"Najważniejszy deptak w Polsce" zostanie zabytkiem?

Krupówki to najsłynniejszy deptak pod Tatrami. A teraz być może zostanie jednym z cenniejszych zabytków. O wpis do rejestru, a tym samym o specjalną ochronę, wnioskują władze miasta bezradne wobec fantazji deweloperów i apetytu inwestorów.

Prognoza pogody na sobotę 15 kwietnia

W sobotę w Polsce będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu. W drugiej części dnia rozpogodzi się w centrum oraz na południu. Wystąpią jednak również przelotne opady deszczu. Możliwe jest pojawienie się burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni, na południu słaby, południowy.

KE nie ustępuje. Będzie naliczać kary, gdy ustawa sądowa czeka w TK

Komisja Europejska od listopada 2021 roku nalicza każdego dnia milion euro kary za niezgodny z prawem UE system dyscyplinarny sędziów w Polsce. W sumie kara wynosi już ponad pół miliarda euro. Z funduszy przeznaczonych dla Polski KE potrąciła 360 milionów euro. W listopadzie zeszłego roku polski rząd zwrócił się do KE o zaprzestanie naliczania tych kar, ale wniosek został odrzucony.

"Jest kasta panów i grupa giermków". Kontrowersje wokół neo-sędzi w SN

Elżbieta Karska, żona europosła Prawa i Sprawiedliwości Karola Karskiego, jest sędzią w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Elżbieta Karska jest specjalistką od prawa międzynarodowego, nie ma doświadczenia orzeczniczego, więc do pomocy dostała osobistego asystenta. Sędzia z Sądu Okręgowego w Lublinie ma jej nie tylko pomagać w pracy, według "Gazety Wyborczej" ma być też jej kierowcą.

Prognoza pogody na piątek 14 kwietnia

W piątek na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim zachmurzenie duże z opadami deszczu do 5-10 mm, w Sudetach do 20 mm, w szczytowych partiach Karkonoszy opady śniegu do 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z większymi przejaśnieniami, na Mazurach, Warmii, Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce oraz Małopolsce i na Podkarpaciu przelotne opady deszczu do 1-5 mm. W centrum bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 18 stopni Celsjusza miejscami na południu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach o prędkości do 60 km/h.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski cierpi na raka prostaty. Teraz apeluje do mężczyzn

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zabiera głos. Nie w sprawie Kościoła, a w sprawie zdrowia. Jest znany i słuchany, więc może też tym razem wysłuchają go ci, którym może to pomóc. Ksiądz ma raka prostaty - złośliwego. Więc do wszystkich mężczyzn ma prosty apel - panowie badajcie się, szczególnie po pięćdziesiątych urodzinach.

Protest w sprawie CPK. "Nie wiemy, co się będzie działo"

Tylko pierwszy etap budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego ma kosztować niemal 40 miliardów złotych. Choć nigdzie nie wbito jeszcze żadnej łopaty, to same projekty i pensje pochłoną setki milionów złotych. Pytanie - ile domów pochłonie budowa, bo żeby można było dojechać do lotniska, ma powstać ponad półtora tysiąca kilometrów nowych linii kolejowych. Nie wszystkim to sie podoba, co można było zauważyć przed Sejmem.

Miały pomóc w "awansie cywilizacyjnym Polski". Pieniędzy na KPO wciąż brak

To są środki, które będą odgrywały ogromną rolę w awansie cywilizacyjnym Polski. To są środki, które mają pomóc także polskim szpitalom. Może tym, w którym leczy się ktoś z państwa rodziny - tak mówił premier Morawiecki, gdy w Sejmie przekonywał do unijnego Funduszu Odbudowy. Po niemal dokładnie dwóch latach nie ma ani awansu, ani środków.

Burzliwe spotkanie ministra z rolnikami

Rynek rolny jest załatwiony na dwa lata. Pan przyjeżdża na godzinę i mówi, że pan nie ma czasu - tak mówili we wtorek rolnicy na spotkaniu z Robertem Telusem, nowym ministrem rolnictwa. Dopiero teraz resort przyznaje, że z ukraińskim zbożem stało się to, przed czym wiele miesięcy temu przestrzegali rolnicy.

Polscy piloci rozpoczynają szkolenia na F-35

W 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu odbyła się odprawa lotników, którzy zakończyli przygotowania i wezmą udział w szkoleniu na F-35 - wielozadaniowych samolotach piątej generacji. Pierwsze z nich powinny pojawiać się w Polsce za dwa lata. Wcześniej nasi piloci będą sie na nich szkolić w USA.

"Przecież nie napiszę sobie na czole: mam parkinsona"

11 kwietnia to Światowy Dzień Choroby Parkinsona. Lekarze obawiają się, że teraz przyczyną zachorowania może być też COVID-19, a zaczynają chorować coraz młodsi. Kłopot w tym, że efekty leczenia są tym lepsze, im szybciej postawiona jest właściwa diagnoza, a niestety często chorzy czekają na nią zbyt długo.

TOPR apeluje o rozwagę w Tatrach

Widok Tatr może cieszyć oko, ale TOPR apeluje o rozsądek. Wprawdzie w kalendarzu i za oknem mamy już wiosnę, ale góry - oraz obecny tam śnieg - potrafią być zdradliwe.

Prognoza pogody na środę 12 kwietnia

W środę przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi rozpogodzeniami na zachodzie kraju. Na północy i wschodzie kraju okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Małopolsce do 15 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Wiatr południowy i wschodni, słaby i umiarkowany.