Gdy nurogęsi idą, Warszawa staje

Gdy nurogęsi przechodzą przez jezdnię, to do akcji wchodzą strażnicy miejscy, policja i urzędnicy. Zabezpieczają ruch tak, by ptaki bezpiecznie mogły przejść. W tym roku także pomagają mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Prognoza pogody na czwartek 4 maja

W czwartek będzie na ogół pogodnie. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej dzień zapowiada się słonecznie. Większe zachmurzenie możliwe jest tylko rankiem na Podkarpaciu oraz w drugiej części dnia na północy Polski. W tym regionie możliwe są też słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 15-16 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 19 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i zmienny. Jedynie na Pomorzu powieje z kierunków północnych.

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów to "bezprawie szyte pod eliminację Tuska". Duda ją zawetuje?

Ma być czymś pomiędzy sejmową komisją śledczą a komisją weryfikacyjną, trochę prokuraturą i trochę sądem. Ustawą o powołaniu komisji do spraw badania rosyjskich wpływów w Polsce wkrótce ma zająć się Senat. Opozycja zapowiada odrzucenie projektu, bo - jak podkreśla - łamie on konstytucję i jest wymierzony w Donalda Tuska. Ponadto są spekulacje, że Andrzej Duda może zawetować ustawę, bo komisja może zostać użyta także przeciwko niemu.

8-letni Kamil był torturowany przez ojczyma. Było wielu świadków, nikt mu nie pomógł

Dwanaście osób mieszkało razem w mieszkaniu, w którym ojczym katował ośmioletniego Kamila. Chłopiec miał połamane ręce, nogę, był oblewany wrzątkiem i sadzany na gorącym piecu. Teraz walczy o życie w szpitalu, ale jednocześnie padają pytania, dlaczego nikt mu nie pomógł i nikt nie przerwał wcześniej jego cierpienia. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty w tej sprawie.

Inflacja odbija się na przedsiębiorcach. "Starają się jakoś przetrwać"

Paragony grozy - tak czasem mówią o rachunkach w restauracjach ci, którzy wyjechali teraz na majówkę. Właściciele restauracji mówią o grozie, gdy muszą zapłacić swoje rachunki. Niektórzy z nich w ogóle nie otworzyli lokali, bo - żeby wyjść na swoje - musieliby podnieść ceny o 30 procent, a to dla klientów byłoby już za dużo.

Świetne wyniki oglądalności "Faktów" TVN i TVN24 w kwietniu

"Fakty" TVN w kwietniu oglądało każdego dnia średnio ponad 2 miliony 370 tysięcy widzów, a to oznacza nieustająco pierwsze miejsce wśród wieczornych programów informacyjnych. Z kolei telewizja TVN24 w kwietniu była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 4,7 procent udziału w widowni w grupie ogólnej.

Prognoza pogody na środę 3 maja

W środę w południowo-wschodniej części Polski pochmurno z opadami deszczu do 5 mm (w Karpatach opady do 10-15 mm). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie zmienne bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Zaczęło się od zbiórki na pozew, wyszedł program "In vitro to HiT". "Miejsca rozeszły się w pierwszej minucie"

Społeczna zrzutka nie rozwiąże problemu, ale 100 parom da szanse na dziecko, a to wszystko dzięki podręcznikowi do HiT-u. Edukacyjny "przebój" ministra Przemysława Czarnka zmobilizował pana Kamila Mieszczankowskiego do sądowej walki przeciwko stygmatyzacji dzieci z in vitro. Swoją zbiórką uruchomił lawinę wpłat i z nadwyżki pieniędzy powstał pogram "In vitro to HiT". Dziś już wiadomo, kto z niego skorzysta.

Turystyczne problemy w Świnoujściu. "Nam się trochę chce płakać"

W okolice plaży - autobusem, do latarni - statkiem i do końca majówki za darmo. Tylko co potem? - pytają mieszkańcy. W Świnoujściu doraźne próby rozwiązania kryzysu po odcięciu gazoportu. Strefa bezpieczeństwa obejmuje drogę dojazdową do turystycznych atrakcji, ale alternatywy na razie brak.

Prognoza pogody na wtorek 2 maja

Wtorek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Miejscami na wschodzie i południu wystąpią burze. Zjawiskom towarzyszyć będą opady rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru osiągające 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 22 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.