturze miały nie być wystarczające do identyfikacji sprawców. Festiwal został zorganizowany w lipcu 2017 roku i pokazany w reportażu "Superwizjera" TVN w styczniu 2018 roku. W tym samym miesiącu prokuratura wszczęła śledztwo.

Ojciec i syn utonęli w morzu w Rewalu. Ratownicy znaleźli ciało 13-latka

Tragiczny finał poszukiwań w Rewalu. W sobotę ratownicy odnaleźli ciało trzynastolatka. Chłopiec utonął w Bałtyku. Wcześniej z morza wyłowiono ciało 42-letniego mężczyzny. Nastolatek prawdopodobnie był pod jego opieką. Do wody weszli po godzinach pracy ratowników i pomimo tego, że na plaży w tym rejonie powiewała czerwona flaga.

Loty marszałka Sejmu. Kuchciński zapowiada wpłatę na cele charytatywne

572 złote 40 groszy - tyle miał kosztować przelot jednego członka rodziny Marka Kuchcińskiego rządowym samolotem w jedną stronę. Marszałek Sejmu w pisemnym oświadczeniu wytłumaczył, że członkowie jego rodziny nie mieli "możliwości opłacenia swojego lotu". Marek Kuchciński po kilku dniach od wybuchu afery zadeklarował jednak, że przekaże określoną kwotę pieniędzy na cele charytatywne.

Kolejny wielki projekt w planach ojca Rydzyka. Zapłaci resort kultury

Od kiedy rządzi PiS, do fundacji, spółek i szkoły związanej z o. Tadeuszem Rydzykiem szerokim strumieniem płyną publiczne pieniądze. Dziennikarze portalu OKO.press wyliczyli, że od początku rządów PiS do podmiotów związanych z redemptorystą trafiło co najmniej 214 milionów złotych. Duchowny planuje kolejny wielki projekt: muzeum "Pamięć i Tożsamość", za który Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapłaci 117 milionów złotych.

RODO przeszkadza w publikacji list poparcia do KRS? "Mamy pewien problem formalnoprawny"

Mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego Kancelaria Sejmu wciąż nie poinformowała, kto podpisał się na listach poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Opozycja pyta, dlaczego to taka ściśle strzeżona tajemnica, i czy ktoś się wstydzi swojego podpisu. W piątek na antenie TVN24 do tej sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Są przepisy takie jak ochrona danych osobowych - powiedział.

Poznań, Kraków, Wrocław, Kielce, Łódź. Marsze po zajściach w Białymstoku

Przeciw przemocy i nietolerancji. Na ulice wyszli mieszkańcy Poznania, Krakowa, Wrocławia, Kielc i Łodzi. Mówią, że to, co wydarzyło się w Białymstoku w sobotę, nie może przejść bez echa. W związku z Marszem Równości doszło wtedy do licznych aktów przemocy popełnianych przez chuliganów. Policja zidentyfikowała już ponad 100 osób, które miały dopuścić się naruszeń prawa.

Co najmniej sześć lotów marszałka z rodziną. Opozycja żąda dymisji

Tylko w tym roku marszałek Marek Kuchciński co najmniej sześć razy pokonał trasę Warszawa-Rzeszów rządowym samolotem. Nieraz na pokładzie byli członkowie jego rodziny. Opozycja mówi, że to skandal, żąda wyjaśnień, oddania pieniędzy podatników. Posłowie Sławomir Neumann i Sławomir Nitras w piątek złożyli wniosek o dymisję marszałka Sejmu.

Ursula von der Leyen w Polsce. "Ważne jest, by wzajemnie się wysłuchać"

Warszawa to trzeci przystanek w europejskich podróżach nowej szefowej Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen spotkała się z polskim premierem. Nowa przewodnicząca nie ukrywała, że praworządność i migracja to tematy, które dzielą polski rząd i Komisję. Tempa nabierają rozmowy o obsadzie unijnych komisarzy. O tym premier również rozmawiał von der Leyen.

Miś Uszatek i inne rekwizyty studia Semafor wróciły do Łodzi

Niezwykłe filmowe rekwizyty, w tym lalki i figurki z oscarowego filmu "Piotruś i wilk" znowu są w Łodzi. Jesienią ubiegłego roku zabrane były przez komornika i przechowywane w magazynie w Warszawie. Choć przedmioty z byłego studia filmowego Semafor nadal nie mają prawnego właściciela, to jest szansa, że zostaną uznane za dziedzictwo narodowe i będą mogły cieszyć oczy tych, którzy chcą je zobaczyć i podziwiać.

Śpieszyła na pomoc ofiarom wypadku. Wpadła w szczelinę wiaduktu i sama zginęła

Policjanci z Lublina wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku na wiadukcie obwodnicy tego miasta. Do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. 33-letnia kobieta, która jechała tirem w kierunku Warszawy, zatrzymała się, bo zobaczyła przewróconego na bok mercedesa na przeciwległej jezdni. Wysiadła ze swojego samochodu i pieszo chciała przedostać się na drugą stronę. Przeskoczyła przez barierkę, ale wpadła w szczelinę i spadła z wysokości około dziesięciu metrów na trawnik poniżej.

Pikieta pracowników Muzeum Narodowego. Ministerstwo "zaniepokojone"

Pracownicy Muzeum Narodowego w Warszawie zorganizowali w środę pikietę przed siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Domagają się dymisji obecnego dyrektora MN profesora Jerzego Miziołka i przywrócenia na stanowisko byłego przewodniczącego Kolegium Kuratorów profesora Antoniego Ziemby. Zarzuty pracowników wobec dyrektora Miziołka dotyczą nie tylko polityki kadrowej, ale też wystawienniczej.

Ogromne zarobki prezesa NBP, prawie 60 tysięcy złotych miesięcznie

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński w 2018 roku zarobił ponad 700 tysięcy złotych, z czego ponad pół miliona złotych miały stanowić premie i nagrody - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NBP przyznał, że Adam Glapiński w 2018 roku zarabiał miesięcznie średnio 59 134,25 złotych, wliczając w to wszelkie nagrody i premie. NIK od stycznia sprawdzała, co dzieje się w banku centralnym.

Policja szuka sprawców zamieszek w Białymstoku. Zarzuty usłyszał mężczyzna z chłopcem w wózku

Po sobotnim ataku chuliganów na Marsz Równości w Białymstoku policja zidentyfikowała już kilkudziesięciu sprawców, część z nich usłyszała już zarzuty. Aresztowany został 24-latek, który miał wziąć udział w dwóch pobiciach, w tym 14-letniego chłopca. Zarzut usłyszał też mężczyzna, który blokował marsz z małym dzieckiem w wózku. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi mu do 3 lat więzienia.

Politycy PiS w ogniu krytyki po Marszu Równości w Białymstoku

Po sobotnich zamieszkach w związku z Marszem Równości w Białymstoku, opozycja oskarża PiS o wytworzenie klimatu wrogości wobec osób LGBT i podważanie obywatelskiego prawa do demonstracji. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS w organach władzy samorządowej.

Wędrówka na osłach z Francji do Polski

Małżeństwo z Polski Anna i Piotr pokonują długą drogą. Idą, czasami też i jadą z Francji. Już pokonali tysiąc kilometrów. Nie są sami, towarzyszą im Coco, Fog i Bon Homme. Olga Bierut towarzyszyła im przez chwilę w tej podróży.