Prognoza pogody na sobotę 29 kwietnia

W sobotę na Podlasiu, Lubelszczyźnie i wschodnim Mazowszu będzie pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem, a na Śląsku także burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie spada.

Przemysław Czarnek grozi obcięciem finansowania naukowcom, którzy "obrażają Polaków"

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiada, że nie będzie finansował Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. - Nie będę dawał pieniędzy naukowcom, którzy obrażają Polaków - mówi polityk. Słowa ministra to reakcja na wypowiedź prof. Barbary Engelking, dyrektorki Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, o stosunku Polaków do Zagłady Żydów.

Prognoza pogody na piątek 28 kwietnia

W piątek zachmurzenie zmienne. We wschodniej części Polski miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Po południu opady deszczu także na zachodzie. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, zmienny.

Nowy Kodeks pracy już obowiązuje. Oto najważniejsze zmiany

W życie weszła kolejna nowelizacja Kodeksu pracy. Przepisy wdrażają dwie unijne dyrektywy: rodzicielską i work life balance. Zakładają między innymi dodatkowe dziewięć tygodni urlopu rodzicielskiego do wykorzystania tylko przez ojców, ale także mają zwiększyć przewidywalność zatrudnienia oraz poprawić warunki pracy.

Prognoza pogody na czwartek 27 kwietnia

W czwartek zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, na północy i na wschodzie Polski przelotne opady deszczu do 3 mm. Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, Warmii i Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany.

Wszczęto śledztwo w sprawie Donalda Tuska. Były premier zabrał głos

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie związanej z Donaldem Tuskiem po zawiadomieniu Marka Falenty. Tego Marka Falenty, który został skazany za zakładanie nielegalnych podsłuchów w restauracji Sowa i przyjaciele i nagranie najważniejszych polityków w państwie. Były premier przekonuje, że cała opozycja jest pod lupą władzy, że będą próby jej zastraszania i ścigania.

"Państwo Ziobry". Oglądaj reportaż "Czarno na białym" w TVN24 GO

Moja bohaterka mówi, że postawione jej zarzuty to zemsta za to, że w 2006 roku, po śmierci Jerzego Ziobry, nie stanęła po stronie rodziny Ziobrów - tak mówi Marta Gordziewicz, autorka reportażu "Państwo Ziobry". Ta bohaterka to lekarka, kiedyś przyjaciółka rodziny Ziobrów. Potem wszystko się zmieniło.