"Pojawiły się auta jakieś. Przejeżdżali ludzie, a ci policjanci ich wyganiali, bo bali się, że będą świadkowie"

W poniedziałek, 2 stycznia, policjanci wzięli do radiowozu dwie nastolatki, a potem rozbili się w pobliżu skrzyżowania ulic Kinetycznej i Złote Łany w Dawidach Bankowych w powiecie pruszkowskim. Prokuratura bada ten incydent. Na razie policjanci otrzymali jedynie zakaz prowadzenia radiowozów i wciąż pracują. - Przejeżdżali ludzie, a ci policjanci ich wyganiali, bo bali się, że będą świadkowie - opowiada o chwilach po wypadku poszkodowana 17-latka.

Prognoza pogody na czwartek 5 stycznia

W Polsce będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia z opadami deszczu. Pod wieczór, na Suwalszczyźnie, Mazurach, Warmii i Pomorzu Gdańskim wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni. Ciśnienie spada.

Rośnie napięcie między PiS-em a Solidarną Polską

Prezydent wie, dlaczego Polacy nie mają wciąż miliardów z KPO. Jego zdaniem winna jest zwłoka w Sejmie i zmiany w ustawie, które doprowadziły do impasu. Przy okazji cały czas rośnie napięcie między PiS-em a Solidarną Polską.

Samorządowcy chcą, by UOKiK zbadał działania Orlenu w sprawie cen paliw

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zwołał we wtorek konferencję prasową. Szkoda tylko, że dziennikarze nie mogli zadawać na niej pytań. Pytania do szefa koncernu mają też samorządowcy, którzy wyliczają, jak przez ceny na Orlenie stracili miliony. Zapowiadają też złożenie wniosków do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o zbadanie działań Orlenu.

Pełnomocnicy Orlenu mieli nie dopuścić do kontroli NIK

Czy PKN Orlen jest ponad prawem - pytają posłowie, a list do marszałek Sejmu pisze prezes NIK. Najwyższa Izba Kontroli chciała skontrolować dokumenty, ale pełnomocnicy Orlenu na kontrolę nie pozwolili. Teraz to kontrolerzy muszą się tłumaczyć w prokuraturze.

"Każdy z nas zastanawia się, jak mogło dojść do tego typu sytuacji"

W poniedziałek wieczorem kilkoro nastolatków miało zauważyć ogień na polach w okolicach Raszyna. Zaczęli go gasić i wezwali pomoc. Po przybyciu policjanci mieli kazać wsiąść do radiowozu 19-latce. Ta poprosiła siedemnastoletnią koleżankę, by wsiadła z nią. Policjanci jak twierdzi matka poszkodowanej, funkcjonariusze nie wyjaśnili, dokąd jadą. Po kilku minutach i kilku przejechanych kilometrach - radiowóz rozbił się na drzewie.

Opozycja obawia się o równość w nadchodzących wyborach

Konstytucja gwarantuje wybory powszechne, tajne, bezpośrednie, proporcjonalne oraz równe. Zadaniem opozycji ten nadchodzące równe jednak nie będą. Na pierwszym miejscu przewag PiS-u opozycja wymienia media rządowe, które władzę wychwalają, a opozycję atakują.

Prognoza pogody na środę 4 stycznia

Będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia i opady deszczu. Na Mazurach i Podlasiu deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie spada.

"Warto brać" kontra "niemiecki szwindel". Wciąż brak porozumienia w sprawie KPO

Warto brać te granty - mówi premier Morawiecki o miliardach z KPO. Tych samych, o których minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mówi "niemiecki szwindel". Pieniądze wciąż czekają i Polsce bardzo się przydadzą, ale rząd z Mateuszem Morawieckim na czele i z Zbigniewem Ziobrą w składzie nie złożył nawet o nie wniosku, choć zapowiadał to w październiku. W środę mają odbyć się kolejne rozmowy szefa rządu z politykami Solidarnej Polski.

UOKiK "nie wyklucza interwencji" w sprawie cen paliw na stacjach Orlenu

Pomimo podwyżki stawki VAT ceny na stacjach paliw Orlenu pozostały bez większych zmian. - Nie ma co szukać dziury w całym - komentuje premier Mateusz Morawiecki, ale eksperci mówią, że ceny paliw mogły być sztucznie zawyżane. Sprawa wywołała oburzenie nie tylko wśród opozycji, ale też przedsiębiorców.

Odblaskowe ludziki przy przejściach dla pieszych

W Częstochowie przy przejściach dla pieszych pojawiły się odblaskowe ludziki. Ich zadaniem jest poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi kierowcom na to, że na pasach w każdej chwili może pojawić się pieszy. Podobne rozwiązanie ma też wprowadzić Bytom.

Oświadczenie redakcji "Faktów" TVN i TVN24

W TVN24 w materiale "Siła kłamstwa" podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej. Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać.

Prognoza pogody na wtorek 3 stycznia

W środę będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na zachodzie kraju bez opadów, poza tym w niektórych miejscach pojawią się słabe opady deszczu rzędu 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Nizinie Szczecińskiej, przez 9 stopni Celsjusza w centrum, do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy osiągając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.