Prognoza pogody na sobotę 18 lutego

W sobotę początkowo na południu i zachodzie, a następnie także w centrum pochmurno z opadami deszczu 5-10 mm, miejscami deszczu ze śniegiem. Na północy i wschodzie zachmurzenie duże, większe rozpogodzenia na północy. Na Podlasiu możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno- zachodni, na północy i wschodzie silny i porywisty o prędkości do 90 km/h, na Wybrzeżu porywy o prędkości do 100 km/h, na południu i zachodzie dość silny w porywach o prędkości do 50-70 km/h.

"TAK dla prewencji suicydalnej". Petycja do rządu o pomoc dla dzieci

Tysiące podpisów jest już pod petycją do rządu o prewencję suicydalną w polskich szkołach. To walka o psychologów dla uczniów, o szkolenia dla nauczycieli, o kampanie antyprzemocowe, czyli o każde działanie, które pomoże dzieciom w kryzysie. W ubiegłym roku doszło do ponad dwóch tysięcy prób samobójczych dzieci i młodzieży.

Naukowcy zbadali grunty w Trzebini. Zagrożone są także domy

Od miesięcy żyją jak na tykającej bombie i teraz już mają pewność, że zagrożenie wciąż jest. Mieszkańcy Trzebini doczekali się raportu o stanie gruntu, który został zlecony po serii zapadlisk. Jego autorzy wskazali punktów, gdzie ziemia znowu może się zapaść.

Komisariaty zamykane na noc. "Zmiany mają charakter tymczasowy"

Komisariaty policji nocą bez policjantów, a dyżur ewentualnie pod telefonem - to zjawisko pojawiające się w kolejnych podwarszawskich gminach. Na służbę całodobową nie ma szans, bo nie ma komu służyć - mówią wprost policyjni związkowcy. Komenda Stołeczna Policji z kolei woli widzieć szklankę do połowy pełną.

Prognoza pogody na piątek 17 lutego

W piątek zachmurzenie duże. Przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu do 10-15 mm na północy, wszędzie indziej do 1-10 mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach o prędkości do 50-80 km/h, nasilający się na Wybrzeżu do 100 km/h.

Co z unijnymi środkami dla Polski? Premier nie udziela konkretnych odpowiedzi

Premier zaczął obiecywać wielkie unijne miliardy na KPO prawie trzy lata temu. Teraz obiecuje, że będą w pierwszej połowie roku, albo w drugiej. Jednak wypłata unijnych środków jest uzależniona od wielu czynników. Między innymi od kwestii praworządności w Polsce. Ustawa o Sądzie Najwyższym, która miała zostać uchwalona, została przez prezydenta skierowana do Trybunału Konstytucyjnego.

Wyrok w sprawie zabójstwa 11-letniego Sebastiana

Dożywocie dla zabójcy z Sosnowca. To nieprawomocny jeszcze sądowy finał głośniej zbrodni sprzed 2 lat. Tomasz M. uprowadził z placu zabaw i udusił 11-letniego Sebastiana. Ciało ukrył na budowie domu. Sąd uznał, że jest winny także przestępstw seksualnych na szkodę innych dzieci.

Ruszyła możliwość rozliczenia podatków za 2022 rok

Od 15 lutego możemy rozliczać się z podatkami za 2022 roku. Deklaracje trzeba złożyć do 2 maja. Albo tradycyjnie w urzędach, albo internetowo. Ale uwaga - portal nie jest dla wszystkich. Nie rozliczy prowadzących działalność gospodarczą. Wszelakie odliczenia od podatku też musimy wpisać do systemu sami.

Polscy ratownicy wrócili z Turcji do kraju

Ponad tydzień pracowali w betonowym piekle. W warunkach najtrudniejszych z trudnych. Bez cienia wahania - choć na granicy ryzyka. Polscy ratownicy na misji w Turcji wydobyli spod gruzów 12 osób. Teraz wrócili do kraju. Witani są jak bohaterowie.

Prognoza pogody na czwartek 16 lutego

W czwartek zachmurzenie będzie zmienne. W zachodniej części kraju wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 12 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, zachodni. Ciśnienie spada.

Wypadek z udziałem Beaty Szydło. Sąd wysłuchał mów końcowych, wkrótce ma ogłosić wyrok

Sąd w Krakowie we wtorek wysłuchał mów końcowych w procesie odwoławczym po wypadku rządowej kolumny premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Obrońca Sebastiana Kościelnika mówił o zderzeniu obywatela z aparatem państwa, o znikających dowodach i nieprawdziwych zeznaniach, które miały pogrążyć niewinnego kierowcę. Prokuratura z kolei mówiła o winie mężczyzny, który tylko się kreuje na ofiarę władzy.

Prognoza pogody na środę 15 lutego

W środę pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami szczególnie na zachodzie i południu. Rano lokalnie mglisto. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowy i zachodni, słaby i umiarkowany.

Ustawa o Sądzie Najwyższym trafiła do skłóconego Trybunału Konstytucyjnego

Najpierw się chwalili, a teraz się pokłócili w sprawie unijnych miliardów dla Polski. Premier już nie mówi o nowym planie Marshalla, ani nie chwali się umiejętnością negocjacji, bo nie dogadał się z prezydentem w sprawie nowej ustawy sądowej. Prezydent odesłał ją do Trybunału Konstytucyjnego, który też jest rozdarty kłótnią, kto teraz stoi na jego czele.