Trąba powietrzna w Małopolsce. Strażacy potrzebują pomocy

Pomogli innym, teraz sami proszą o pomoc. Strażacy ochotnicy z Jodłówki-Wałki zbierają pieniądze na odbudowę dachu swojej remizy. Budynek został uszkodzony przez trąbę powietrzną, która przeszła nad wsią. Na odbudowę remizy potrzeba kilkudziesięciu tysięcy złotych.

"Skarżymy przede wszystkim wykładnię przepisu"

Listy poparcia sędziów do KRS pozostają nadal tajne, chociaż według wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego powinny być upublicznione. Tym razem politycy PiS chcą, by sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny. Opozycja ponawia pytanie - czego boi się partia rządząca i dlaczego to, co powinno być jawne, nadal pozostaje utajnione.

Miał zamordować żonę i wysadzić kamienicę. Jest akt oskarżenia wobec Tomasza J.

Najpierw zamordował swoją żonę. Później Tomasz J. - by zatrzeć ślady - wysadził kamienicę w powietrze. W wyniku eksplozji zginęły cztery osoby. To główne ustalenia zakończonego właśnie postępowania dotyczącego tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Poznaniu 4 marca 2018 roku. Prokuratura akt oskarżenia przesłała we wtorek do sądu. Tomaszowi J. postawiła między innymi zarzuty zamordowania pięciu osób i usiłowania zabójstwa trzydziestu czterech. Proces Tomasza J. ma rozpocząć się jesienią.

Rektor UAM: hierarchowie Kościoła używają mowy nienawiści wobec osób LGBT

Rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu publicznie zabrał głos w sprawie słów arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Profesor Andrzej Lesicki wydał oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie, że hierarchowie Kościoła używają mowy nienawiści wobec osób LGBT. W słowach arcybiskupa niczego złego nie widzi PiS, podobnie jak przewodniczący episkopatów Słowacji i Węgier.

65-letni pasażer miał zawał. Mężczyźnie życie uratował kontroler ruchu

W piątkowy wieczór 65-letni mężczyzna w Szczecinie stracił przytomność i wypadł ze stojącego na przystanku tramwaju. Okazało się, że miał zawał. Na pomoc ruszył kontroler ruchu, pan Grzegorz Grzegorzak. Pan Grzegorz uciskał klatkę mężczyzny, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, aż do przyjazdu karetki. Wszystko nagrała kamera monitoringu.

Kampania wyborca oficjalnie ruszyła. Politycy mówią o LGBT

Zjednoczona lewica apeluje o dialog i pojednanie na opozycji, Koalicja Obywatelska kończy objazd po województwach, a prezes Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami PiS mówi o ideologii LGBT i uderza w polskie sądy, które jego zdaniem - są przez tę ideologię opanowane. Wszystko to oznacza, że kampania oficjalnie ruszyła, a temat LGBT będzie jej bardzo istotnym elementem.

Wakacyjne oblężenie w Tatrach. Turyści masowo odwiedzają Morskie Oko

W pogodne dni w sezonie Morskie Oko jest odwiedzane nawet przez 12 tysięcy turystów. Odwiedzający nie kryją tego, że jezioro robi na nich wielkie wrażenie, ale również zaznaczają, że nie spodziewali się aż takiego oblężenia. Duży ruch turystyczny oznacza też więcej pracy dla TOPR. Tylko w sobotę ratownicy trzykrotnie korzystali ze śmigłowca.

Koniec aukcji Pride of Poland. "Udało się zrealizować cele"

Ostatnie lata były chude, a atmosfera wokół imprezy fatalna. Pride od Poland tym razem odbija się od dna. Prestiżowa aukcja koni w Janowie Podlaskim kończy się wynikiem ponad milionowym. Choć to daleko do rekordów z najlepszej przeszłości, to i tak jest lepiej niż ostatnio.

Pytania o skład kancelarii Sejmu. Opozycja chce dymisji

Sejm ma nowego marszałka, ale sejmowa kancelaria pozostaje w dotychczasowym składzie. Budzi to kontrowersje. Szefowa kancelarii ma na koncie nie wykonanie prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie nowej KRS, a szef pionu informacji zasłynął z dezinformacji na temat lotów marszałka Kuchcińskiego. Czy dotrwają do końca kadencji parlamentu?

Flis Obojga Narodów i spływ ogromną tratwą w okrągłą rocznicę

Flis Obojga Narodów, czyli flisacy i miłośnicy rzek pokonują ponad 500 km trasy ogromną tratwą. Tratwa płynie historycznym szlakiem łączącym Litwę i Polskę. Załoga tratwy ruszyła nią pod koniec lipca. Płyną do Torunia na festiwal Wisły. Trasa długa, bo okrągła 450. rocznica powstania Unii Lubelskiej, czyli Powstania Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Mlynkova znów wystąpi z Brathankami na Top of the Top Sopot Festival

We wtorek 13 sierpnia rusza Top of the Top Sopot Festival. To największe wydarzenie muzyczne tego lata, a na scenie zobaczymy ponad 60 artystów, w tym 14 z zagranicy. Na festiwalu wystąpi między innymi Halina Mlynkova, która była gościem niedzielnego wydania "Faktów po Południu" TVN24. - Kiedy przychodzi moment 20-lecia, to absolutnie trzeba się spotkać, trzeba powiedzieć "tak" - powiedziała piosenkarka, która na sopockiej scenie wystąpi 15 sierpnia podczas koncertu "Przeboje Wolnej Polski". Zabrzmią wtedy muzyczne opowieści o czasie przemian i wolności. - Zaśpiewam "Czerwone Korale" - zapewniła.

Ćwierćtonowa bomba na dnie Odry. Konieczna była ewakuacja

Bomba na dnie, saperzy na wysokości zadania. 250-kilogramowy niewybuch w Odrze postawił mieszkańców w Głogowie na równe nogi. Pocisk znaleziono w sobotę, w niedzielę służby ewakuowały z domów prawie dwieście osób. Zamknięty jest też most nad rzeką, co oznacza utrudnienia dla kierowców.

Pod patronatem, ale bez prezydenta. 75. rocznica powstania Brygady Świętokrzyskiej

Uroczystości w cieniu kontrowersji. Mija 75. rocznica powstania Brygady Świętokrzyskiej. Dla jednych to przykład niedopuszczalnej, nieakceptowanej przez Państwo Podziemne kolaboracji z wrogiem. Dla drugich to wzorzec poświęcenia w walce z komunizmem i z Armią Czerwoną. Prezydent objął swoim patronatem uroczystości w Warszawie, ale osobiście się na nich nie pojawił.

Polscy lekkoatleci walczą o złoto. Czeka nas zażarta rywalizacja z Francuzami

Polscy sportowcy na razie nie mają sobie równych. Nasi lekkoatleci po dwóch dniach rywalizacji prowadzą w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy. Biało-czerwoni triumfowali w pięciu konkurencjach. Na radość jednak za wcześnie. Po pietach depczą im między innymi Francuzi i Włosi. Niedziela to ostatni dzień zawodów.

Polski misjonarz własnym ciałem uratował noworodka w Afryce

Mały cud w Republice Środkowoafrykańskiej. Polski misjonarz uratował noworodka. Małego chłopca bez oznak życia ogrzał własnym ciałem. Dziecku musiał zastąpić inkubator, bo w przychodni w małej afrykańskiej wiosce, gdzie pracuje, brakuje wszystkiego - nawet podstawowego sprzętu. Brat Maciej Jabłoński swoją niezwykłą historią podzielił się z internautami i poprosił o wsparcie: podał listę sprzętu, jaki jest potrzebny w przychodni w Ngaoundaye, wiosce w północno-zachodniej części Republiki Środkowoafrykańskiej.

PKS zbankrutował. Dzieci z Witkowa nie mają jak dojechać do szkoły

Od kiedy gnieźnieński PKS ogłosił upadłość, dojazdu z Witkowa do Wrześni nie ma. To duży problem dla uczniów z Witkowa, którzy muszą dojeżdżać do szkoły we Wrześni. Usłyszeli, że potrzebują 20 chętnych, bo jakiemuś przewoźnikowi opłacało się uruchomić połączenie. Zebrali 23 podpisy.

Wyjątkowy jubileusz wyjątkowego pisarza

Kolejne marzenie podopiecznego fundacji "Mam Marzenie" spełnione. 13-letni Tomek jest dzieckiem autystycznym, choruje też na nowotwór. Jego wielką pasją jest pisanie książek. Pisze bajki i rozdaje je wszystkim, począwszy od nauczycieli w szkole, po lekarzy, pielęgniarki, koleżanki i kolegów. Bajki opowiadają o jego przygodach. W "Muzeum Dobranocek" zorganizowano jubileusz 5-lecia tej twórczości.

14-latek spadł ze Skałki Geologów. Zmarł w szpitalu

Dwóch nastolatków weszło na Skałkę Geologów w Kielcach. Jeden z nich stracił równowagę i spadł z kilkunastu metrów. Do tragedii doszło w piątek wieczorem. Rannego, nieprzytomnego 14-latka zabrało pogotowie. Jego życia lekarzom nie udało się jednak uratować. Okoliczności śmierci w rezerwacie przyrody Kadzielnia wyjaśnia policja.

Roksana Węgiel śpiewająco zaprasza na Top of the Top Sopot Festival

We wtorek 13 sierpnia rusza Top of the Top Sopot Festival. To wydarzenie, na którym nie zabraknie największych gwiazd polskiej i światowej muzyki. Na scenie zobaczymy ponad 60 artystów, w tym 14 z zagranicy. Na festiwalu wystąpią też młodzi artyści - między innymi Adamo Rudnik i Roksana Węgiel, którzy byli gośćmi sobotniego wydania "Faktów po Południu" TVN24.

Susza w Polsce. Specjalne komisje liczą straty w uprawach

Susza w Polsce jest coraz to widoczniejsza i dotkliwsza. Wisła pokazuje dno, rolnicy pokazują wysuszone pola i pastwiska. Suszą zostały dotknięte w Polsce około dwa miliony hektarów ziemi uprawnej. To oznacza ogromne straty, wzrost cen żywności i wieloletnie wyzwanie, przed którym staje nie tylko Polska. Eksperci ONZ w najnowszym raporcie alarmują: grozi nam globalny kryzys żywnościowy. Ministerstwo Rolnictwa zapowiada poważne inwestycje w perspektywie najbliższych kilku lat.